Startuje “Czyściochowa Akademia”! Świetna inicjatywa dla najmłodszych!

Po raz trzeci wystartowała “Czyściochowa Akademia”, projekt w ramach którego nauczyciele i wychowawcy mogą skorzystać z gotowych scenariuszy zajęć poświęconych różnym aspektom higieny. W tegorocznej edycji do Akademii mogą zgłaszać się przedszkola i klasy pierwsze, a także – co jest nowością –  żłobki oraz klasy drugie i trzecie. Jej celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych i ich utrwalanie wśród najmłodszych. Warto wziąć udział!

Czyściochowa akademia

Czyściochowa Akademia

Czyściochowa Akademia to projekt, który był już realizowany dwukrotnie. W poprzednich latach akcja była skierowana tylko do przedszkoli i klas pierwszych. W tym roku w projekcie będą różne scenariusze, także dla dzieci do 3 roku życia, przedszkolaków (3-4 latków i 5-6 latków) oraz uczniów klas 1 i 2-3. Materiały, które znajdziecie w projekcie są dostosowane do wieku dzieci, zarówno merytorycznie jak i w kontekście długości zajęć. Wszystkie zostały przygotowane we współpracy z metodykami, skonsultowane z lekarzem oraz stomatologiem. Pomysły na zajęcia znajdziecie na stronie akcji. Ponadto będą tam propozycje zabaw ruchowych, plastycznych, gier czy turniejów. Dodatkowym urozmaiceniem dla najmłodszych będą bajki edukacyjne i piosenki z bohaterami Czyściochowa, które są publikowane na kanale Rossnę! na YouTube (playlista „Czyściochowo”).

Masa solna – 6 prostych przepisów i TOP 20 pomysłów na solne dekoracje i zabawy

Masa solna – 6 prostych przepisów i TOP 20 pomysłów na solne dekoracje i zabawy

Prosty przepis na masę solną to podstawa na udaną zabawę z dziećmi w domu, ale także na wykonanie oryginalnych solnych dekoracji. Ciasto solne cieszy dzieci niezależnie od czasów i aktualnego technologicznego postępu. W naszym kompleksowym przewodniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o masie solnej - od przepisów bezglutenowych, przyjaznych dla osób z celiakią, po kreatywne techniki malowania i dekoracji. Naucz się, jak łatwo zrobić masę solną w domu i wykorzystać ją do tworzenia niezwykłych rękodzieł i ozdób. 

Scenariusze i materiały

Scenariusze oraz materiały przygotowane dla Maluchów są poświęcone różnym zagadnieniom (m. in. czystości rąk, korzystaniu z toalety, myciu zębów), a te z kolei są połączone z różnymi „świętami”. W październiku obchodzimy  Światowy Dzień Mycia Rąk, w listopadzie Światowy Dzień Toalet, w styczniu Wielki Dzień Twórczości z Piany, w lutym Dzień Bez Gluta, w marcu wypada Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, a w kwietniu Dzień Skóry. Te styczniowe, lutowe i kwietniowe zostały ustanowione przez Rossmanna – specjalnie na potrzeby Czyściochowej Akademii. Poza materiałami do wykorzystania podczas zajęć w żłobku, przedszkolu czy szkole, wychowawcy będą mogli pobrać również dodatki dla rodziców, dzięki którym wiedzę zdobytą na zajęciach będzie można utrwalać również w domu. 

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

Przykładowe scenariusze można pobrać ze strony bez konieczności rejestracji, ale warto to zrobić z kilku powodów:

  • Po rejestracji, wychowawca automatycznie otrzymuje dostęp do większej ilości materiałów – również tych z poprzednich edycji.
  • Strona będzie na bieżąco aktualizowana o kolejne scenariusze, dodatki, przypominajki itd
  • Od listopada startują Czyściochowe Mistrzostwa (do nich trzeba się będzie osobno zgłosić), czyli różnego rodzaju konkursy i aktywności, w ramach których placówki zbierają punkty i walczą o atrakcyjne nagrody.

Nauczyciele i wychowawcy, którzy zarejestrowali swoje placówki przy okazji poprzednich edycji nadal mają dostęp do platformy, wystarczy, że się zalogują.  

Do Czyściochowej Akademii Rossmann zaprasza wszystkie żłobki, kluby malucha, przedszkola i szkoły podstawowe (klasy 1-3) w Polsce, czyli łącznie ok. 41 tys. placówek. Strona akcji, na której można się rejestrować i gdzie są dostępne scenariusze oraz inne materiały.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany