Stereotypy na temat znaków zodiaku – w jakim świetle nas przedstawiają?

Stereotypy to naturalna część funkcjonowania w społeczeństwie. Często dotyczą konkretnych narodowości, ras, grup społecznych oraz płci. Wraz z rosnącym zainteresowaniem ludzi astrologią, możemy już także zaobserwować funkcjonowanie stereotypów na temat znaków zodiaku. W jakim świetle przedstawiają one osoby, o których mówią? Nasza wróżka Fortunata opowie Wam o niesprawiedliwych ocenach, dotykających każdego ze znaków!

Spis treści:

Stereotypy na temat znaków zodiaku - w jakim świetle nas przedstawiają?

Dlaczego istnieją stereotypu dotyczące znaków zodiaku?

Stereotypy na temat znaków zodiaku potrafią być silne, a co gorsza naprawdę krzywdzące. Zmagające się z nimi osoby robią niekiedy złe pierwsze wrażenie i mają problem ze zdobyciem wymarzonej pracy czy zainicjowaniem towarzyskich relacji. Oczywiście takie uprzedzenia funkcjonują tylko w niektórych kręgach. Mimo to trudno o nich zapomnieć i mimowolnie nie ulec schematom, jakie nam narzucają. Sprawdźcie, co mówią o Was i Waszych znajomych!

Baran – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

 

Energiczne, charyzmatyczne i pewne siebie Barany często są postrzegane jako… agresywne. Ich niecierpliwość i entuzjazm do działania są bowiem odbierane na opak. Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że Baranami rządzi Mars, czyli planeta wojowników. Na szczęście ich energia i moc są zazwyczaj „bateriami”, które pracują na ich samorozwój. Przekłada się to na wielkie sukcesy Baranów, które są w stanie osiągnąć dużo więcej niż inne znaki zodiaku. Jeśli występują w roli liderów potrafią porwać całe tłumy. Odpowiednio wyartykułowana, ich ekscytacja może udzielić się innym.

Byk – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Byk - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Byki mają skłonność do zamyślania się. Potrafią też wygospodarować czas na swoje pasje i dążenia poza sferą zawodową. Z tego powodu postronni obserwatorzy często mają je za powolne. Bywa, że są nawet określane przez otoczenie mianem leniwych i opisywane złośliwymi pseudonimami, odwołującymi się do powolnych zwierząt, takich jak panda. W rzeczywistości ten sposób bycia to iluzja. Podczas krótkich chwil refleksji Byki po prostu się koncentrują i zbierają siły do działania, które już za chwilę dosłownie pali się im w rękach. Dzięki wrodzonej pracowitości, produktywności i wielkim ambicjom są w stanie wiele osiągnąć i zawsze dotrzymują wyznaczonych terminów.

Bliźnięta – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Bliźnięta - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Mówi się, że Bliźnięta to osoby o dwóch twarzach. To powiedzenie rzeczywiście ma wiele wspólnego z prawdą, tyle, że bywa rozumiane opacznie. Otóż Bliźniaki potrafią być bardzo elastyczne. Jeśli wymaga tego sytuacja, dogadają się praktycznie z każdym i doskonale dopasują się do otoczenia. Gdy zechcą, mogą znaleźć swoje miejsce nawet wśród ludzi o skrajnie odmiennych poglądach. Co więcej, łatwo przechodzą od łagodnej wody do wściekłego ognia. Nie oznacza to jednak, że są dwulicowe, a to właśnie ten zarzut słyszą nad wyraz często. Po prostu zachowują otwartość i ciekawość wobec świata, a zmienność i wieczne balansowanie na krawędzi to ich żywioł.

Rak – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Rak - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Rakom często przypina się łatkę porywczych i niezrównoważonych. Zarzuca się im, że nie panują nad emocjami i działają impulsywnie. W rzeczywistości Raki są po prostu „przezroczystymi” osobami. Nie ukrywają emocji, a każda ich myśl błyskawicznie znajduje odzwierciedlenie w mimice i gestach. Emocjonalne przypływy, które narzuca im Księżyc, są jednak chwilowe i szybko zostają ukojone. Raki nie pozwalają bowiem zaprzątać sobie głowy płytkimi uczuciami. Kiedy przemyślą daną sprawę, wyciągają chłodne wnioski i postępują tak, jak podpowiada im rozsądek. Są przy tym wrażliwe i starają się zapewniać innym poczucie bezpieczeństwa.

Lew – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Lew - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Stereotypy na temat znaków zodiaku nie ominęły także Lwów. „Królowie i królowe puszczy” są zwykle uważane za osoby zapatrzone w siebie, a nawet narcystyczne. Dzieje się tak, ponieważ otoczenie wykazuje nieufność w stosunku do ich wiecznie dobrego samopoczucia i pozytywnego nastawienia. Tym bardziej, że Lwy znają swoją wartość i nigdy nie okazują fałszywej skromności. Ciężko pracują na swój sukces, więc oczekują uznania, gdy uda im się osiągnąć szczyty. Dbają przy tym o swój wygląd, lecz nie oznacza to, że zabiegają w ten sposób o szczególną uwagę. Po prostu lubią ładnie wyglądać, a wiele swoich działań wykonują z godną pozazdroszczenia i podziwu bezinteresownością.

