Sukienka wizytowa, koktajlowa czy wieczorowa – którą kiedy wybrać?

Sukienki koktajlowe, wieczorowe i wizytowe – jakże często zapominamy o subtelnych różnicach w tych fasonach eleganckich sukienek. Powstaje naturalne pytanie: jaką sukienkę wybrać, gdy zdarza się właśnie ta szczególna okazja, kiedy czas na pełną prezentację?

Sukienka koktajlowa

Sukienki koktajlowe nie charakteryzują się najwyższym stopniem formalności, zresztą czysta formalność w modzie powoli odchodzi do lamusa, stąd ich wielka popularność – sukienki koktajlowe zakładamy przy wielu okazjach; są one przeznaczone dla szerokiej grupy pań.

  • Kiedy zakładamy sukienki koktajlowe – ciepłe dni lub ogrzane pomieszczenia, okazje o każdym oprócz najwyższego stopnia oficjalności, bankiety, przyjęcia, spacery, odwiedziny, przebywanie w miejscach publicznych jak puby czy kina.
  • Dla kogo są przeznaczone sukienki koktajlowe – głównie panie w średnim wieku lub chcące zamanifestować swoją młodość, jednocześnie przywiązanie do dobrych lub najlepszych wzorców klasycznej mody kobiecej.
  • Jak wyglądają sukienki koktajlowe – zwiewne, lekkie, o różnej długości, typowo letnia odzież, bardzo często utrzymana w żywej kolorystyce i odsłaniająca znacząco plecy, dekolt, ramiona, nogi.

Sukienki wieczorowe

Sukienki wieczorowe należą do nieco innej kategorii. Tutaj już nie dziewczęcy wdzięk gra pierwsze skrzypce, ale dostojeństwo i elegancja dojrzałej pani. Co należy wiedzieć o sukienkach wieczorowych?

  • Na jakie okazje sukienka wieczorowa – sukienki wieczorowe stanowią rodzaj ubioru odpowiedni nawet dla oficjalnych celebracji jak wesela lub inne uroczystości, ale będą właściwe także na potrzeby weekendowego wypadu do centrum dużego miasta.
  • Kto nosi sukienki wieczorowe – każda modna i dbająca o urodę kobieta powinna mieć w swojej szafie sukienkę wieczorową, w której będzie mogła zaprezentować się z możliwie najlepszej strony.
  • Jaki jest krój klasycznej sukienki wieczorowej – klasyczne suknie wieczorowe są długie, niekiedy nawet powłóczyste, wąsko wycięte w talii i odkrywające dekolt w średnim stopniu. Współczesne sukienki wieczorowe bardzo często wprowadzają dużą dozę innowacji.

Sukienki wizytowe

Sukienka wizytowa to najlepsza przyjaciółka businesswoman, pani prawnik, lekarki, każdej innej kobiety, która wykonuje wolny zawód i często uczestniczy w wysmakowanych przyjęciach, spotkaniach towarzyskich.

  • Kiedy zakładamy sukienki wizytowe – podajmy kilka stałych okazji, kiedy sukienka wizytowa zostanie doskonale dopasowana: kolacja w restauracji, wieczór w ogrodzie u przyjaciół, spacer po molo, przyjęcie urodzinowe, itp.
  • Jakie kobiety noszą sukienki wizytowe – jeżeli tylko bywamy raz na jakiś czas w wyżej zasygnalizowanych sytuacjach lub podobnych, wtedy posiadanie sukienki wizytowej jest niemalże wymagane, na pewno mile widziane.
  • Styl sukienki wizytowej – wśród rodzaju sukienek, jakim są sukienki wizytowe, panuje stylistyczna swoboda i powszechnie uznawanych jest wiele fasonów i krojów, dzięki czemu możemy wybrać dla siebie sukienkę naprawdę niepowtarzalną.

Trendy sukienek na 2022 – o nich musisz wiedzieć

W roku 2022 moda dotycząca sukienek pokazała wyjątkową trwałość rozwiązań dobrze nam już znanych, wypracowanych właściwie dekadę temu. Chyba można powiedzieć, że sukienki w roku 2022 przejdą do historii jako nieco śmielsze i bardziej wyzwolone, ale jednak wierne kontynuatorki designu reprezentującego tyleż pionierski Mediolan, co zawsze żywy Nowy Jork. Nadal pozostajemy w epoce mody zapoczątkowanej nie tak dawno temu, a dobrym smakiem obecnie jest rozwijanie tej mainstreamowej stylistyki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany