Suplementacja z głową – przygotuj się na nadejście wiosny

Wiele mówi się o suplementach diety. Jesteśmy zachęcani do przyjmowania witamin i minerałów. Niestety, nie zawsze są one tym, czego nam potrzeba. Wraz z nadejściem wiosny, chętniej wychodzimy z domu, uprawiamy sporty na świeżym powietrzu. Nagle pojawia się ból w stawach i ograniczenie ich ruchomości. Co zrobić?

Okazuje się, że suplementacja może być przydatna również (a może i przede wszystkim) osobom, które prowadzą lub chcą prowadzić aktywny tryb życia. Każdy sport może powodować kontuzje i każdy wymaga otoczenia naszego organizmu troską. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć bieganie czy wybierać się na dłuższe piesze wędrówki, warto się do tego odpowiednio przygotować.

Ból stawów – co go powoduje?

Każdy staw pełni niezwykle istotną rolę dla całego organizmu. Dzięki nim właśnie możemy ruszać rękami, nogami, palcami itd. W stawach znajdziemy chrząstki, które stanowią zakończenie poszczególnych kości, ale także tzw. maź stawową. Ona z kolei odpowiada za płynne ruchy, pozwala chrząstkom zachować ich dobry stan. Maź stawowa niweluje także ewentualny ból podczas poruszania się. Jest swoistym smarowidłem, dzięki czemu chrząstka nie trze o chrząstkę.

Gdy w stawie ubywa mazi stawowej – a należy wiedzieć, że wraz ze wzrostem aktywności oraz po prostu z biegiem lat, może spadać jej poziom i ciało nie będzie nadążało z produkcją nowej – możemy odczuwać ból przy poruszaniu się. Podobny ból będziemy odczuwać, gdy nasze chrząstki zaczną się ścierać. Bólowi może towarzyszyć obrzęk i stan zapalny. Czy można temu zaradzić? Jak to leczyć?

Szczególna troska o stawy 

Przede wszystkim, warto skonsultować się ze specjalistą. Lekarz przeprowadzi szereg badan, które pomogą w ustaleniu dokładnej przyczyny bólu. Wówczas poznamy możliwości leczenia. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, można podjąć wiele kroków. W najlżejszych przypadkach, specjaliści stawiają na suplementację kolagenem. Może on pomóc w uśmierzeniu bólu, a jednocześnie zażegnać nasz problem. Kolagen suplementy https://kolagen.pro/produkty/suplementy/ polecany jest także jako środek profilaktyczny, zapobiegający zanikowi mazi stawowej. Tak czy inaczej, warto go przyjmować, aby dbać o kondycję swojego organizmu.

Wybierające kolagen suplementy należy kierować się typem preparatu. Najlepszym wyborem będzie kolagen rybi w saszetkach. Proszek pozwala nam na stworzenie zawiesiny do picia. W aptekach dostępny jest też kolagen w tabletkach. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że białko to ma puszystą strukturę. Bardzo trudno jest zbić je w twardą pastylkę. Dlatego na składzie wielu takich suplementów znajdziemy na pierwszych pozycjach utwardzacz i stabilizator. Produkt w saszetkach, poza kolagenem zawiera jedynie substancje pomocnicze, usprawniające działanie aminokwasu.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (13 głosów, średnia: 4,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  4 kwietnia 2023 17:43

  Mnie na ból stawów pomaga wygrzewanie się w słońcu 🙂

  Odpowiedz
 2. macierzanka  4 kwietnia 2023 21:54

  Ja biorę collaflex.

  Odpowiedz
 3. Lamotek.pl  14 kwietnia 2023 22:36

  Kolagen potrafi zdziałać cuda, oczywiście pod warunkiem, że jest regularnie stosowany!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany