Swatch Art Journey, czyli istne dzieła sztuki na Twoim nadgarstku!

Pierwsze spotkanie z najsłynniejszymi arcydziełami świata pozostaje w naszej pamięci na zawsze – to uczucie odkrywania nowych światów i inspiracji, które wzbudza twórcze iskrzenie. Swatch, łącząc sztukę z naszym codziennym życiem, stale odkrywa nowe sposoby przenoszenia sztuki do naszego świata i wprowadzania jej do naszych zegarków. Dzięki temu na styku sztuki i świata Swatch dzieją się niesamowite rzeczy, które zaskakują i inspirują nas od samego początku.

Fot. mat. nadesłane

Kultowe dzieła z pracowni artystów i ze ścian muzeum wkraczają w życie codzienne na całym świecie

W 2023 roku Swatch Art Journey otwiera nowy rozdział z pięcioma ważnymi premierami kolekcji kapsułowych, które będą dostępne między marcem a majem. Kolekcja ta to jak przygoda, która przenosi nas przez różne etapy historii sztuki – od Botticellego po Lichtensteina, a dzięki nieoczekiwanym detalom trudno byłoby o bardziej charakterystyczną dla marki Swatch kolekcję.

Fot. mat. nadesłane

W swoich radosnych i prowokacyjnych modelach GENT i NEW GENT, Swatch odświeża dziesięć wielkich arcydzieł, oddając hołd artystom, którzy nie bali się próbować czegoś nowego. Pierwsza część Kolekcji Swatch Art Journey będzie dostępna od marca 2023 roku, a kolejna premiera odbędzie się w maju, przynosząc radość kreatywności do świata sztuki i kolekcjonerów Swatch na całym świecie.

Fot. mat. nadesłane

Swatch x MoMA powstał na cześć POP Artu w setną rocznicę urodzin Roya Lichtensteina.

Swatch x Magritte jest hołdem złożonym temu surrealiście z okazji 125. rocznicy urodzin.

Swatch x LE GALLERIE DEGLI UFFIZI to celebracja natury i kobiecości widzianych okiem wielkiego renesansowego mistrza Sandro Botticellego.

Swatch x LOUVRE ABU DHABI łączy energię „Wielkiej fali w Kanagawie” artysty Hokusai z majestatycznym „Astrolabium”.

Fot. mat. nadesłane

Romans Swatch ze sztuką rozpoczął się w roku 1985 od pierwszego z długiej linii zegarków Art Special. Marka Swatch, od zawsze poszukująca sposobów demokratyzacji świata sztuki, sprzymierzyła się ze słynnymi muzeami, odtwarzając niektóre z najwspanialszych dzieł z ich kolekcji w nowej serii Museum Journey. Rijksmuseum w Amsterdamie (2018) oraz Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie (2018) jako pierwsze otworzyły swoje podwoje dla Swatch, a wkrótce dołączyły: muzeum Louvre w Paryżu (2019), MoMA w Nowym Jorku (2021) i wreszcie paryski Centre Pompidou (2022).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (33 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...