Manifest cyborgów – szokujący pokaz mody Gucciego na jesień i zimę 2018/19!

Projektanci największych domów mody prześcigają się w wymyślaniu nowatorskich koncepcji, które ciekawie i w oryginalny sposób zaprezentują ich kolekcje. Pomimo faktu, iż stali bywalcy pokazów widzieli już naprawdę wiele, ostatnia wizja Gucciego z pewnością zapisze się wytłuszczoną czcionką na kartach historii mody. „Manifest cyborgów” – bo taki tytuł nosiło to wydarzenie – przesyciła dziwna symbolika, która jednym widzów rozbawiła, a innych… przeraziła.

Szokujący pokaz mody Gucciego, prezentujący najnowszą kolekcję popularnego domu mody na jesień i zimę 2018/19, odbył się w zaaranżowanej sali operacyjnej o turkusowych ścianach, zimnym szpitalnym oświetleniu emitowanym przez świetlówki i chirurgiczne lampy skierowane na lekarski fotel przykryty zielonym prześcieradłem. Zgodnie z wyjaśnieniami zamieszczonymi na oficjalnym koncie twitterowym Gucciego, koncepcja ta symbolizowała proces twórczy projektanta oparty na cięciu, rekonstruowaniu, modelowaniu, nadawaniu nowego życia i kreowaniu nowych tożsamości, podobnie jak robią to chirurdzy (nie tylko plastyczni). Jesteście ciekawe tej surrealistycznej wizji? Zobaczcie zdjęcia z pokazu!

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pixabay.com (berlin-3908953_640 i portrait-2265590_640)

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.pixabay.com (berlin-3908953_640 i portrait-2265590_640)

Manifest cyborgów – szokujący pokaz mody Gucciego na jesień i zimę 2018/19!

Goście pokazu musieli czuć się trochę nieswojo, siadając na krzesłach ustawionych w sali budzącej niepokojące skojarzenia. Jednak dopiero widok wchodzących na wybieg modelek i modeli wywołał w nich prawdziwy szok (przechodzący niekiedy w rozbawienie). Niektórzy z występujących nieśli bowiem w dłoniach bardzo wiarygodne repliki swoich głów (stanowiące kolejne nawiązanie do zerwania z przeszłością i zyskania, czy też narzucenia sobie, nowej tożsamości), inni realistyczne figurki smoków i innych gadów, jeszcze inni byli ubrani w futurystyczne stroje z dalekiej przyszłości, nosili dziwne materiałowe maski, jedna z modelek miała zaś na czole przyprawione dodatkowe, trójwymiarowe trzecie oko.

Wizja Gucciego niewątpliwie czerpie garściami z popkultury. Cyborgi i smoki coraz częściej pojawiają się u Marvela, w komiksach, filmach i serialach science fiction (te ostatnie rozsławiła w ostatnich latach „Gra o tron„). Nie do końca wiadomo jednak, jakie przesłanie Gucci chciał przekazać światu.  Czy możemy tu mówić o lęku przed rozwinięciem się sztucznej inteligencji, tęsknocie za światami istniejącymi tylko na komiksowych rysunkach, żartobliwym podejściu do narzuconego sobie tematu czy raczej o fascynacji zaawansowaną technologią i prędkością, z jaką we współczesnym świecie zachodzą wszelkiego rodzaju zmiany? Oceńcie same!

 

Obejrzyjcie film z niezwykłego, szokującego pokazu mody Gucciego:

 

Jak zawsze jesteśmy bardzo ciekawe waszych opinii, dlatego nie zapomnijcie zostawić ich pod artykułem!

 

Chcesz zobaczyć więcej inspirujących pokazów mody? Zajrzyj tutaj:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (236 głosów, średnia: 3,98 z 5)
zapisuję głos...