Swetry z reniferami i bałwankami – czy wciąż są passé?

Kiedy Mark Darcy ubrał sweter w renifery na Christmas party w filmie Pamiętnik Bridget Jones, stał się powodem wielu żartów. Swetry z rogami reniferów i bałwanki śniegowe wyznaczały wtedy granice mody – nosząca je osoba była postrzegana albo jako osoba która nie uznaje trendów mody albo w najlepszym wypadku grzeczny syn lub wnuk ubierający się tak dla rodziny. Ale to było dekadę temu. W tej chwili w Wielkiej Brytanii sweter ze świątecznym motywem przeszedł niespodziewaną rehabilitację i na wyspach jest to jeden z najbardziej pożądanych prezentów na Boże Narodzenie. Brytyjczycy kupują je równie chętnie jak ozdoby bożonarodzeniowe .

 

 

Uważa się, że trend ten rozkwitł w tych latach jako odpowiedź na pesymizm panujący tak w gospodarce kraju w skali makro, jak i mikro – w rodzinach. Kolorowe, fantastyczne swetry na Boże Narodzenie rozweselają i poprawiają humor. Ponadto bluzy z reniferami przypominają nam świat dzieciństwa, dostawaliśmy je bowiem od swojej Babuni. A każdy z nas  lubi wszak wrócić do krainy dzieciństwa…. Zobaczcie ulubione świąteczne swetry Brytyjczyków. Który z tych swetrów najchętniej włożyłybyście na siebie?

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (229 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. m258  19 grudnia 2012 10:48

  4, 8 od poczatku i 3 od końca sa bardzo fajne 🙂

  Odpowiedz
 2. Black  19 grudnia 2012 12:32

  Anom niektóre są na prawdę fajne, ale ten ostatni sweterek, to przeginka hyhy

  Odpowiedz
 3. hml  20 grudnia 2012 08:32

  Wydaje mi się ze jeżeli ktoś potraktuje taką stylizacje z humorem i umiarem i sweter świąteczny będzie jedynym takim elementem to wyjdzie to całkiem fajnie 🙂
  Ale ostatni sweterek to istny koszmar dla freeka jakiegoś

  Odpowiedz
 4. as_sa  26 kwietnia 2014 22:42

  Super są te sweterki. Rozweselają i pokazują ze osoba która je nosi ma do siebie dystans

  Odpowiedz
 5. nungal  31 października 2016 09:26

  zawsze chciałam mieć jakiś super obciachowy świąteczny sweter. Chyba w tym roku wreszcie się na jakiś skuszę. Świetne są te z uśmiechniętymi reniferkami 😀 Cuda!

  Odpowiedz
 6. xt125x  6 grudnia 2016 22:13

  Niektóre są fajne. Ja w zeszłym roku dostałam od rodziców sweter z trzema pingwinami w mikołajowych czapkach i bardzo lubię go zakładać, szczególnie w okresie świątecznym.

  Odpowiedz
 7. stokrotkapolna  13 grudnia 2016 05:41

  W tym szczególnym okresie czemu nie ? Zwłaszcza dla dzieci na świąteczny spacer.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany