Szwajcarskie kosmetyki Skincode

Skincode to szwajcarska marka innowacyjnych kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji twarzy i ciała. Głównym założeniem, znanej w ponad 40 krajach na świecie marki kosmetyków Skincode, jest czerpanie tego, co najlepsze z natury. Wszystkie składniki aktywne pozyskiwane są z roślin i dodawane do kosmetyków w swojej najczystszej postaci. W sprzedaży dostępne są 3 linie kosmetyków: Skincode Essentials, Skincode Essentials Age Lab oraz Skincode Exclusive.

Szwajcarskie kosmetyki Skincode

Marka Skincode stworzona została w 1998 roku w Szwajcarii. Powstała z połączenia najlepszego szwajcarskiego dziedzictwa z zaawansowaną wiedzą medyczną. Skincode oferuje nowoczesne preparaty odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, których formuła opracowywana jest we współpracy z najlepszymi specjalistami, m.in. z Kliniką Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu.

Skincode oferuje 3 linie kosmetyków, przeznaczone do pielęgnacji różnych rodzajów skóry, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Są to:

Skincode Essentials

Skincode Essentials Age Lab

 

Kosmetyki Skincode Exclusive

Innowacyjna linia dermo kosmetyków Skincode Essentials powstała na bazie współpracy firmy Skincode i Kliniki Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zurychu. Skincode Essentials to kosmetyki, których skład jest w 100% wolny od środków zapachowych, konserwantów, sztucznych barwników oraz substancji pochodzenia zwierzęcego. Linia Skincode Essentials zawiera produkty odpowiadające wszystkim potrzebom skóry, od oczyszczania po działanie spowalniające proces starzenia, od nawilżania po rozświetlanie, a nawet rozjaśnianie. Kosmetyki Skincode Essentials dostarczają skórze wszystko to, czego potrzebuje,  bez niepotrzebnych dodatków i zaspokaja potrzeby każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej wrażliwej.

Szwajcarskie kosmetyki Skincode

Składnikiem aktywnym użytym w najwyższym stężeniu jest CM-Glucan. Został on pozyskany z drożdży piekarskich i stanowi rozpuszczalną w wodzie formę betaglukanu (odkryty w 1941 r.), która nie powoduje podrażnień, nawet u osób uczulonych na drożdże. Składnik ten stosowany jest w dermatologii w preparatach wspomagających proces gojenia skóry, np. po poparzeniu, w preparatach łagodzących stany zapalne, czy nawet w onkologii.

Linia Skincode Exclusive przeznaczona jest dla cery dojrzałej i umożliwia regenerację komórek skóry. Są to kosmetyki które pobudzają produkcje kolagenu.

Udowodnione przyspieszanie odnowy komórek umożliwia redukcję zarówno drobnych, jak i głębokich zmarszczek. Efekty widoczne są już po 11 dniach* stosowania. Dodatkowo preparaty chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i wolnych rodników. Jednocześnie kosmetyki długotrwale nawilżają skórę i stymulują jej podstawowe funkcje.

Szwajcarskie kosmetyki Skincode

Podstawowym składnikiem aktywnym linii Skincode Exclusive jest innowacyjny Kompleks ACR (Active Cellular Regenerating Complex). Zawiera on aktywne składniki, w 100% pochodzenia roślinnego (enzymy, proteiny, aminokwasy, witaminy), doskonale zastępuje placentę pozyskiwaną z łożyska ludzkiego lub zwierzęcego (znaną z silnych właściwości odbudowujących, odżywczych i regenerujących), która stymuluje komórki do regeneracji. Kompleks ACR silnie pobudza regenerację komórkową skóry i wspomaga jej metabolizm, zatrzymuje proces starzenia się skóry i odznacza się doskonałą tolerancją przez skórę.

Kosmetyki Skincode Essentials Age Lab

W wyniku połączenia dwóch obszarów wiedzy z zakresu medycyny post-operacyjnej i dermatologii powstała seria Skincode Essentials Age Lab – łącząca zagadnienia piękna i zdrowia. Jest to pierwsza seria dermo kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, która zachowuje się i myśli dokładnie jak skóra, wiedząc doskonale, gdzie, jak i kiedy zadziałać.

W serii Age Lab połączono dwie technologie: Technologię Cofania Czasu (CM-Glucan zastosowano w najwyższym możliwym stężeniu) oraz Technologię Warstwową (struktura preparatu przypomina budowę skóry). Innowacyjny system Technologii Warstwowej pozwala naśladować preparatowi strukturę skóry, a dzięki temu zachowywać się jak ona. Stworzenie Technologii Warstwowej pozwala na wprowadzenie do skóry, za pomocą preparatów z serii Age Lab wielu korzystnie działających na nią składników, jednocześnie chroniących ją przed działaniem stresui agresywnymi czynnikami środowiska. Preparaty z tej serii przeznaczone są do cery suchej i bardzo suchej, także wrażliwej.

Szwajcarskie kosmetyki Skincode

Produkty dostępne są w wybranych aptekach na terenie kraju, także w aptece internetowej Centrali Farmaceutycznej CEFARM SA .

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (231 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Marta  15 marca 2012 12:53

  Mam kilka produktów od nich – krem pod oczy i peeling do ciała. Świetnie spełniają swoją rolę. Skóra wreszcie wygląda świeżo i jest zdecydowanie bardziej wygładzona. Polecam z ręką na sercu 🙂

  Odpowiedz
 2. Agnieszka  1 lipca 2015 14:43

  Użyłabym takich kremów i bym była jak nówka funkiel nie śmigana!

  Odpowiedz
 3. efffciaa  17 października 2016 15:43

  Bardzo fajne kosmetyki , miałam okazję używać kilku z nich , które zresztą udało mi się kupić w okazyjnym pakiecie w mojej aptece 🙂 w wersji 2 za 1 wychodzi zakup całkiem nieźle

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany