Suplement diety: Cedrus – dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Nasze życie często coraz bardziej przypomina schemat: dom – praca – dom – praca i tak co najmniej pięć dni w tygodniu. A gdzie czas na przygotowanie zdrowego posiłku, sport, rekreację? Kiedy i jak mamy zadbać o nasze zdrowie przy wycieńczającym trybie życia? Dobre nawyki warto wprowadzać do codziennej rutyny stopniowo, w małych dawkach. Można zacząć od regularnego wychodzenia z psem na spacer albo od dostarczania swojemu organizmowi cennych mikroelementów, bez których nie może prawidłowo funkcjonować. Zdrowym dodatkiem uzupełniającym codzienną dietę z pewnością będzie olejek Cedrus polskiej marki Alter Medica, uzyskiwany z orzechów cedru syberyjskiego.

cedrus

Olejek Cedrus to przede wszystkim skarbnica naturalnych witamin: B1, B2, PP oraz E. Witaminy z grupy B pełnią istotną rolę w prawidłowym przebiegu procesu przemiany materii, a witamina B2 jest szczególnie ważna dla funkcjonowania narządu wzroku. Bez witaminy PP zaburzony byłby proces syntezy tłuszczy, białek, a więc wytwarzania energii i budowy mięśni. Co więcej, witamina PP wspomaga regulowanie poziomu cholesterolu we krwi – to szczególnie ważne dla osób, których dieta obfituje w tłuszcze, przede wszystkim pochodzenia zwierzęcego. Olejek cedrowy to także źródło cennej witaminy E, która odpowiada za elastyczność i trwałość naczyń krwionośnych, co przekłada się na zdrowie skóry.

Ludzki organizm nie może prawidłowo działać, jeśli brakuje mu określonych mikroelementów. Cedrus dostarcza całą gamę łatwo przyswajalnych pierwiastków śladowych, jak:

wapń, który jest szczególnie ważny dla budowy kości i zębów; bierze także udział w procesie krzepnięcia krwi i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia;

krzem sprawia, że przyswajalność wapnia przez organizm jest wyższa; dodatkowo uelastycznia tkanki łączne organizmu, czyli dodaje jędrności skórze oraz sprawności mięśniom;

potas jest szczególnie ważny dla osób mających problemy kardiologiczne, ponieważ normalizuje rytm skurczów serca; ten pierwiastek jest ważny także dla zdrowia mięśni – jego niedobory objawiają się np. nieoczekiwanymi i bolesnymi skurczami;

fosfor sprzyja utrzymaniu w dobrym stanie kości i zębów; stymuluje także sprawne funkcjonowanie komórek nerwowych;

magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w organizmie, ponieważ odpowiada za budowę tkanek twardych i miękkich;

jod jest ważnym składnikiem hormonów tarczycy – bez niego praca tego gruczołu może zostać zaburzona, co z kolei skutkuje poważnymi wahaniami wagi, nadmierną potliwością lub permanentnym uczuciem zimna, zaburzeniami snu czy miesiączkowania;

żelazo to kluczowy pierwiastek tworzący hemoglobinę; jego suplementacja jest wskazana u osób cierpiących na anemię.

To tylko najważniejsze mikroelementy, których dostarcza organizmowi Cedrus.

Olejek z orzechów cedrowych to również źródło doskonale przyswajalnych białek, zawierających rzadko spotykane aminokwasy, jak lizyna, metionina i tryptofan. Znane są opinie, że olej cedrowy zawiera cenniejsze białka niż te znajdujące się w produktach zwierzęcych.

Aby na dłużej zachować piękny i zdrowy wygląd, naszemu organizmowi niezbędne są antyoksydanty. Cedrus zawiera ich całe mnóstwo! Ich skuteczność można podziwiać patrząc na długowiecznych i wciąż silnych mieszkańców mroźnej Syberii.

Cedrus z firmy Alter Medica to dobry wybór dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swój organizm i wzmocnić jego odporność. Stosując się do zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, warto znaleźć w swojej apteczce miejsce na wzmacniający Cedrus.

Cedrus firmy Alter Medica jest suplementem diety. Buteleczka o pojemności 100 ml kosztuje ok. 59 zł. Zalecane dziennie spożycie to od 2,5 do 10 ml, rano przed posiłkiem.

Suplement można zakupić w aptekach i sklepach zielarskich.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kmakolagwa  2 kwietnia 2015 19:49

  Bardzo ciekawy produkt.

  Odpowiedz
 2. bbo  3 kwietnia 2015 10:22

  O, jaka moc w nim drzemie 🙂

  Odpowiedz
 3. Anita  4 kwietnia 2015 18:33

  oo, ile właściwości!

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  10 marca 2017 08:45

  Sport i spacery, a samopoczucie będzie wyśmienite. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Zawsze warto czytać , i dowiadywać się cennych wskazówek dotyczących naszego organizmu

  Odpowiedz
 5. bodzio  9 grudnia 2018 03:48

  „…z orzechów cedru syberyjskiego” – chrzanienie głupot na potrzeby marketingu. Pinus sibrica to sosna syberyjska, nie ma żadnych orzechów tylko szyszki. Cała reszta to bzdety o rzekomych wlasciwosciach składników… czego ???

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany