Styl skandynawski – jak ożywić wnętrze dzięki plakatom

Urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim wymaga sporego wyczucia i znajomości zasad tworzenia stonowanych aranżacji. Styl nordycki charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, dlatego wnętrza powinny być oszczędne w dodatkach, które mogą zaburzyć całą koncepcję. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z dekoracji, pod warunkiem, że zachowasz w nich umiar.

Yves Rocher

jak ożywić wnętrze dzięki plakatom

 

Jakie powinny być dekoracje w stylu skandynawskim?

Minimalizm to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz i nic nie wskazuje na to, aby szybko miał wyjść z mody. Przeważają w nim jasne kolory, takie jak biel i różne odcienie niebieskiego, które kojarzą się ze Skandynawią. W mieszkaniach urządzonych w surowym stylu wykorzystuje się proste dodatki, dzięki którym można nieco ożywić wnętrze.

Jako dekoracje sprawdzą się plakaty, które można wykorzystać do zagospodarowania pustej ściany, rezygnując jednocześnie z innych dekoracji. Plakaty w stylu skandynawskim mogą stanowić kontrast dla jasnych ścian i mebli, jednak swoim wyglądem powinny wpisywać się w pozostałą koncepcję aranżacji. We wnętrzach skandynawskich sprawdzą się więc plakaty minimalistyczne o stonowanej, chłodnej kolorystyce.

Styl skandynawski

 

Propozycje plakatów w stylu skandynawskim

Wybierając dekoracje, warto zdecydować się na ujednoliconą tematykę. Mieszanie ze sobą różnych stylów może sprawić, że wnętrze będzie prezentowało się chaotycznie, co jest przeciwieństwem założeń nurtu skandynawskiego. Jeżeli więc w jednym pomieszczeniu chcesz umieścić kilka plakatów, należy zadbać o to, aby tworzyły one spójną całość. Wśród ciekawych propozycji, które możesz wykorzystać w swoim domu, są plakaty przedstawiające:

  • Mapy – takie plakaty idealnie wpisują się w minimalistyczne wnętrza, gdyż są proste, a zarazem efektowne. Warto wybierać warianty w czarno – białej kolorystyce, odcieniach szarości lub błękitu. Nie tylko zdobią, ale też mają wartość edukacyjną.
  • Kwiaty i rośliny – są to plakaty przedstawiające czarno – białe szkice kompozycji roślinnych na jasnym tle. Wzbogacą wnętrze o kontrastujący dodatek.
  • Pejzaże – plakaty prezentujące widok na góry, lasy i jeziora stanowią idealny dodatek do skandynawskich wnętrz. Warto jedynie zwrócić uwagę na to, aby przedstawiały naturę w stanie surowym, w minimalistycznej kompozycji pejzażu.
  • Motywacyjne sentencje – ciekawą propozycję do wnętrz skandynawskim stanowią plakaty, które zawierają krótkie, życiowe sentencje. Zazwyczaj występują one w formie prostych napisów bez zbędnych ozdobników, dlatego idealnie wpisują się w minimalistyczny styl.

Dekoracje ścienne w formie plakatów to modny sposób, aby urozmaicić surowe wnętrza. Musisz jedynie pamiętać, żeby zachować umiar, aby dodatki nie przytłoczyły aranżacji swoją różnorodnością.

 

Pojedynczy plakat czy kompozycja?

Plakaty dostępne są w różnych formatach, które można dopasować do projektu aranżacji. W przypadku ścian o dużej powierzchni, warto zdecydować się na stworzenie kompozycji z kilku mniejszych plakatów, które stworzą razem całość. W innym przypadkach możesz rozważyć powieszenie większego plakatu, który wystarczy, aby zagospodarować wybraną część ściany.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (113 głosów, średnia: 3,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  19 lutego 2020 21:24

    bardzo mi się ten styl podoba 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany