Poznaj świat „Gry o tron”. Kto skusi się na wycieczkę do Westeros i innych magicznych krain?

Jeżeli od pierwszego odcinka „Gry o tron” marzy ci się wycieczka śladami bohaterów serialu, twoje marzenie wcale nie będzie trudne do spełnienia. Co więcej, nie musisz mieć organizatorskiego talentu. Wiele biur podróży oferuje bowiem podobne wyjazdy. Wystarczy poszukać w internecie.

Wraz z 8 sezonem „Gry o tron” świat ponownie oszalał na punkcie serialu. Starzy fani popadli w jeszcze większy zachwyt, a nowi nie potrafią zrozumieć jak to możliwe, że przez tyle lat mogli funkcjonować nie znając tej historii. Tak czy inaczej, fascynacja wielu osób sięga zdecydowanie dalej niż tylko wyczekiwanie z zapartym tchem na kolejny odcinek i odświeżanie poprzednich sezonów. Chętnie kupują też gadżety związane z serialem, od t-shirtów, przez kubki, parasole stylizowane na miecz, aż po figurki czy pościel. Oglądając bajeczne plenery na szklanym ekranie marzymy też, aby znaleźć się tam gdzie bohaterowie toczyli walki, wędrowali, ucztowali. Nie jest to marzenie nie do spełnienia, bowiem kadry padały w realnym świecie. Organizacją takich wycieczek zajmuje się coraz więcej biur podróży. Świat „Gry o tron” czeka na ciebie przede wszystkim na Islandii, w Hiszpanii i w Chorwacji.

źródło: www.pixabay.com

Poznaj świat „Gry o tron”. Kto skusi się na wycieczkę do Westeros i innych magicznych krain?

Islandia

źródło: www.pixabay.com

Począwszy od drugiego sezonu sagi wiele scen serialu powstało na Islandii, m.in. na terenie Parku Narodowego Thingvellir oraz w dolinie Tjorsarrdalur. To właśnie tam stworzono wioskę Olly’ego, nagrano sceny z Krwawą Bramą w tle, a także Brienne walczyła o Aryę Stark. Niezapomniana scena miłosna Johna Snow i Ygritte również odbyła się w irlandzkiej scenerii. Odwiedzenie tych miejsc w czasie 5-dniowej wycieczki, która rozpocznie się wylotem z Warszawy, oferuje Lidl Podróże. Za całość trzeba liczyć ok. 4 tys. zł razem z wyżywieniem, a szczegóły znajdziecie na stronie biura podróży.

 

Chorwacja

źródło: www.pixabay.com

To właśnie tutaj znajduje się Królewska Przystań, czyli siedziba Królestwa Westeros. Niedaleko jest wyspa Lokrum, czyli filmowa Królowa Miast. 10 kilometrów od Dubrownika zlokalizowano natomiast ogrody, po których spacerowali Varys i Tyrion. Dom Nieśmiertelnych to Wieża Minceta, a wiele porywających wodospadów nagrano w Parku Narodowym rzeki Krka. Będąc w Chorwacji możesz wykupić wycieczkę po większości tych obiektów u lokalnych przewodników. Przykładowo 2-godzinne spacerowanie po Królewskiej Przystani kosztuje ok. 90 zł.

 

Hiszpania

źródło: www.pixabay.com

Wiele klapsów padło również w malowniczej Hiszpanii. W Sewilli zlokalizowano Ogrody Królestwa Dorne. Smocza Skała to terytorium Italiki, plaży Izutrun, klasztoru w Barneo czy plaży w Barrice. W Moście Rzymskim w Kordobie rozpoznamy natomiast Długi Most w Volantis. Oferty Last Minute do hiszpańskiej Andaluzji wykupimy już od 2400 zł za osobę (8 dni). Taką ofertę znajdziemy choćby w biurze podróży Rainbow Tour. Tydzień zdecydowanie wystarczy na odwiedzenie większości plenerów wykorzystanych w serialu.

 

Maroko

www.pixabay.com

To właśnie w Maroko znajduje się jedno z najbardziej wyjątkowych studiów nagraniowych na świecie ulokowane pośród krajobrazu gór i pustyń. Tutaj odegrało się wiele scen serialu, a także w  zabytkowej osadzie między Marrakeszem, a Warzazatem, która w „Grze o tron” była Yunkai – miastem na wybrzeżu Pentos. W Essaouirze w walce szkolili się natomiast niewolnicy. Jeżeli uda nam się złapać tani lot, do Maroka polecimy nawet 500 zł w obie strony. Lot obsługują m.in. linie WizzAir.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (120 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...