Styl królowej Elżbiety II – sekrety i ciekawostki. Dlaczego monarchini tak często zakłada intensywne kolory?

Królowa Elżbieta II jest prawdziwą legendą. W tym roku obchodzi 70-lecie swojego panowania. Największe uroczystości związane z Platynowym Jubileuszem planowane są na czerwiec. Przez wszystkie lata swojego panowania królowa Elżbieta stała się także ikoną stylu. Jej garderoba i stylizacje przykuwają uwagę i wiele osób poświęca im bardzo dużo czasu. Królowa natomiast nigdy nie zawodzi w tej materii. Kiedyś powiedziała zdanie: „Muszę być widoczna, by mi wierzono”. Jak widać, po dziś się tego trzyma. Styl Królowej Elżbiety II jest ikoniczny i niezmienny od wielu lat. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Spis treści:

Królowa Elżbieta II od lat ubiera się w tym samym stylu. Monarchini wybiera zazwyczaj kostium składający się z żakietu i spódnicy, a do tego dobiera pasujący kolorystycznie kapelusz. Styl Królowej Elżbiety II wyróżnia się głównie kolorem. Od początku sięgała po barwne kreacje, choć jako młoda dziewczyna ubierała się bardziej zachowawczo w tej kwestii. Z wiekiem kolory stawały się coraz bardziej odważne. 96-letnia królowa Elżbieta II dziś również stawia na monochromatyczne, intensywnie kolorowe zestawienia.

styl królowej elżbiety II

Fot. East News. Kolaż wł. red.

Styl Elżbiety II – monochromatyczne kostiumy w żywych kolorach

Przyglądając się kostiumom i kreacjom Królowej Elżbiety II trudno nie odnieść wrażenia, że w kwestii fasonów i krojów, jej garderoba jest mocno zachowawcza. Stylizacje Królowej są zawsze dobrane stosownie do okazji. Ze względu na protokół i ważną rolę nie może pozwolić sobie na większą swobodę. Stawia na elegancję, ale “przemyca” w niej swój własny styl, czyli upodobanie do żywych, intensywnych kolorów. To dzięki nim monarchini jest zawsze widoczna w tłumie.

„Królowa wie, że ludzie przychodzący na spotkania z nią chcą się potem pochwalić zdjęciem <<z królową>>, która często znajduje się w dużej odległości od tłumu. Dlatego Elżbieta wybiera intensywne kolory – chce być widziana z jak największej odległości i nie chce ginąć w tłumie”. – tak upodobanie do intensywnych kolorów wyjaśnił Magazyn “OK”

Wizerunek Królowej jest już kultowy. Dzięki temu, że ma swój unikalny styl, każdy rozpozna ją bez trudu, nawet nie widząc twarzy.

styl królowej elżbiety II

Królowa Elżbieta jak… Barbie. Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II

Królowa Elżbieta jak… Barbie. Powstała lalka Barbie inspirowana królową Elżbietą II

Niegdyś symbol kiczu, dziś łamią stereotypy. Mowa o… lalkach Barbie. Firma Mattel projektując swoje nowe lalki odchodzi od stereotypowej definicji Barbie. Nowe modele to już nie tylko długonogie piękności, które poza wyglądem niewiele mają do

Styl Elżbiety II: czy kolor ma znaczenie?

Styl Elżbiety II bywa nazywany kiczowatym. Nie każdemu podobają się monochromatyczne zestawienia w tak żywych kolorach. Istotnie, nie jest to styl dla każdego, ale Królowej pasują. Wielu zastanawia się też, jakie kolory są ulubionymi barwami Elżbiety II. Okazuje się, że Królowa nie ma swoich faworytów i lubi wszystkie intensywne kolory. Lubi jaskrawe barwy i nie boi się odważnych, neonowych wręcz odcieni. Na co dzień musi pozostać neutralna w kwestiach politycznych. Zgodnie z konwencją nie powinna wyrażać swojego prywatnego stanowiska, dlatego czasami za pomocą kolorów daje w subtelny sposób znać, co myśli na dany temat. Tak było np. podczas audiencji dla premiera Kanady. Królowa Elżbieta II ubrała wtedy sukienkę z niebieskimi wzorami i żółtymi elementami, a na stoliku został wyeksponowany wazon z niebieskimi i żółtymi kwiatami, czyli barwami narodowymi Ukrainy.

styl królowej elżbiety II

Fot. East News

styl królowej elżbiety II

Fot. East News

Styl królowej Elżbiety II – ciekawostki

Charakterystycznym punktem garderoby królowej Elżbiety II są kapelusze. W swojej kolekcji ma ich ponad 5 tysięcy. Autorką wielu z nich jest Rachel Trevor-Morgan. Królowa nie zakłada swoich kapeluszy po godzinie 18:00. Na wieczór wybiera tiarę lub stroik. STyl królowej Elżbiety II wyróżniają także żakiety. Większość o podobnym fasonie. Żakiety mają wszyte poduszki, by całość prezentowała się proporcjonalnie. Wszystkie ubrania szyte są z najwyższej jakości materiałów, które nie są podatne na gniecenie. Dzięki temu Elżbieta II zawsze wygląda perfekcyjnie. W stroje królowej wszyte są specjalne ciężarki, które zapobiegają unoszeniu materiału. W ten sposób monarchini nie musi obawiać się, że wiatr podwieje jej spódnicę. Królowa brytyjska zawsze ma na sobie cieliste rajstopy, a na dworze obowiązkowo rękawiczki. Jeśli ma przy sobie parasolkę, to zawsze jest ona odpowiednio dobrana pod względem kolorystycznym.

Sekretna torebka królowej Elżbiety II

Styl królowej Elżbiety II  to także charakterystyczne, nieduże torebki. Najczęściej są one w kontrastowym kolorze. Nigdy nie zobaczymy też królowej z torebką zapinaną na suwak lub takiej, którą można zawiesić na ramieniu. Według Królowej są one niepraktyczne. W swojej kolekcji Elżbieta II ma ponad 200 torebek. Podczas oficjalnych spotkań używa ich do sekretnej komunikacji z pracownikami. Małym gestem dyskretnie informuje personel o tym, że chce zakończyć spotkanie i opuścić pomieszczenie, w którym się znajduje. Gdy monarchini kładzie torebkę na stole, to sygnalizuje, że za kilka minut chce wyjść. Jeśli natomiast torebka znajdzie się na podłodze w trakcie rozmowy, oznacza to, że Królowa prosi, by ktoś jak najszybciej „uratował ją” z niezręcznej sytuacji. Znaki te oczywiście długo pozostawały tajemnicą. Wiele szczegółów i ciekawostek z życia królowej Elżbiety II ujrzało światło dzienne dzięki serialowi “Królowa”, który bije rekordy popularności.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (34 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  29 maja 2022 18:58

    ciekawa postać 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany