Styl tropikalny we wnętrzach. Czas na letnie zmiany i domową dżunglę

Styl egzotyczny to teraz gorący (dosłownie i w przenośni) wnętrzarski hit. Jeśli chcesz ożywić i odświeżyć swój pokój, a nawet całe mieszkanie – zainspiruj się. Otoczenie natury skąpanej przede wszystkim w zieleni wpłynie pozytywnie również na twoje samopoczucie.

Niedawne upały z pewnością dały nam odczuć, że mieszkamy w tropikach. Jednak te prawdziwe mają do zaoferowania dużo więcej niż wysokie temperatury. To bogactwo różnorodnych gatunków kwiatów i drzew, a wszystko na tle błękitnego nieba. Zieleń i to w pełni ożywcza oraz energetyczna emanuje z każdego tropikalnego zakątka. Nic więc dziwnego, że postanowili wykorzystać to projektanci i przenieść nieco egzotyki również do bardziej cywilizowanych warunków, by również ludzie z miasta mogli otrzymać przysłowiowego kopa do życia. Co więcej, w takich wnętrzach, gdzie naturalność i zieleń wiodą prym trudno się nie uśmiechać, a potem tym uśmiechem wystarczy tylko zarażać otoczenie – często smutne i pogrążone w natłoku naglącej pracy. Lampa z palmą czy ściana dekorowana monsterą sprawią, że stworzysz swoją domową dżunglę. Przedstawiamy kilka pomysłów na styl tropikalny.

źródło: www.pixabay.com

Styl tropikalny we wnętrzach. Czas na letnie zmiany i domową dżunglę

Najprostszą drogą do stworzenia mikrodżungli są oczywiście kwiaty. Wystarczy przepełnić nimi wnętrza i już poczujemy się jakbyśmy byli na egzotycznych wczasach. Jakie gatunki wybierać? Postaw przede wszystkim na monsterę, odmiany palm (kokos, daktylowiec i bananowiec), a także zamiokulkas, fikus tępy czy kaktusy. Rośliny oczywiście świetnie będą prezentowały się z kolejnymi tropikalnymi innowacjami. A wśród tych z pewnością powinna znaleźć się tapeta z motywami prosto z dżungli, obecnie prawdziwy wnętrzarski hit. W takim duchu powstają również meble, a przede wszystkim wygodne fotele i sofy, które zapewnią oczekiwany relaks. Dopełnieniem stylu tropikalnego bez wątpienia będą wszelkiej maści tekstylia: poduszki, pościel, a także zasłony – również łazienkowe oraz inne dodatki: używkowe i typowo dekoracyjne. Co powiecie na lampy, pudełeczka na drobiazgi i wieszaki na klucze zdobione tym przyjemnym wakacyjnym motywem? Jak widać daje on spore pole do popisu. Warto zacząć rewolucję w mieszkaniu już teraz, gdy temperatura każde nam jeszcze myśleć, że jesteśmy na zagranicznych wakacjach.

 

Tak przeniesiesz tropiki do swojego mieszkania i domu:

Kwiaty

Tekstylia (poduszki, pościel, zasłony)

Ściany

Obrazy

 

Meble

 

Elementy dekoracyjne

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...