Święta pełne gwiazd betlejemskich

Gwiazda betlejemska od lat cieszy się popularnością w czasie Bożego Narodzenia i w całej Europie uznawana jest za nieodłączny element świąt i prawdziwa ozdoba bożonarodzeniowa. Urzeka swym pięknem, wytwornie prezentuje się na wigilijnym stole i jest doskonałym prezentem na różne, grudniowe okazje. Floryści Ilka Siedenburg oraz Björn Kroner z Niemiec stworzyli bajkowe dekoracje z gwiazdami betlejemskimi, które wprowadziły do wnętrz zabytkowej kamienicy „Haller6” w Hamburgu bajkowy klimat i magiczną atmosferę.

rotkaeppchen-highlights_pl

Floryści czerpali inspiracje z baśni braci Grimm – „Czerwonego Kapturka”, „Śpiącej Królewny” oraz „Królewny Śnieżki”. Autorka prac IIka Siedenburg tworząc aranżacje podkreśliła – Zależało nam na tym, aby pokazać wszechstronność gwiazd betlejemskich. Są one nieodłącznym elementem świąt i piękną dekoracją, ale wielu osobom brakuje pomysłów na ich zaaranżowanie.

 

Czerwony Kapturek i las pełen czerwonych gwiazd betlejemskich

2014-weihnachtssterne-schneewittchen02.

Czerwone gwiazdy betlejemskie cieszą się największym powodzeniem, a w połączeniu z zielonymi dodatkami tworzą tradycyjne dekoracje. W tym przypadku gwiazdy osadzono w leśnej scenerii i zestawiono je z licznymi naturalnymi elementami – soczystym zielonym mchem, gałązkami jodły oraz szyszkami. Czerwone gwiazdy betlejemskie wykorzystano do wieńców adwentowych, stroików bożonarodzeniowych oraz do przystrojenia choinki. Miłośnikom kreatywnych rozwiązań z pewnością przypadną do gustu „gwiaździste” dekoracje radośnie lewitujące przy suficie.

Wystawna kolacja u Królewny Śnieżki

schneewittchen-dinnertafel-01_pl

 

Ilka Siedenburg oraz Björn Kroner proponują aranżacje świątecznego stołu z różnokolorowymi poinsecjami. Kremowe, nakrapiane oraz czerwone gwiazdy zestawili z modnymi w tym sezonie miedzianymi dodatkami. Połączenie tych kolorów pasuje do nowoczesnych i jasnych wnętrz. Gwiazdy betlejemskie ustawili wzdłuż stołu i stworzyli razem z innymi dekoracyjnymi akcentami miły dla oka bieżnik.

Należy pamiętać, aby kompozycja nie zasłaniała osób siedzących naprzeciwko siebie. Dlatego warto przy takich dekoracjach użyć ciętych gwiazd betlejemskich i wstawić je do eleganckich kryształowych wazoników lub kieliszków. Świeczki w miedzianych lub przeźroczystych świecznikach dodadzą uroku kompozycji, a przy odświętnej kolacji stworzą magiczny nastrój.

 

Delikatna jak królewna… Śpiąca Królewna

 

luftschloss_pl

Gwiazda betlejemska, choć najczęściej kojarzona jest z kolorem czerwonym, pięknie prezentuje się również w wersji różowej. Pasuje do nowoczesnych wnętrz oraz wprowadza świeży i zarazem romantyczny nastrój. W pokoju stylizowanym na komnatę Śpiącej Królewny floryści zaproponowali dekorację w postaci trójwymiarowego wezgłowia oraz dywanu.

Taki żywy obraz wypełniony bujnie kwitnącymi gwiazdami betlejemskimi można również powiesić wysoko na ścianie i przykuć uwagę miłośników oryginalnych rozwiązań. Różowe oraz kremowe gwiazdy betlejemskie tworzą niezwykle zgrany duet. Oba kolory wspaniale wyglądają w białych wazonach czy naczyniach. Chcąc zwiększyć objętość aranżacji floryści przystroili je wybielonymi gałązkami.  Przygotowali również oryginalną kulę, ułożoną z plastikowych kubeczków, która pełniła funkcję naczynia dla ciętych poinsecji.  Blasku kompozycji nadały malutkie migoczące lamkami.

W przypadku wykorzystania ciętej gwiazdy betlejemskiej należy pamiętać, aby po przycięciu łodygi zanurzyć ją w gorącej (ok. 60 °C), a następnie wstawić do chłodnej wody. Dzięki temu zabiegowi powstrzymamy wypływanie białego soku i przedłużymy żywotność rośliny.

Dekoracje można było podziwiać w zabytkowej kamienicy „Haller6” w Hamburgu.

schneewittchen-kupferkoerbchen_pl rotkaeppchen-sternenkranz-02_pl ov-rotkppchen-4-pl. 2014-weihnachtssterne-klassisch06. rotkaeppchen-sternentaler-01_pl

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...