Sylwestrowa buda dla psów. Tam skryją się czworonogi, które boją się huku fajerwerków

Masz wiele szczęścia jeśli twój pies nie przywiązuje większej uwagi do hałasu. Niestety, większość czworonogów bardzo źle go znosi, a zwłaszcza gdy jest tak intensywny jak w Sylwestra. Ford znalazł rozwiązanie dla psów, które najbardziej cierpią w tym czasie. Co powiecie na wyciszoną budę?

Wraz z sylwestrowym wystrzałem fajerwerków na twojego zwierzaka pada blady strach? W większości domów to już norma. Zdecydowanie więcej jest bowiem psów, które boją się hałasu, niż tych, które potrafią go zignorować. I tak gdy ludzie bawią się na zewnątrz, wiele czworonogów doświadcza prawdziwego koszmaru. Dostają ataków paniki, a w skrajnych przypadkach nawet ataków serca. Z drugiej strony nie można narzucać osobom, które zwierząt nie mają, aby zrezygnowali, z ich zdaniem, widowiskowej tradycji. Pozostają więc uspokajające zioła, które jednak nie na wszystkie psy działają albo… wyciszona sylwestrowa buda. Taką stworzył właśnie Ford!

Sylwestrowa buda dla psów. Tam skryją się czworonogi, które boją się huku fajerwerków

Musicie wiedzieć, że psy słyszą nawet kilka razy intensywniej niż człowiek. Warto o tym pamiętać już nawet wtedy gdy słuchamy głośno muzyki. Nie mówiąc już o wystrzałach fajerwerków, które zwłaszcza na blokowiskach, gdzie miedzy blokami gra echo sprawiają, że trzęsie się całe mieszkanie. Buda stworzona przez Forda ma ochronić uszy naszych czworonożnych przyjaciół przed podobnymi przykrymi doświadczeniami. Niekiedy kończy się bowiem nie tylko na strachu, ale też na problemach z sercem.

Ta sylwestrowa budowla opiera się na specjalnym systemie. W jej ściany wbudowane są mikrofony wyłapujące dźwięk, a w tym przypadku huk fajerwerków. Następnie jest on neutralizowany przez inną częstotliwość, w ten sposób, że nieprzyjemny hałas nie dociera już do psich uszu. Jeżeli coś słyszą, są to już dźwięki, które ich nie przerażają. Nie różniące się od tych, z którymi mają do czynienia w codziennych okolicznościach. Nieprzyjemne odgłosy pochłania też specjalna mata, którą buda jest wyłożona, a która przy okazji będzie miłym legowiskiem dla pupila.

Ford zadbał też o wyjątkowy wygląd, który w połączeniu z technologią będzie miała również swoją cenę. Jaką? Tego jeszcze nie wiemy, bowiem ta genialna buda to dopiero prototyp. Można się jednak spodziewać, że model wejdzie w końcu na rynek, a wraz zn nim również tańsze odpowiedniki.

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...