Szalone projekty – Crazy Design

Regał na książki wyglądający niczym DNA, krzesła o ludzkich kształtach, wanna przerobiona na kanapę, żyrandol z długopisów, buty wykonane z prawdziwych roślin, lampy z czarnych kapeluszy, łopata jako wieszak…

Crazy Design

Choć trudno sobie to wszystko wyobrazić, okazuje się, że takie przedmioty da się wykonać. Vivays Publishing w swojej najnowszej publikacji ?Crazy Design? pokazuje nam wiele takich szalonych pomysłów zrealizowanych przez designerów z całego świata.

Ale design wcale nie musi być tylko szalony. Autorzy pokazują też w jaki sposób wykorzystać pozornie do niczego nieprzydatne  materiały. Zaprezentowane w książce designerskie innowacje mogą zainspirować profesjonalnych projektantów i architektów wnętrz, ale niektóre z nich posłużą i nam do stworzenia czegoś niezwykłego z rzeczy, które znajdziemy w swoim domu.

Meble i przedmioty można nie tylko projektować, tworzyć i udoskonalać, lecz także przerabiać i niszczyć. Okazuje się, że z rzeczy prozaicznej możemy stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Sztuki użytkowej, rzecz jasna.

Vivays Publishing proponuje nam również zwariowane upominki. W książce zatytułowanej ?Crazy Gifts? pokazuje nam zabawne gadżety do kuchni, łazienki oraz nietypowe elementy garderoby. Niektóre z nich możemy wysłać w ramach prezentu (jak np. drewniane pocztówki), inne podarować osobiście (jak zestaw do tworzenia perfum lub pionową planszę do gry w szachy), a jeszcze inne po prostu urozmaicą naszą codzienność i staną się atrakcją dla dzieci. Bo kto bym nie chciał mieć tostera, który na grzankach wypieka śmieszny napis lub buźkę…

I najważniejsze: choć wszystkie upominki zostały stworzone przez zagranicznych designerów, większość z nich bez problemu kupimy w polsce przez internet.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Marlene  5 sierpnia 2011 13:39

    Ja znalazłam młynek w kształcie butelki od wina:)(na sztućce_pl)
    Lampa z koniem jest przecudowna! Gdzie można w necie znaleźć?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany