Stomatologia estetyczna – uzyskaj piękny uśmiech

Dobry stomatolog jest nie tylko lekarzem, ale również artystą, który potrafi obdarzyć pacjentów zdrowym, promiennym uśmiechem. Poznaj 3 sposoby na piękne zęby, dzięki którym nie będziesz chciała przestać się uśmiechać.

Piaskowanie

Piaskowanie zębów jest popularnym zabiegiem estetycznym, który w szybki i prosty sposób poprawi wygląd twoich zębów. Już po jednej kuracji piaskiem dentystycznym zęby są widocznie gładsze, błyszczące i pozbawione przebarwień. Efekt „odświeżonego uśmiechu” zostaje uzyskany za pomocą specjalnego urządzenia, które pod dużym ciśnieniem wyrzuca drobinki piasku. Po skończonym piaskowaniu stomatolog wypoleruje zęby, dzięki czemu pozostaną czyste i wygładzone na dłużej.

Głównym zadaniem piaskowania jest usunięcie kamienia nazębnego, który gromadzi się w ustach każdego z nas. Zęby pozbawione kamienia są piękne, ale także mniej podatne na pojawienie się próchnicy. Z tego powodu piaskowanie jest zaliczane do najważniejszych zabiegów profilaktycznych, które powinno się powtarzać co 6-12 miesięcy.

Wybielanie zębów

Zabiegi wybielające są dedykowane dla kobiet, które nie są zadowolone z koloru swoich zębów. Zbyt pożółkła kość może być sporym problemem i przyczyną kompleksów, zwłaszcza jeśli lubisz podkreślać usta czerwoną szminką. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym szybko poprawisz koloryt i uzyskasz wymarzoną biel zębów.

Do profesjonalnych kuracji zalicza się wybielanie przy pomocy specjalistycznej lampy w gabinecie. Zabieg, choć kosztowny, jest niezwykle skuteczny. Trwa zaledwie 30 minut (podczas których naświetla się specjalny preparat nałożony wcześniej na zęby), a jego efekty utrzymują się przez kilka lat. Po wykonaniu usługi zaleca się stosowanie tzw. białej diety, czyli spożywanie pokarmów o jasnych kolorach i bez barwników. Sztuczne intensywne barwniki zawarte w jedzeniu mogą przyczynić się do cofnięcia efektu wybielania.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie nakładek z żelem wybielającym. To dłuższa kuracja (trwa 2-4 tygodni), którą przeprowadza się w domu. Lekarz stomatolog pobierze wyciski, dzięki którym spersonalizuje nakładki oraz dobierze odpowiedni żel do stopnia wrażliwości zębów i efektów, które chce uzyskać klientka.

Korekcja zgryzu

Ortodoncja jest jedną z najważniejszych dziedzin stomatologii estetycznej, dzięki której znacznie poprawisz jakość swojego życia. Proponowane zabiegi nie tylko wyprostują krzywe zęby, ale również skorygują wady zgryzu i wady szczękowo-twarzowe. Dobrze dobrane metody leczenia mogą zahamować proces starzenia się skóry twarzy, poprawić wymowę, a nawet stać się remedium na kłopotliwe migreny.

W przeciągu ostatnich lat noszenie stałych aparatów z wstydliwego wspomnienia z dzieciństwa stało się ostatnim krzykiem mody. Aparaty noszą dziś wszyscy – dzieci, nastolatki i dorosłe kobiety, którym doceniają siłę pięknego uśmiechu. Dobry ortodonta zanalizuje twój problem i wskaże najbardziej optymalny sposób korekcji zgryzu. Stały aparat ortodontyczny czy szyna invisalign? Sama zdecyduj, co pasuje ci bardziej!

Stomatolog estetyczny w Nieporęcie

Stomatologia estetyczna, piaskowanie, wybielanie zębów i konsultacje ortodontyczne to tylko kilka zabiegów, które znajdziesz w ofercie gabinetu stomatologicznego Ewy Pawlak. Nowoczesna klinika jest zlokalizowana w miejscowości Nieporęt przy dzielnicy Białołęka, zaledwie kilka kilometrów od Warszawy. Lekarz stomatolog Ewa Pawlak jest doświadczonym dentystą, który od lat dostarcza usługi o najwyższej jakości. Troska o pacjentów i piękny uśmiech jest czymś, co wyróżnia jej codzienną pracę.

Chcesz przetestować usługi stomatologa Ewy Pawlak? Skorzystaj z darmowego przeglądu stomatologicznego. Jeśli na pierwszej wizycie dodatkowo zdecydujesz się na piaskowanie zębów, otrzymasz zniżkę w wysokości 10% na zabieg.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (60 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany