Starsze kobiety odstraszają mężczyzn! Czy jest szansa na romans po 40-tce?

Portal randkowy flirtak.pl przeprowadził ciekawe badania na temat wieku kobiet, jaki interesuje  mężczyzn przy nawiązywaniu znajomości czy romansu. Czy jest szansa na romans po 40-tce? Niestety, wniosek z nich płynie jeden: mężczyźni dużo częściej wybierają młodsze od siebie dziewczyny lub kobiety w swoim wieku, a kobietami starszymi interesują się zazwyczaj dopóki sami są młodzi. Jak jest w przypadku kobiet? Badania potwierdzają nasze codzienne obserwacje: kobiety z różnych grup wiekowych interesują się mężczyznami o zróżnicowanym wieku. Najczęściej młode dziewczyny poszukują starszych partnerów, zaś starsze kobiety rozglądają się za młodzieńcami. Dlaczego tak się dzieje?

Czy jest szansa na romans po 40-tce?

– Mężczyźni i kobiety różnią się od siebie tym, że ich cele zmieniają się wraz z wiekiem. Przeważnie mężczyźni zainteresowani są młodszymi kobietami. Względnie, im starsi, tym młodsze dziewczęta starają się uwieść. W szczególności podczas kryzysu wieku średniego, kiedy zainteresowanie młodszymi partnerkami wzrasta. Kobiety zaś przechodzą ten okres bardziej dyskretnie – nowe doświadczenia są dla nich ważniejsze niż wiek partnera – mówi marketing manager portalu randkowego Justyna Żukowska z portalu Flirtak.pl.

Według niej, obie płci pragmatycznie oceniają wartości wieku drugiej połówki. Młode dziewczyny rzadko kiedy poszukają młodszych od siebie, a nawet rówieśników, ponieważ ci nie posiadają jeszcze ani doświadczenia, ani kapitału. Interesują ich faceci o kilka lat starsi, ponieważ ich potrzeby i zainteresowania są nieco inne.  Zazwyczaj wiek ten mieści się w granicy do dziesięciu lat, ponieważ o wiele starsi mężczyźni wydają się kobietom jakby z innej epoki i trwałe relacje zdarzają się bardzo rzadko – dodaje.

Dziewczęta boją się, że starsi mężczyźni mają o wiele większe doświadczenie, co często utrudnia rozpoczęcie trwałego związku. Płeć piękna jest z natury ciekawska, kobiety lubią próbować tego, co nie zostało jeszcze przez nie doświadczone. Co więcej – chcą podzielić się swoimi wrażeniami, ponieważ, jak ustalono, tak nawiązuje się ściślejsze relacje. Czują, że o wiele starsi mężczyźni mogą zlekceważyć ich emocje związane z nowymi przeżyciami– zauważa przedstawicielka portalu randkowego Flirtak.pl.

 

Mężczyźni z kolei prawie w ogóle nie zwracają uwagi na różnicę wieku, jednak statystycznie ważne jest dla nich, aby dziewczyna była od nich młodsza. Zdaniem Justyny Żukowskiej, na takie zachowanie mężczyzn wymyślono wiele wyjaśnień, ale natura ludzka (a raczej natura mężczyzn) jest jedna. Faceci „kochają” oczami, a kobiece piękno i wiek są silnie powiązane. Zasada ta odnosi się do singli lub rozwiedzionych mężczyzn. Gdy odnajdują miłość swojego życia, wiek staje się nieważny.

Młodszymi dziewczynami najbardziej zainteresowani są mężczyźni w wieku 40-45 lat, najczęściej będący wówczas w trakcie kryzysu wieku średniego. Czasami okres ten może przeciągnąć się do około pięciu lat, ale najsilniejszym i najbardziej odczuwanym w skutki wiekiem jest 43-ci rok życia. Wtedy mężczyźni interesują się 20-25-latkami.

U kobiet kryzys wieku średniego najczęściej rozpoczyna się również w okolicach 40-stych urodzin, ale dla nich okres ten trwa od 2 do 5 lat. Większość kobiet doświadcza najsilniejszych objawów, gdy osiągną 44 rok życia. Wtedy również poszukają młodszych partnerów, jednak nie tak intensywnie jak mężczyźni.
A co Wy o tym sądzicie? Jakie są Wasze doświadczenia lub obserwacje znajomych z Waszego otoczenia?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  6 października 2015 10:50

  Starsi panowie lepiej rozumieją kobiety.

