Świąteczne gwiazdki z drewnianych spinaczy – zrób to sama!

Nic jednak tak nie cieszy, jak wyjątkowe bożonarodzeniowe dekoracje wykonane własnoręcznie, wspólnie z rodziną. Zobacz jak zrobić gwiazdki ze spinaczy!

Zielona choinka, migoczące lampki i kolorowe bombki – te ozdoby bożonarodzeniowe co roku goszczą w każdym domu. Nic jednak tak nie cieszy, jak wyjątkowe bożonarodzeniowe dekoracje wykonane własnoręcznie, wspólnie z rodziną. Wśród nich nie może zabraknąć gwiazdek z drewnianych spinaczy.

Swiateczne gwiazdki

fot. mat. prasowe Bosch

Ich wykonanie jest bardzo łatwe, dlatego można zaprosić do współpracy także najmłodszych. Wspólne przygotowywanie ozdób nie tylko pomaga rozwijać zdolności manualne i kreatywność, ale jest też świetną zabawą dla całej rodziny.

Do wykonania 3 gwiazdek potrzebujemy:

 • 50 drewnianych spinaczy do wieszania bielizny
 • 6 metrów wstążki do zawieszenia gwiazdek (około 2 metry na gwiazdkę)
 • narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen
 • ok. 30 minut wolnego czasu
Swiateczne gwiazdki krok 1

fot. mat. prasowe Bosch

Dekoracje najwygodniej przygotowywać przy kuchennym stole lub biurku. Najpierw należy usunąć sprężyny ze spinaczy. Następnie trzeba odwrócić połówki spinaczy bokami do siebie i ułożyć je w taki sposób, by utworzyły ramiona gwiazdy. Kształty gwiazd mogą być różne ‑ w zależności od tego, ile ramion z drewnianych połówek ułożymy.

Teraz czas na wstążkę, na której będzie można powiesić gwiazdkę w wybranym miejscu. Można też zastąpić ją sznurkiem pakowym ‑ drewniana gwiazdka z zawieszką wykonaną z jutowego sznurka z pewnością spodoba się miłośnikom surowych materiałów i minimalizmu we wnętrzach.

Swiateczne gwiazdki krok 2

fot. mat. prasowe Bosch

Najpierw należy uciąć odcinek wstążki lub sznurka i złożyć go na pół, tworząc w ten sposób zawieszkę. Jej długość jest dowolna – może być krótsza, jeśli gwiazdka będzie zdobiła choinkę, lub dłuższa, jeśli ma przystrajać okno. Następnie oba końce wstążki lub sznurka trzeba włożyć między dwie połówki spinaczy i skleić je. Ważne, by zrobić to dokładnie. Pomocne w tym będzie narzędzie do klejenia na gorąco, np. Bosch GluePen, który jest bardzo precyzyjny, lekki i poręczny oraz trwale połączy wszystkie elementy gwiazdki.

Swiateczne gwiazdki krok 3

fot. mat. prasowe Bosch

Ostatni etap to sklejenie pozostałych połówek spinaczy tak, aby stworzyły ramiona gwiazdki. Gotowe! Gwiazdki można dodatkowo ozdobić, np. pomalować farbami w żywych barwach, dodać im blasku przyklejając brokat i cekiny lub okleić dodatkowo kolorowymi naklejkami w różnych kształtach – tak jak tylko podpowiada nam wyobraźnia. Dzięki takim wyjątkowym dekoracjom z pewnością poczujemy magiczną atmosferę Świąt.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (239 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  6 grudnia 2013 19:13

  Bardzo pomysłowe! Tylko drewnianych spinaczy brak 🙁

  Odpowiedz
 2. bbo  6 grudnia 2013 21:09

  To się nazywa wyobraźnia, a drewniane spinacze są do kupienia!

  Odpowiedz
 3. matcia  7 grudnia 2013 18:31

  no pomysłowe i oryginalne

  Odpowiedz
 4. Ne_ssie_  13 grudnia 2013 12:32

  Pooomyslowe . DOm będzie wygladal mega orginalnie .

  Odpowiedz
 5. luna341  26 września 2016 08:23

  Pomysłowe

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany