Street Style z Paris Fashion Week – modowe stylizacje na wiosnę 2016

W Paryżu trwa Fashion Week, czyli najważniejsze wydarzenie w branży modowej. Projektanci i domy mody prezentują najnowsze kolekcje na sezon wiosna/lato 2016 oraz jesień/zima 2016/2017. W tym roku Tydzień Mody haute couture rozpoczął pokaz Atelier Versace. Swoje kolekcje pokazali m.in. Dior, Chanel, Ralph&Russo oraz Schiapparelli. Wydarzenie, jak co roku tłumnie gromadzi entuzjastów mody z całego świata. W imprezie uczestniczą nie tylko potencjalni klienci, ale również redaktorzy magazynów modowych, media oraz gwiazdy. Wszyscy głodni trendów na kolejne sezony. 

Street style jest nieodłączną częścią każdego Fashion Weeka. Znajdziecie tu różne style – nawet niszowe – jak styl wiktoriański w modzie. Fotoreporterzy nieustannie pracują na ulicach Paryża poszukując najlepiej ubranych uczestników imprezy. Robią zdjęcia tylko tym, którzy mają pomysł na siebie i subiektywnie interpretują trendy. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowe fotografie. Zdjęcia trafiają później do agencji, a stamtąd do najpoczytniejszych, opiniotwórczych mediów branżowych. Tam są starannie analizowane przez zawodowców. Ci wybierają najlepsze, by później pokazać je światu. Każda, nawet przypadkowa osoba może trafić na strony Vogue’a czy Harper’s Baazar i stać się inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że uczestnicy Fashion Week’a robią wszystko, co w ich mocy, by zostać zauważonymi i co za tym idzie docenionymi.

– Street style to przede wszystkim wolność i wszystkie skojarzenia, które budzi. Jego pasjonaci ulicę traktują jak swój prywatny wybieg, na którym to oni są gwiazdami. Na ulicy dumnie manifestują swoją indywidualność i styl. Uwielbiają nieoczywiste połączenia, oryginalne fasony i intrygujące detale Najważniejszym elementem udanej stylizacji streetwear’owej jest jednak szczerość. Nie ma mowy o udanym looku, jeśli nie wierzy w niego sam noszący. – mówi Katarzyna Burda, założycielka portalu PasujeMi.pl

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (251 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...