Start ogólnopolskiej akcji „Uwaga Nadwaga”

Bezpłatne konsultacje dietetyczne, profilaktyczne pomiary ciała oraz prelekcje w szkołach to tylko niektóre działania zaplanowane w ramach kampanii „Uwaga Nadwaga”, organizowanej przez Centra Dietetyczne Naturhouse. Ogólnopolska akcja potrwa do końca listopada.

Ogólnopolska akcja 'Uwaga nadwaga'

Liczba osób z nadwagą i otyłością systematycznie wzrasta, a Polska znajduje się pod tym względem w czołówce państw na świecie. – Otyłość to nie tylko defekt kosmetyczny. U osób z nadmiernymi kilogramami obserwujemy obniżoną samoocenę, liczne kompleksy, zwiększa się również prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy, problemów z układem oddechowym, nowotworów czy zwyrodnień kręgosłupa – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk z Naturhouse, koordynator akcji „Uwaga Nadwaga”. Za najczęstsze przyczyny nadwagi uznaje się zbyt małą aktywność fizyczną oraz niewłaściwe nawyki żywieniowe, przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie.

 

Zmieniamy nawyki żywieniowe

Akcja „Uwaga Nadwaga” ma za zadanie zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii prawidłowych nawyków żywieniowych. – Chcemy zachęcić Polaków do zadbania o zdrowie własne oraz najbliższych i podjęcia walki z kilogramami, ale w sposób, który zaowocuje zmianą dotychczasowych nawyków żywieniowych – mówi Zofia Urbańczyk z Naturhouse. W tym celu przeprowadzony zostanie szereg działań edukacyjnych oraz profilaktycznych. Zaplanowano m.in. spotkania informacyjne z rodzicami, pracownikami firm i instytucji oraz pogadanki dla uczniów z udziałem dietetyka w szkołach. Podczas prelekcji specjalista ds. żywienia opowie o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety oraz wskaże, jak komponować pełnowartościowy jadłospis.

 

Bezpłatne konsultacje dietetyczne

W ramach kampanii we wszystkich Centrach Dietetycznych Naturhouse (ponad 100 punktów w całej Polsce) można skorzystać z bezpłatnych konsultacji połączonych z pomiarami ciała oraz badaniami zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Każdy kto odwiedzi Centrum Naturhouse otrzyma także poradnik zawierający wskazówki żywieniowe. – Na wizytę u dietetyka mogą się również zapisywać osoby, które chciałyby w zdrowy sposób przybrać na wadze lub poddać ocenie eksperta dotychczasowe nawyki żywieniowe. Zapraszamy całe rodziny do naszych Punktów, porada jest bezpłatna, a może okazać się niezwykle pomocna i motywująca do pozytywnych zmian – przekonuje Zofia Urbańczyk z Naturhouse.

Program „Uwaga Nadwaga” został objęty patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Akcja potrwa do końca listopada 2012. Więcej informacji można uzyskać na stronie akcji: www.uwaganadwaga.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany