Strefy erogenne u Niej i u Niego

Mapa ludzkiego ciała jest bardzo skomplikowana, są miejsca, których dotyk sprawia nam przyjemność, po ciele przechodzą ciarki a seks sprawia więcej przyjemności. Warto więc znać strefy erogenne  – to drogowskaz do tych właśnie miejsc. Seksuolodzy już od dawna starają się stworzyć mapę stref erogennych. U kobiet takie miejsca zajmują aż 15 % powierzchni skóry, u mężczyzn natomiast 5-krotnie mniej.

 

STREFY EROGENNE U KOBIET
Stopy– to właśnie na nich znajdują się zakończenia nerwów odpowiadających za funkcjonowanie całego ciała. Masaż stóp może zrelaksować kobietę, ale także może być niezwykle zmysłowym doświadczeniem. Na stopach znajduje się wiele punktów, których uciskanie i głaskanie sprawi nie lada przyjemność.
Łokcie i kolana- skóra znajdująca się po ich wewnętrznej stronie jest bardzo delikatna, nie ma mowy o lizaniu, ale ich głaskanie i dotykanie może sprawić każdej kobiecie przyjemność i miły dreszczyk.
Szyja i kark – głaskanie i całowanie szyi to bardzo fascynujące doznanie, najpierw delikatnie i powolutku, a później z większą intensywnością. Takie całowanie po szyi i karku może być niezłą grą wstępną.
Uda – w szczególności wnętrze ud lub okolice pod kolanem są świetnymi strefami do delikatnych pieszczot opuszkami palców. Takie pieszczoty dają dużą satysfakcję, a kobiety wprost błagają by choć przez chwilkę przesunąć rękę do narządów płciowych.
Piersi – ich całowanie, lizanie, głaskanie, ssanie, szczypanie daje kobiecie dużą rozkosz, a w szczególności podczas stosunku gdy się skupi na nich sporą uwagę to na pewno partnerka będzie wniebowzięta i o wiele szybciej dojdzie do pożądanej rozkoszy.

STREFY EROGENNE U MĘŻCZYZN
Uszy – mężczyźni mają dość grubą skórę. Pieszczoty twarzy rzadko są dla panów źródłem przyjemności, co nie oznacza, że należy ich unikać. Wyjątek stanowią właśnie uszy. Możesz wodzić po nich językiem, czubkiem palca, możesz ssać płatek ucha. Szczególnie podczas stosunku takie pieszczoty dostarczą mężczyźnie niezapomnianych wrażeń. Nie zapomnij jednocześnie szeptać czułych słówek!
Kręgosłup – szczególnie troskliwie i delikatnie zajmij się dolnym odcinkiem kręgosłupa. To właśnie u podstawy kręgosłupa drzemie energia seksualna. Wymasuj to miejsce, a obudzisz w swoim mężczyźnie kochanka idealnego i namiętnego.
Sutki – mężczyzna nie ma piersi, ale ma gruczoły sutkowe. To one w dużej mierze odpowiedzialne są za to, że my, kobiety, odczuwamy przyjemność, gdy mężczyźni pieszczą nasze piersi. Całuj, ssij, przygryzaj, masuj, liż ? czyli rób wszystko to, co on robi z twoimi piersiami. Może się okazać, że będzie szalał z rozkoszy!

Znaleźliśmy dla Was w internecie ciekawa mapę, wykonaną przez  Fernanda Viegas i Martina Wattenberga. Zrobili oni zdjęcia gołego ciała kobiety i mężczyzny i przez internet zadali pytania, aby oznaczyli te części ciała, gdzie lubią być dotykani  a także  określili poziom przyjemności z tego płynący. Zobaczcie poniżej , jak wygląda mapa ludzkiego ciała w oparciu o odpowiedzi internautów.  Obszary o największej przyjemności płynącej z dotykania i głaskania oznaczone są kolorem białym i żółtym, najmniejszej – niebieskim.

strefy erogenne kobieta

Ciało kobiety

strefy erogenne mezczyzna

Ciało mężczyzny

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. blogujemytestujemy  11 stycznia 2017 22:09

    🙂

    Odpowiedz
  2. martucha180  11 stycznia 2017 22:13

    A czemu na schemacie kobieta dwa razy jest tyłem, a mężczyzna tyłem i przodem?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany