Stringi – synonim złego gustu czy niezbędny element garderoby?

Stringi wywołują bardzo mieszane uczucia – dla jednych to niezbędny, ponętny element garderoby, dla innych to zbrodnia na modzie i synonim złego gustu. Nikt już prawie nie pamięta skandalu, jaki wywołało pojawienie się pierwszego modelu.  I pomimo tego, że ten rodzaj bielizny już dawno zakorzenił się we współczesnym poczuciu estetyki, nadal wywołuje skrajne odczucia.

stringi

fot. Dainis Graveris on Unsplash

Cała historia powstania stringów zaczęła się w Brazylii. Ponad 30 lat temu brazylijska modelka Rose de Primallio przygotowując się do sesji zdjęciowej w bikini została postawiona w sytuacji bez wyjścia. Komplet, w którym miała pozować zaginął w transporcie. W zamian, przyszedł kawałek materiału, z którego modelka miała skroić nowy zestaw. Jednak materiału było tak mało, że kreatywna piękność uszyła majtki składające się z dwóch trójkątów, które zszyła po bokach cieniutkimi paskami tkaniny. Tak powstał ich pierwszy model, który dziś ma niezliczoną ilość wariacji. Od klasycznych, po rozbudzające zmysły. Bo stringi poza tym, że odsłaniają dużo ciała, przez co stały się jednym z symboli erotyki, spełniają bardzo ważną funkcję. Mają być niewidoczne! Dzięki temu nie odznaczają się pod obcisłymi fasonami sukienek i spodni, co jest typowe dla szwów klasycznych fig.

Baza każdej stylizacji sylwestrowo-karnawałowej – bielizna wyszczuplająca

Baza każdej stylizacji sylwestrowo-karnawałowej – bielizna wyszczuplająca

Sylwester już za chwilę, a po nim gorący okres karnawałowych imprez. W tym czasie każda kobieta poświęca dużo uwagi odpowiedniej stylizacji. Dla pań, które mają zastrzeżenia do swojej sylwetki Gatta Active Shapewear przygotowała bieliznę, która

Do pierwszej publicznej prezentacji stringów nie trzeba było czekać długo. Swoją oficjalna premierę miały w 1974 roku, przy okazji otwarcia centrum handlowego Le Petite Centre w Nowym Orleanie. Modelka Brandi Peret-Dujon i jej agent od public relations – Glen Tororich, zostali wyznaczeni do publicznego przedstawienia tej skąpej bielizny. Zainspirowani sesją modelki z najsłynniejszej plaży świata – Copacabany, przy pomocy lokalnego projektanta Lapina, stworzyli własny projekt. Pokaz został przygotowany z rozmachem, modelki przechadzały się w po wybiegu w futrach, by w końcu zaprezentować najnowszy model w pełnej krasie. Publiczność szalała z zachwytu, a samo wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach.

STRINGI W PRZENCIE ŚLUBNYM

Powstanie pierwszych stringów przypisuje się także austriackiemu projektantowi, Rudi Gernreichowi. Legenda głosi, że podarował stringi w prezencie ślubnym swej przyjaciółce. Jego projekt składał się podobno z trzech sznurków. Po latach, w 1977 roku postanowił rozpowszechnić swoje dzieło i stworzył model stroju kąpielowego składającego się ze skąpego dołu, o nazwie thong bikini i klasycznej góry.

Obecnie stringi stanowią jeden z podstawowych modeli w kolekcjach marek bieliźnianych. Doczekały się też wielu rodzajów, istnieją bowiem C-strings, G-strings, T-strings, klasyczne V-strings i męskie D-strings. Wystarczy przyjrzeć się ofercie polskich firm, takich jak Axami. Projekty, które oferują różnią się od siebie krojem, sposobem łączenia przodu z tyłem oraz tym, jak bardzo są skąpe.

Wiele kobiet nosi stringi, co potwierdza fakt, że szybko znikają ze sklepowych półek. Poza tym, że pozwalają czuć się i wyglądać sexy, pozostają niewidoczne pod zalotnymi spódnicami i opiętymi sukienkami. Jeśli chcecie podkreślić swój kobiecy urok oraz uniknąć komentarzy o źle dobranej bieliźnie, koniecznie zainwestujcie w odpowiedni model. Stringi to nie zbrodnia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. scrabble  11 kwietnia 2015 16:23

    Jeszcze nie wyszły z mody? 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany