Szczupła na wiosnę w trzech krokach!

Zbliżający się sezon wiosenno-letni nie dla wszystkich powodem do beztroskiej radości. To własnie w zbliżającym się czasie będziemy musiały obnażyć efekty wszystkich swoich grzeszków wobec sylwetki. Jeśli dodatkowe kilogramy spędzają Ci sen z powiek mamy dla Ciebie krótki poradnie w jaki sposób zrzucić zimowy nadbagaż.

Szczupła na wiosnę  – Dieta musi być zdrowa, a nie szybka

Zimą najlepiej sprawdzają się „złote zasady” zdrowego odżywiania. Dlatego już teraz warto sięgać po warzywa i owoce, które w naturalny sposób wspomagają walkę z miejscową otyłością i krępującym cellulitem. – Są nisko kaloryczne, zawierają błonnik, witaminy, minerały, sycą na długo, zajmują miejsce w żołądku i sprawiają, że jemy mniej niezdrowych produktów – mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Warto również postawić na kurczaka, indyka, jajka – dostarczają białka, które wymaga od organizmu wytworzenia dużych nakładów energii, co przyspiesza przemianę materii. – Jednak najważniejsze to wyeliminować z diety sól (zatrzymuje wodę w organizmie). Warto unikać przetworzonego jedzenia, alkoholu i słodzonych napojów, a czerwone mięso zastąpić rybami – dodaje Magdalena Nawrocka.

Wśród napojów poleca się zieloną herbatę, która pobudza pracę jelit. Cenne jest również picie dużej ilości wody, co pomaga organizmowi pozbywać się nadmiaru tłuszczu. Złe nawodnienie zaburza prawidłową gospodarkę wodną organizmu, w tym sprzyja powstawaniu „skórki pomarańczowej”.

Szczupła na wiosnę  – Więcej energii i więcej tańca! 

Zima sprzyja lenistwu. Pogoda nie zachęca, brakuje nam motywacji do treningu. Tymczasem wrogiem cellulitu i miejscowej otyłości są regularne ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza te, które uruchamiają dolne partie ciała (brzuch, pośladki, uda). Aby zachwycić ładną, szczupłą sylwetką nie potrzebujemy specjalistycznych maszyn. Wystarczy ruch. Co będzie najlepsze?

Dobrym sposobem jest aktywność na basenieKiedy pływamy angażujemy wszystkie partie mięśniowe – mówi Kamila Adryjanek, fizjoterapeutka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu. – Przyjemnym sposobem jest również taniec, na przykład zumba, która w szczególny sposób aktywizuje mięśnie brzucha. Upragnioną sylwetkę zapewni bieganie czy jazda na rowerze, a nawet 15 minut intensywnego spaceru dziennie.

To dobre sposoby pod warunkiem, że pamiętamy o systematyczności. Na początku szczególnie ważne jest dobranie odpowiedniej intensywności do własnych umiejętności. Ważne jest także tętno, które ma wpływ na gubienie tkanki tłuszczowej. Idealny puls podczas aktywności fizycznej można obliczyć w prosty sposób – od liczby 220 odejmujemy swój wiek i z tego wyciągamy 70%.

Szczupła na wiosnę  – Medycyna estetyczna na pomoc! 

Czasami ćwiczenia i odpowiednie odżywianie to za mało. Brzuch, boczki, ramiona, uda nadal odbiegają od ideału. Jednak eksperci uspakajają – nie jesteśmy bezradni wobec takich problemów.

Hitem ostatnich miesięcy jest kriolipoliza CoolTech. Zabieg polega na uszkodzeniu niechcianej tkanki tłuszczowej poprzez schłodzenie jej do niskiej temperatury. W efekcie martwe komórki tłuszczowe są naturalnie wydalane z organizmu. – CoolTech to jedna z najciekawszych metod nieinwazyjnego modelowania sylwetki. Szybko i bez bólu radzi sobie z trudnymi obszarami ciała, które niechętnie poddają się innym zabiegom – mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej
i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

A jakie metody „podbijają” Zachód? Amerykanki pokochały ulubiony zabieg Salmy Hayek – Venus Legacy. Od niedawna można z niego korzystać również w Polsce. Wielu pacjentów porównuje go do masażu rozgrzanymi kamieniami. – Venus Legacy łączy wysokozaawansowane technologie. Zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie, a dzięki skróceniu włókien kolagenu oraz wzroście jego syntezy zwiększa napięcie skóry – dodaje ekspert.

Eksperci polecają również zabiegi łączone – kompleksowo i dużo szybciej niż tradycyjne metody gwarantują oczekiwane efekty. Nowością jest duet zabiegowy mezoterapii Alidya z masażem mechanicznym Endermologia. Pierwsza część zabiegu działa antycellulitowo – poprawia mikrokrążenie oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. W drugiej – wyspecjalizowany masaż dodatkowo aktywuje komórki tłuszczowe, rozbija tkankę tłuszczową, przyspiesza wymianę płynów ustrojowych i wzmacnia strukturę włókien kolagenu i elastyny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...