 

Panna – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Panna - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Panny spotykają się z zarzutem daleko idącego perfekcjonizmu, którego mają też oczekiwać od innych. Tymczasem ich dbałość o szczegół jest naturalna i bierze się z przewodnictwa Merkurego. Wbrew pozorom Panny nie zakładają jednak, że całe otoczenie będzie podążać za ich wskazówkami. Stawiają się w roli mentorów wyłącznie z dobrych pobudek i liczą, że w ten sposób okażą się pomocne. Same dla siebie bywają przy tym największymi krytykami. Co więcej, ich obowiązkowość i rzetelność nie są wcale tak pozbawione rys, jak może się wydawać. Zdarza im się robić wszystko byle jak i na ostatnią chwilę. Po prostu potrafią dobrze to ukrywać i zamaskować wpadkę osobistym urokiem.

Waga – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Waga - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Wagi potrafią zadbać o swoje finanse. Umieją oszczędzać i inwestować, dobrze na tym wychodząc. Otaczają się ładnymi przedmiotami, bo mają dobry gust. Niestety są z tego powodu postrzegane jako materialistki. To bardzo niesprawiedliwe, bo Wagi wyznają wyższe wartości. Pragną się rozwijać i nieustannie poszerzają swoje horyzonty. Potrafią być także duszami towarzystwa, rozwiązując konflikty innych i zaprowadzając w otoczeniu harmonię. To po prostu osoby z klasą, godną dawnych dam i arystokratek.

 

Skorpion – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Skorpion - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Stereotypy na temat znaków zodiaku chyba najbardziej dotykają osób urodzonych pod znakiem Skropiona. Mawia się, że to najgorszy znak w całym horoskopie, a jednostki, jakim patronuje, mają naturę despotów. Nic bardziej mylnego! Skorpiony to po prostu osoby o dużej wewnętrznej sile i wyjątkowej determinacji. Nie interesują ich płytkie relacje, dlatego nad związkami i przyjaźniami pracują długo, wkładając w nie całe serce. Dzięki takiemu podejściu są w stanie tworzyć związki, które przetrwają do końca świata. Cieszą się także zaufaniem bliskim, bowiem lojalność i dyskrecja to ich drugie i trzecie imię.

 

Strzelec – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Strzelec - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Wesołe i beztroskie Strzelce często padają ofiarą pogłoski, że są nieodpowiedzialne. Dzieje się tak, ponieważ w każdej sytuacji potrafią znaleźć pozytywną stronę i śmiać się nawet z własnych wypadków. Żyją dla przygody i jej duch towarzyszy im przez cały czas. Nie oznacza to jednak, że nie potrafią zachować się w dojrzały sposób. Jeżeli się do czegoś zobowiążą, dotrzymają słowa. Kiedy natomiast spotkają prawdziwą bratnią duszę, nie będą uchylać się od deklaracji. Muszą jedynie zyskać pewność, że ukochana osoba nie pozbawi ich całkowicie poczucia swobody ani nie ograniczy ich wolności.

 

Koziorożec – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Koziorożec - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Koziorożce to osoby, które traktują życie jak drabinę, po jakiej należy nieustannie piąć się do góry. Pragną, by wszystkie ich działania przełożyły się na samodoskonalenie. Są oszczędne i pracują nad sobą we wszystkich możliwych dziedzinach życia. Nic dziwnego, że otoczenie często przypina im łatkę pracoholików. W rzeczywistości nie żyją jednak samą pracą. Potrafią znaleźć czas na spokojną zadumę i cieszenie się drobiazgami. Chętnie wracają wspomnieniami do najpiękniejszych chwil życia albo spędzają beztroskie popołudnia w otoczeniu rodziny, podczas których czas całkowicie się dla nich zatrzymuje.

 

Wodnik – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Wodnik - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Stereotypy na temat znaków zodiaku nie omijają też Wodników. Ci są bowiem postrzegani przez otoczenie jako… dziwacy. Ponieważ myślą samodzielnie i roztaczają odważne wizje, często pozostają niezrozumiani przez innych. W lepszym ich poznaniu nie pomaga fakt, że Wodniki lubią działać i pracować w samotności. Nie lubią być na świeczniku, dlatego ich działania, choć wartościowe i wyjątkowo bezinteresowne, zostają dostrzeżone dopiero po długim czasie. Niestety bywa nawet, że nigdy nie zostają odpowiednio docenione. Bliższe poznanie osób urodzonych pod tym znakiem potrafi za to rozwiać wszelkie wątpliwości na ich temat i dostrzec, że za ich teoriami czy dążeniami stoi światły umysł.

 

Ryby – stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Ryby - stereotypy na temat tego znaku zodiaku

Ryby to osoby, które wiele uwagi poświęcają innym. Uwielbiają otaczać się ludźmi i wykazywać społecznikowskie zaangażowanie, szczególnie na rzecz potrzebujących czy chorych. Ich bezinteresowne wysiłki są jednak przez otoczenie postrzegane sceptycznie. W ślad za tym idzie opinia o łatwowierności Ryb. Wiele osób uważa bowiem, że z ich podejściem prędzej czy później zostaną przez kogoś oszukane. Nic bardziej mylnego! Ten znak zodiaku, choć stara się dryfować z prądem, posiada mechanizm bezpieczeństwa, który pozwala im ustrzec się od niebezpieczeństw i szybko zdemaskować osoby o złych intencjach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (82 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...