Szczoteczka soniczna – czy warto w nią inwestować?

Wielu z nas zazwyczaj bardzo dokładnie rozważa zakup drogiego produktu. W przypadku szczoteczek sonicznych rynek oferuje szeroki wachlarz modeli, których ceny zaczynają się już od 50 zł. Niektóre z prezentowanych modeli to wydatek rzędu 700 zł, jednak ci, którzy już je stosują twierdzą, że jest to dobra inwestycja, która zwraca się w postaci zadbanych i zdrowych zębów. Co więc oferują modele z wyższej półki?

Moda na szczoteczki soniczne zrewolucjonizowała codzienny rytuał mycia zębów. Ich wysoką skuteczność potwierdzają liczne badania a konsumenci zachwalają działanie. Niestety zakup takiej szczoteczki wiąże się z niemałym kosztem, który uszczupla domowy budżet nawet o kilkaset złotych. Czy warto więc inwestować w taki sprzęt?

Technologia soniczna

Unikalna technologia soniczna polega na wytwarzaniu drgań wysokiej częstotliwości, wskutek której tworzą się mikrobąbelki. Wytworzona piana dociera we wszystkie przestrzenie w jamie ustnej pozostawiając zęby idealnie czyste, bielsze i wolne od kamienia nazębnego. Regularne mycie zębów szczoteczką soniczną trwale usuwa przebarwienia po kawie czy herbacie.

Idealna dla wrażliwych zębów

Według zapewnień wielu specjalistów, tego typu szczoteczka może być stosowana przez osoby zmagające się z nadwrażliwością zębów, paradontozą i problemów ze szkliwem. Z powodzeniem mogą używać jej osoby noszące aparat ortodontyczny czy implanty – szczoteczka soniczna bardzo dokładnie czyści najtrudniej dostępne przestrzenie w jamie ustnej.

Ekonomiczne użytkowanie

Zaletą szczoteczek sonicznych są wymienne końcówki. Takie rozwiązanie wprowadziła między innymi marka Philips, dzięki czemu z jeden aparat może być użytkowany przez kilka osób. Wystarczy nabyć wymienne końcówki Philips Sonicare bez potrzeby kupowania całego zestawu. Dodatkowym atutem jest częstotliwość ładowania szczoteczki. Pełne naładowanie wystarcza na swobodne użytkowanie przez jedną osobę nawet do 3 tygodni.

Wymienne końcówki

Firma Philips oferuje swoim konsumentom kilka trybów szczotkowania zębów. Końcówki Philips Sonicare różnią się między sobą budową włosia oraz przeznaczeniem. W zależności od potrzeb, można zakupić takie, które będą skutecznie wybielać i rozjaśniać zęby, inne są odpowiednie do mycia wrażliwych zębów. Występują również takie, których ergonomiczny kształt sprawia, że docierają do odległych miejsc w jamie ustnej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (105 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. zdolnabestia  29 stycznia 2019 09:27

    Mam od roku Philips Sonicare i jestem z niej mega zadowolona.

    Odpowiedz
  2. Kika07645  29 stycznia 2019 14:09

    Kusicie 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany