Sylwester w Europie. 5 stolic, w których przywitanie Nowego Roku będzie naprawdę wyjątkowe

Lubisz zwiedzać i chcesz pożegnać stary rok inaczej niż dotychczas? Sylwester w jednej z europejskich stolic i wcale nie mamy na myśli Warszawy, powinna sprostać tym wymaganiom. Wiedeń, Budapeszt, Pragę, Lwów, a może Berlin? Dowiedz się dlaczego właśnie do jednego z tych miast warto pojechać.

Yves Rocher

Nie masz jeszcze planów na Sylwestra? Nie jesteś jedyna. Co więcej, nie jest też jeszcze za późno na planowanie. W tym roku proponujemy połączyć wielkie świętowanie ze zwiedzaniem jednej z europejskich stolic. To z pewnością będzie wyjątkowy sposób na przywitanie Nowego Roku, a na pewno ciekawe doświadczenie. Jeżeli będziesz miała szczęście, znajdziesz jeszcze tanie loty, jeśli nie – zostaje podróż pociągiem autokarem albo samochodem. Sprawdź jaka stolica ma najwięcej do zaoferowania i do której najsprawniej dotrzesz. Sylwester w Europie, jakiej dotąd nie znałaś, z pewnością będzie wyjątkowy. Proponujemy Wiedeń, Budapeszt, Pragę, Lwów i Berlin!

źródło: www.pixabay.com

Sylwester w Europie. 5 stolic, w których przywitanie Nowego Roku będzie naprawdę wyjątkowe

 

Którą z europejskich stolic wybierasz?

1) Wiedeń

 

źródło: www.pixabay.com

W Sylwestra i Nowy Rok cały Wiedeń tańczy i to dosłownie!  Starówka czyli Silvesterpfad oferuje w tym czasie całą masę bezpłatnych wydarzeń, które sprawiają, że centrum tętni życiem.  Zabawa zaczyna się o godzinie 14.00 31 grudnia. Idąc wzdłuż Placu Ratuszowego i Pratery usłyszymy operetki, nauczymy się walca wiedeńskiego, spróbujemy ponczu i lokalnych przysmaków albo dołączymy do wielkiego balu pod gołym niebem. Owy odbywa się również na wodzie, na statkach płynących po Dunajcu. Możemy też wybrać się do Wiedeńskiej Opery Narodowej, gdzie tradycyjnie w Sylwestra grana jest „Zemsta Nietoperza”.

 

2) Budapeszt

www.pixabay.com

Będąc w Budapeszcie nie można przegapić pokazu fajerwerków na głównej promenadzie przy Dunaju – Duna korzó, która przy okazji jest jedną z atrakcji turystycznych stolicy Węgier. Pełna jest zabytków, podobnie jak pobliskie place. Proponujemy w Sylwestra odwiedzić też w tamtych okolicach klimatyczne knajpki, gdzie spróbujemy węgierskiej kuchni i doskonałego wina.  Nie zabraknie oczywiście imprez i koncertów pod gołym niebem, a te  odbywają się na Nyugati tér, Vörösmarty tér czy Oktogonie.

 

3) Praga

źródło: www.pixabay.com

Tysiące Czechów oraz turystów z całego świata każdego roku witają Nowy Rok na praskim starym mieście. To właśnie tam, w otoczeniu bajecznych zabytków kumulują się wszystkie wydarzenia. Co więcej, w tym czasie całe centrum rozświetlone jest klimatycznymi lampkami. I to zaczynając od chyba najważniejszego punktu turystycznego w Pradze, czyli mostu Karola. Wypicie tam lampki szampana w Nowy Rok będzie niezwykłym doświadczeniem. Praga kusi też urokliwymi knajpkami z najlepszym piwem i dyskotekami, których przy starówce nie brakuje. 

 

4) Lwów

źródło: www.pixabay.com

Wyjazd do Lwowa będzie przede wszystkim najtańszym wariantem spośród wszystkich wymienionych przez nas miast. Dodatkowo klimat jest tam naprawdę wyjątkowy. Na każdym rogu grane są kolędy, zachęcają dwa wielkie jarmarki bożonarodzeniowe, a nawet działa wielkie lodowisko. A to wszystko skupione jest wokół centrum, wśród galicyjskich kamienic. W powietrzu unosi się zapach grzańców, a restauracje oferują za niewielką opłatą wystawną zabawę. My polecamy jednak zorganizować sobie tournee po lwowskich knajpkach, racząc się lokalnymi nalewkami.  Po drodze natkniemy się również na liczne koncerty i wydarzenia. Jeśli interesują was natomiast takie, gdzie króluje muzyka poważna, zapraszamy do Opery Lwowskiej.

 

4) Berlin

źródło: www.pixabay.com

Główna impreza obędzie się pomiędzy Bramą Brandenburską i Kolumną Zwycięstwa. Na scenie jak co roku pojawią się wielkie muzyczne gwiazdy, a imponującego pokazu sztucznych ogni po prostu nie można przegapić. Ubogaceniem zabawy będą z pewnością świąteczne kramy pełne lokalnych smakołyków. I tak nie zabraknie tradycyjnego piwa, grzańców i oczywiście kiełbasy – bratwurst. Na turystów czekają też liczne knajpki, restauracje i dyskoteki. A wszystko w niesamowitej scenerii, którą tworzą zabytki, muzea, teatry i galerie sztuki. Można je odwiedzić następnego dnia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Wusia  27 grudnia 2018 11:41

    Wybieram Wiedeń, a o koncercie Noworocznym w Operze Wiedenskiej marzę od lat.

    Odpowiedz
  2. Alluska12  29 grudnia 2018 21:25

    Bardzo lubię Pragę i chętnie spędziłabym tam Sylwestra 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany