Stwórz profesjonalne CV

Wysyłając dokumenty aplikacyjne do potencjalnego pracodawcy, mamy nadzieję, że zostaną przeczytane i wyróżnione ze stosu innych aplikacji, które otrzymał rekruter. Często jednak zapominamy o podaniu szczegółów kariery zawodowej, bez których nasze szansę na pracę mogą zostać przekreślone. Eksperci monsterpolska.pl przygotowali szereg porad, które pomogą stworzyć profesjonalne CV.

Profesjonalne CV

 

Unikaj błędów

Błędy ortograficzne, literówki, zły format pliku – drobne pomyłki szybko się piętrzą i mogą zaprzepaścić szansę na pracę. CV powinno przede wszystkim być schludne i czytelne – tak, aby rekruter z łatwością mógł dotrzeć do kluczowych informacji na temat kandydata.

 

Dobry recenzent

Nie należy polegać tylko i wyłącznie na automatycznej kontroli pisowni. W komputerowych słownikach często występują błędy.

Warto poprosić znajomego lub członka rodziny o sprawdzenie tekstu. Możesz również zwrócić się do profesjonalisty, który zajmuje się tworzeniem CV.

 

Zindywidualizowane CV

Poważnym błędem jest wysyłanie jednej wersji CV do różnych firm. Nie wszystkie nasze umiejętności i kwalifikacje są istotne dla każdego pracodawcy.

Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie naszej aplikacji indywidualnie do każdej oferty pracy. Należy dokładnie zapoznać się z wymogami zawartymi w ogłoszeniu i  tworzyć życiorys pod ich kątem. Rekruter dostrzeże wysiłek, jaki włożyliśmy w stworzenie dokumentu, a wyszczególnienie tych umiejętności, które są brane pod uwagę przy rekrutacji z pewnością wyróżni CV.

 

Odpowiedni format

W epoce elektronicznych ofert pracy i e-CV (wysyłanie aplikacji za pośrednictwem poczty e-mail i formularza online), nie odgadniemy, jaki format dokumentu preferuje pracodawca.

Aby uniknąć nieporozumień, należy dokładnie czytać instrukcje aplikowania online, które na swojej stronie internetowej umieszcza korporacja.

Jeśli wysyłasz swoje zgłoszenie e-mailem, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie tekstu CV w treści wiadomości oraz umieszczenie pliku w załączniku.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (131 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. efffciaa  24 lutego 2016 12:41

    Bardzo ciekawa pomoc dla osób ubiegających się o pracę . Szablony są fajne , ale pytanie jak podejdzie pracodawca do tego , jak dostanie wszystkie CV takie same ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany