Sztyblety jako hit wiosny 2015

Sztyblety królują już od dłuższego czasu na blogach szafiarskich, marki oferują nam duży wybór modeli i kolorów. Nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić w nadchodzącym sezonie! Prosty, klasyczny fason to właśnie Sztyblety jako hit wiosny 2015 .

Sztyblety jako hit wiosny 2015

Sztyblety to buty wykonane głównie ze skóry, lub imitujących ją materiałów. Zostały stworzone do jazdy konnej – guma po bokach umożliwiała szybkie zakładanie, cholewa ponad kostkę zapobiegała jej obcieraniu.Ich forma jest  bardzo prosta, bez sznurowadeł i zamków.  Sztyblety to przeważnie buty na płaskiej podeszwie, miały zapewnić komfort i stabilność stopy w strzemieniu. Jeśli jeździec chciał dodatkowo chronić łydki na sztyblety zakładał specjalny ochraniacz – były to buty wygodne i uniwersalne.

Obecnie marki proponują nam zarówno bardziej klasyczne modele, jak również wariacje dotyczące tych butów. Pojawiają się dodatkowe ozdoby, zamki, sprzączki, a także różnorodność materiałów i deseni tych butów sprawia, że nadaje się im indywidualnego charakteru, który może odmienić naszą stylizację.

Sztyblety zapowiadają sie hitem wiosny, dlatego, ze idealnie nadają się na zmienną pogodę tej pory roku. Wyższa cholewka będzie nas chronić przez kałużami, a wygodę tych butów z pewnością doceniła już niejedna z nas.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (265 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...