Street style w czasie tygodni mody – zainspiruj się naszymi stylizacjami

Po zakończonych London Fashion Week i Milan Fashion Week możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że rewia mody odbywa się nie tylko na wybiegu, ale także, a może przede wszystkim, na ulicach stolic mody. Szczególnie po takich wydarzeniach jak tygodnie mody, trendy z tamtejszych ulic szybko zawładają kolejnymi miastami.

 

Londyn i Mediolan to miasta o zgoła odmiennym charakterze. W stolicy Wielkiej Brytanii króluje street style – luz, nonszalancja i kreatywność, we włoskim mieście z kolei elegancja i perfekcyjne wyczucie stylu. Mimo tego obserwując tegoroczną modę uliczną można zauważyć kilka przodujących trendów.

Niezwykle na czasie jest zestawienie spódnica – bluzka w różnego rodzaju konfiguracjach. W wersji luźnej do spódnicy zazwyczaj stawiano na oversizowe bluzy i swetry, a w wersji eleganckiej na perfekcyjnie skrojone bluzki i marynarki. Ulicami zawładnęły także spodnie cygaretki – zależnie od upodobań zestawione z mokasynami w męskim stylu lub niebotycznie wysokimi obcasami. Kolejnym mocnym trendem jest tak zwany normcore – czyli moda na normalność. Szczególnie hołubiona jest przez modelki, które po noszeniu wymyślnych kreacji na wybiegu, poza nim stawiają przede wszystkim na prostotę i wygodę.

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  1 października 2014 12:24

  W całości bym się nie zdecydowała na żadną z tych stylizacji, ale z każdej wybrałabym jakieś dodatki 🙂

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  1 października 2014 12:45

  Mi się w całości tylko 2 stylizacja podoba.

  Odpowiedz
 3. martucha180  1 października 2014 16:30

  Mnie też, a 3. to jakaś porażka według mnie.

  Odpowiedz
 4. aseret  5 października 2014 18:23

  Torebka Vagabond to mój styl i 1 stylizacja, ale 2 także jest dobra

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany