Syndrom Widzenia Komputerowego

Na Syndrom Widzenia Komputerowego (Computer Vision Syndrome) uskarża się coraz więcej Polaków. Główną przyczyną tego schorzenia jest nadmierne korzystanie z urządzeń posiadających ekrany neonowe, takich jak telewizory, czy monitory.

Syndrom Widzenia Komputerowego co to

W 1994 roku The American Academy of Ophthalmology stworzyła definicję tzw. Syndromu Widzenia Komputerowego, uznając, że jest to „złożony zespół problemów dotyczący oczu i widzenia, który odczuwa się w trakcie korzystania z komputera lub powiązanych czynności”. Składa się na niego zespół oznak i objawów, których zwykle doznają użytkownicy komputerów ? pieczenie oczu, czy też ból karku.

Wprawdzie w Polsce normy prawne nie klasyfikują Syndromu Suchego Oka jako schorzenia, nie można jednak bagatelizować tego zjawiska. Odbieramy coraz więcej sygnałów na temat negatywnych skutków nadmiernej pracy z komputerem. Na rynku dostępne są już skuteczne rozwiązania, mające przeciwdziałać temu schorzeniu ? informuje Łukasz Karnas z GUNNAR Optiks Polska.

W marcu na polskim rynku pojawiły się specjalne okulary GUNNAR, których specyfika pozwala na zniwelowanie efektów wynikających z Syndromu Widzenia Komputerowego. Są one skuteczne podczas pracy z wszelkiego rodzaju ekranami neonowymi. W Stanach Zjednoczonych to rozwiązaniu zostało docenione przez odbiorców, co skutkuje ogromnym zainteresowaniem produktami tej marki.

Syndrom Widzenia Komputerowego co to

Okulary wyróżnia lżejsza od standardowych produktów konstrukcja, bardziej przylegająca do twarzy i oka. Rozwiązania GUNNAR posiadają ulepszone szkła z czternastoma opatentowanymi filtrami, charakteryzującymi się specjalnymi właściwościami – dają nadzwyczajny panoramiczny ogląd, zmniejszający obciążenie gałek ocznych. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania. Dodatkowo, są one zabarwione na kolor bursztynowy, co zwiększa kontrast i posiada właściwości kojące wzrok.

Dla polskich odbiorców okulary GUNNAR będą do nabycia w ramach dwóch kolekcji – ?Office? oraz ?Gaming?, w cenie między 299 zł a 449 zł, w zależności od wybranych oprawek.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (108 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  24 lipca 2013 20:36

    Co prawda mam okulary przeznaczone typowo do komputera,ale nie zaszkodzi wybrać się do optyka i popytać o okulary Gunnar.

    Odpowiedz
  2. stokrotkapolna  20 marca 2017 08:45

    Teżmi by się takie przydały.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany