Szykujesz imprezę Halloween? Zobacz jak efektownie udekorować mieszkanie!

Spis treści:

Nadchodzi Halloween, czyli… NAJSTRASZNIEJSZA NOC W ROKU! Organizujesz z tej okazji przyjęcie? Jeśli tak, to na pewno szukasz pomysłu na aranżację swojego mieszkania. Intrygująco ciemne nakrycie stołu, mroczne dodatki i dekoracje to doskonały wybór na taką imprezę!

Fot. Westwing

Impreza w stylu Halloween

Grono zwolenników obchodzenia Halloween z roku na rok się powiększa. Według starodawnych wierzeń, 31 października zaciera się granica między światem żywych i zmarłych, którzy tej właśnie nocy wracają na ziemię. Wymyślne maskarady, tematyczne zabawy, maratony filmowych horrorów – sposobów na ciekawe spędzenie tego dnia jest mnóstwo. Aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój, warto ozdobić swój dom nawiązującymi do Halloween akcesoriami. Lampiony, świece, dynie, nietoperze z papieru, kapelusz czarownicy – te dekoracje na Halloween sprawdzą się w każdym wnętrzu, bez względu na dotychczasową aranżację.

Fot. Westwing

Zwróć uwagę na detale!

Niemal w każdej aranżacji najważniejsze są detale. Jeśli wszystko skrupulatnie zaplanujesz, z pewnością unikniesz aranżacyjnej wpadki. Zadbaj o kolorystykę. Zamiast tradycyjnej bieli, warto położyć na stole kawałek czarnej lub pomarańczowej tkaniny zastępującej obrus. Do niej należy dobrać dopasowane serwetki. Nie obędzie się również bez świeczników – najlepiej dużych i ciężkich, imitujących sprzęty rodem z zamku Draculi. Znajdująca się nad stołem lampa lub żyrandol na ten jeden wieczór mogą stać się wieszakami dla gumowych nietoperzy, pająków lub czarownic na miotłach. Wigilia Wszystkich Świętych to dzień pełen tajemnych mocy i magii. Warto zadbać o odpowiednie dekoracje na Halloween, które pomogą spędzić go w wesołej, rodzinnej atmosferze.

Fot. Westwing

Oświetlenie

Stojące i wiszące lampiony to dekoracje na Halloween, które mogą wprowadzić do wnętrza naprawdę upiorny nastrój, zwłaszcza jeśli wybierze się te przypominające duchy, ze strasznymi minami, w kształcie cmentarnych lamp itp.

Ozdoby wiszące

Ozdoby wiszące to różnego rodzaju wiszące dekoracje na Halloween, takie jak nietoperze, wycięte z tektury postaci czarownic i wampirów, papierowe duchy, sztuczne pajęczyny oraz wiele innych.

Słodycze

W okresie Halloween w sklepach znaleźć można przeróżne „straszne” słodkości, takie jak żelki w kształcie gałek ocznych, robaków czy zębów wampira. Wystarczy wrzucić je do dużego przezroczystego naczynia i ustawić jako dekoracje na środku stołu lub komody.

Tekstylia

Dekoracje na Halloween to również stylizowane tekstylia. Na ten czas można pokusić się o zawieszenie w oknach czarno-pomarańczowych zasłon, ubranie poduszek w poszewki z motywami tego święta czy ustawienie na komodzie szpiczastego kapelusza przypominającego nakrycie głowy czarownicy.

Aranżacja wnętrza na imprezę Halloween – inspiracje

Fot. Westwing

Fot. Westwing

Fot. Westwing

Fot. Westwing

Fot. Westwing

Fot. Westwing

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (44 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...