Stawiasz ściankę działową? Wybierz ściankę działową z plexi!

Ciągły rozwój budownictwa sprawia, że również trendy w wykończeniu domu, zmieniają się bardzo dynamicznie. Można zauważyć, że takim zmianom przyświeca jedna idea – dążenie do maksymalnego komfortu i funkcjonalności stosowanych rozwiązań. Wynikiem tego jest wzrost popularności lekkich ścian działowych z pleksiglasu. Pleksa przeźroczysta to materiał, który jest świetną alternatywą dla szkła, natomiast pleksi barwione na dowolny kolor, będzie doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza.
ścianka działowa z plexi

Źródło: stock.adobe.com
autor: peshkov

Ścianka działowa z pleksi – zastosowanie

 

Ścianki działowe z pleksi, spełniają wszystkie warunki nowoczesnego budownictwa. Są funkcjonalne, proste w swojej budowie oraz posiadają walory estetyczne, które wzbogacają budynek. Zastosowanie takich ścianek jest bardzo różnorodne. Bardzo dobrze się sprawdzają w pokoju dziecięcym. Mogą stanowić separator między przestrzenią do zabawy oraz miejscami przeznaczonymi do odpoczynku i nauki. Ponadto ścianka z pleksi może zostać zagospodarowana, jako mała ścianka wspinaczkowa. Wycięcie otworów w ścianie z pleksiglasu urozmaici dzieciom zabawy z piłką. Oprócz pokoju dziecięcego, ścianka działowa z pleksi, świetnie sprawdzi się między kuchnią i salonem. Pleksa przezroczysta oddzieli te dwa pomieszczenia, jednocześnie pozostawiając wrażenie otwartej przestrzeni. Natomiast barwiona ścianka z pleksi pomoże zachować prywatność (np. podczas wizyty gości). Lekka ścianka działowa ze szkła akrylowego znalazła także zastosowanie w łazience, gdzie może oddzielać część użytkową pomieszczenia od pralni.

 

Ścianki działowe do samodzielnego montażu

 

Wracając do tematu funkcjonalności i komfortu, bardzo dużą zaletą ścianki działowej z pleksi jest łatwość jej montażu. Nie ma potrzeby zatrudniać fachowca, ponieważ ścianki działowe z pleksi występują także w formie rozporowej. Taki rodzaj ścianki może zostać zamontowany bez wiercenia czy klejenia.

 

Ścianka działowa z plexi – wady i zalety

 

Oprócz łatwego montażu, ścianka działowa z pleksi ma wiele innych zalet. Mowa tu przede wszystkim o szerokim spectrum barw, w jakich może występować dana ścianka. Szkło akrylowe jest podatne na barwienie, dlatego można w prosty sposób dopasować kolor ścianki do pozostałych elementów wykończeniowych danego pomieszczenia. Co więcej, pleksa, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Dzięki temu, można postawić taką ściankę, nawet w pomieszczeniach, w których występują niekorzystne warunki i zagrożenie uderzeniem (np. garaż). Szkło akrylowe cechuje się również dobrą przepuszczalnością światła, dlatego decydując się na taką ściankę, można być pewnym odpowiedniego doświetlenia pomieszczenia. Oprócz, wyżej wymienionych zalet, ścianki działowe z pleksi mają jeszcze jedną cechę, która obecnie jest bardzo często priorytetowa. Jest to tanie rozwiązanie, które nie nadwyręży portfela, jednocześnie zapewniając estetykę i funkcjonalność. Jedyną wadą takiego rozwiązania, jest słaba odporność szkła akrylowego na wysokie temperatury.

 

Ścianka działowa z pleksi – cena

 

Cięcie pleksi i ogólna obróbka szkła akrylowego to procesy niewymagające bardzo specjalistycznego sprzętu. Dlatego, ścianki działowe z pleksi są stosunkowo tanie. Ciężko sprecyzować cenę, ponieważ trzeba brać pod uwagę wymiary i grubość ścianki działowej. Spokojnie można jednak przyjąć, że cena 1 m2 płyty pleksi na ścianę, o grubości 3 mm to koszt około 20 zł. Jak widać koszt ścianki działowej z pleksi zachęca do wyboru tego rozwiązania.

Wiele osób zastanawia się, z czego ściankę działową wybudować. Ścianka działowa z pleksi to wariant, który pozwala niewielkim kosztem, wyposażyć budynek w jednocześnie innowacyjny i bardzo prosty produkt. Duża wytrzymałość i przeźroczystość szkła akrylowego zapewnia funkcjonalność przez wiele lat. Pleksiglas to alternatywa dla szklanych wykończeń, która nie ustępuje im pod względem użyteczności i walorów estetycznych.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 3,88 z 5)
loading... zapisuję głos...