Suplementy diety na piękną skórę – czy są skuteczne?

Modny makijaż, modna fryzura i idealny look gotowy! Niestety – nie zawsze tak jest! Czasami nie zadowala nas stan naszej skóry. W efekcie często sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety, które jak zapewnia nas producent pozwolą nam cieszyć się zdrową, jedwabistą skórą. Czy suplementy diety na piękną skórę są skuteczne? Jak je zażywać? Przeczytaj poniżej

suplementy diety

Zacznijmy od tego, że nasza skóra jest największym organem, jej powierzchnia waży przeciętnie ok.4kg. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że pełni ona funkcje ochronne i detoksykacyjne dla naszego organizmu. Bierze ona udział w termoregulacji, wchłanianiu substancji, a nawet w wydzielaniu dokrewnym. Co zatem jej pomaga, a co może zaszkodzić? Który suplement wybrać? Czy jest cudowny lek na nasze niedoskonałości cery?

Obalam mity dotyczące suplementów diety!

1. Suplement pokrywający 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na dane składniki działa najlepiej

tak dużych dawek do naszej codziennej diety. Dlaczego?
O ile niektóre witaminy rozpuszczalnie w wodzie mogą w łatwy sposób zostać wydalone z organizmu wraz z moczem, o tyle te rozpuszczalnie w tłuszczach będą kumulowane w naszym organizmie jak i to ma miejsce w przypadku niektórych minerałów.

Ciągłe nadużywanie suplementów z witaminą A bądź beta-karotenem wraz z urozmaiconą dietą bogatą w warzywa i owoce może skutkować hiperwitaminozą. Jej objawem są suchość skóry, świąd skóry, zmiany jej zabarwienia, wypadanie włosów.
Należy pamiętać o tym, że nie tylko niedobór szkodzi nadmiar również może nam przysporzyć wielu kłopotów.

2. Wchłanianie witamin z suplementów jest takie samo jak z pożywienia

To najczęstszy błąd w myśleniu konsumentów wykorzystywany w prosty sposób przez firmy farmaceutyczne. Witaminy, przeróżne związki fitoodżywcze, mikro- i makroelementy występujące w naturze nigdy nie pojawiają się w pokarmach oddzielnie. Tworzą one swego rodzaju kompleks, o którego wchłanianiu decyduje każdy pojedynczy składnik.
Niektóre witaminy potrzebują obecności tłuszczu by mogły zostać wchłonięte tj.: A, E, D i K.

3. Pielęgnacja „od wewnątrz” wystarczy

Niestety nasza skóra potrzebuje pielęgnacji zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz. Mimo diety bogatej w witaminy i minerały nieodpowiednia pielęgnacja może również jej zaszkodzić. Wybierajmy produkty odpowiednie do rodzaju skóry z jak najmniejszą liczbą składników chemicznych. Unikajmy w szczególności parabenów – które wchodzą w reakcje z kobiecymi hormonami i podejrzewane są o działanie onkogenne.

Wybierajmy zatem jak najbardziej naturalne witaminy, nie kupujmy syntetycznych ich odpowiedników. Zadbajmy o naturalne piękno naszej skóry używając olejków, naturalnych maseł (np. shea) oraz wód (np. różanej).

Autor: Joanna Jamróz
http://your-naturalhealth.blogspot.com/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. motylek220  22 września 2012 19:15

  Tak jak z wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Najlepiej zrobić badania krwi i na tej podstawie ewentualnie dobrać suplement o ile go potrzebujemy

  Odpowiedz
 2. ryba28  26 września 2012 12:57

  niektórzy myślą że suplementy można jeść jak cukierki bo przecież’witaminy itp.to samo zdrowie’ a jednak można i tym sobie zaszkodzić…

  Odpowiedz
 3. Masza  31 lipca 2013 18:47

  Takie jest to co niektórych myślenie.Skoro suplement z witaminami,czyli nic oprócz tego jeść ni muszę.Jedzenie jak cukierki,dobre i jakże prawdziwe określenie.Jednak najważniejszy jest zdrowy rozsądek i umiar.

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  13 marca 2017 06:26

  No właśnie,łykają bezmyślnie. Zewsząd tylko suplementy. W reklamach, artykułach. A koncerny zacierają ręce i liczą kasę, która idzie w miliardy. A ludzie lecą do tych suplementów jak ćmy do światła. I łykają wszystko na wszystko, rujnując swój organizm.

  Odpowiedz
 5. helcia  28 maja 2020 22:01

  są, ale niestety tylko te z odpowiednią ceną… biorę medere anti aging i wreszcie widzę, że skóra lepiej wygląda i jest bardziej jędrna, wcześniej łykałam suplementy po 20 zł, nawet 50 zł i nie było efektu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany