Sylwetka w świetle lampy LED

Rozstępy, blizny, zaczerwienienia i inne problemy skórne potrafią skutecznie zniechęcić przed eksponowaniem sylwetki. Bywa, że zawodzą tradycyjne metody leczenia, efektów nie daje również regularne stosowanie specjalistycznych kosmetyków. W takich sytuacjach warto otworzyć się na nowości i zaufać sprawdzonym technologiom.

 

Światełko dla zdrowia

Technologię w najnowocześniejszym wydaniu wykorzystują profesjonalne lampy LED. Przeprowadzane z ich użyciem terapie znajdują szerokie zastosowanie zarówno w walce z poważnymi chorobami, jak i niegroźnymi, lecz mało estetycznymi zmianami skórnymi. Promieniowanie LED prześciga tradycyjne metody leczenia w wielu kwestiach: jest bezbolesne, wielozadaniowe i nie powoduje powikłań. Jak to możliwe? Lampy emitują światło, które następnie przenika przez skórę. LED wytwarza bezpieczne ciepło, dzięki czemu nie ma możliwości poparzenia pacjenta w miejscu emisji, nawet w momencie zetknięcia skóry z powierzchnią emitera lampy. – objaśnia dr Michał Kaniowski z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls we Wrocławiu. Dzięki możliwości emisji fal o różnych długościach lampy LED wytwarzają światło o różnej barwie, co pozwala zastosować je przy leczeniu różnych schorzeńdodaje dr Kaniowski.

 

Przysługa dla ciała

Technologia LED to przełom w dziedzinie walki z rozstępami. Nawet najwyższej jakości kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne radzą sobie jedynie z tymi świeżo powstałymi. Zabliźnienie się rozstępów nie oznacza jednak wyroku. Promieniowanie LED działa na każde z nich, niezależnie od rozmiaru, koloru i momentu powstania. Przyczynia się w ten sposób do poprawienia wyglądu najbardziej narażonych na blizny części ciała: brzucha, ud, piersi oraz talii. Dodatkowo ujędrnia skórę i zwalcza nieatrakcyjny cellulit. Działanie światła poprawia mikrocyrkulację krwi w komórkach, zwiększając w ten sposób ilość tlenu. Powoduje to lepsze ukrwienie i odżywienie naświetlanego rejonu. W konsekwencji dochodzi do jego oszyszczenia, co jest jedną z przyczyn zmniejszania się cellulitu. – tłumaczy dr Kaniowski.

 

Pomoc dla zdrowia

Światło lampy LED stanowi silną broń w walce z poważnymi przypadłościami, takimi jak trądzik, opryszczka, łuszczyca czy niełatwe do wyleczenia bielactwo. Znacznemu zmniejszeniu ulegają nawet najbardziej zaawansowane formy trądziku, pozostawiając skórę zdrowszą i bardziej wygładzoną. Zbawiennemu wpływowi promieniowania powinno się poddawać skórę miejscowo zaczerwienioną oraz noszącą znamiona zgubnego działania słońca. Udowodniono również, że terapia światłem przyspiesza i usprawnia proces gojenia i zabliźniania ran.

 

Światło młodości

Dzięki działaniu promieniowania LED możemy bezwysiłkowo odjąć skórze nieco lat. Specjalnie opracowana terapia pobudza powstawanie nowych włókien kolagenowych. Zabiegi przeprowadzane z użyciem lampy LED powodują spłycanie zmarszczek oraz zanikanie nieestetycznych plamek. Efektem jest znaczne odmłodzenie twarzy, szyi oraz dłoni, czyli części ciała, które najskuteczniej zdradzają nasz wiek. Promieniowanie LED to metoda nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna, stanowi zatem idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...