  Odpowiedz
 2. bbo  6 października 2015 11:53

  „W ogóle nie zwracają uwagi na wiek” i „ważne, aby była młodsza w jednym zdaniu” – mistrzostwo!

  Odpowiedz
 3. sylwiawes  6 października 2015 12:29

  Faceci to wzrokowcy.Jeśli kobieta dba o siebie to i w wieku 40 lat może wyglądać super,a facet na pierwszy rzut oka nie potrafiłby określić wieku kobiety 😉

  Odpowiedz
  • AnnStyl  21 października 2015 13:46

   Masz rację. Problem w tym, że często jak się zorientują ile ma lat, to często znikają bezpowrotnie.

   Odpowiedz
 4. Kmakolagwa  6 października 2015 15:34

  Interesujący artykuł.

  Odpowiedz
 5. marta_12  6 października 2015 15:44

  Cóż, jestem w „grupie ryzyka” , czyli przedział wiekowy 20-25… Tacy nie dla mnie.

  Odpowiedz
 6. Aneta  6 października 2015 15:53

  Myślę, że w każdym wieku mamy szansę na „romans” 😉

  Odpowiedz
 7. gusia.  6 października 2015 17:08

  Każdy wiek ma swoje prawa 🙂

  Odpowiedz
 8. martus2833  6 października 2015 19:02

  Nie mam doświadczenia w tej kwestii. Nie wiem na ile to prawda a na ile stereotyp, że panowie przechodzący kryzys wieku średniego szukają o połowę młodszych partnerek.

  Odpowiedz
 9. scrabble  6 października 2015 19:28

  Dlaczego zaraz romans? 🙂

  Odpowiedz
 10. Patriszia  6 października 2015 20:23

  Wszystko się może zdarzyć 🙂

  Odpowiedz
 11. j.dudek71  6 października 2015 22:25

  Wszystko to prawda niestety.Z tego też powodu kobietom po 40 tce trudno znaleźć partnera w jej podobnym wieku!Mnie facet o 10 lat starszy nie obchodzi,to stary dziad.Mam wiek już dojrzały i takich fajnych równolatków nie ma!

  Odpowiedz
 12. lilkawodna  7 października 2015 06:45

  Miłość nie zaglada w metrykę!

  Odpowiedz
  • AnnStyl  21 października 2015 13:50

   Nie zagląda. Niestety często presja otoczenia, jaka wynika z różnicy wieku ( na niekorzyść kobiety) jest dla mężczyzny tak nie do zniesienia, że woli odejść od kobiety niż znosić ciągłe uwagi od rodziny i znajomych.

   Odpowiedz
 13. Żanett  7 października 2015 08:25

  Zastanawiam się nad tym, jakie zalety musi mieć mężczyzna po 40. żeby uwieść 25-latkę? – z punktu widzenia tej kobiety. Nie wierzę, że wówczas różnica wieku nie jest przeszkodą. O ile 5-6 lat tej różnicy jest do zaakceptowania, o tyle 15 lat to chyba już trochę anomalia. Chodzi mi oczywiście o różnicę mniej więcej tego przedziału wiekowego kobiet i mężczyzn. Różnica wieku 15 lat jeśli chodzi o np. 50-latkę i 65-latka to już inna para kaloszy. Ale nikt mi nie wmówi, że 25-latka i 40-letni facet świetnie się dogadują i mają zbliżone priorytety 🙂

  Odpowiedz
 14. Justyna  7 października 2015 09:02

  Myślę, że większość po prostu chciała by mięć młodszą, piękniejszą partnerkę życiową.
  Ja mam trudny charakter pod tym wzgledem, że nie wezmę wszystkiego co do mnie przylezie. Starszy pan tak, ale taki, który mi się będzie podobać. Jednak jak na razie nigdy takiego nie spotkałam. Przeważnie to faceci, którzy są starzy, zaniedbani, nie mają hajsu, ale tego nie widzą.

  Odpowiedz
 15. kobiecymokiem  7 października 2015 15:02

  Smutne statystyki. Dla mnie związki poparte kryzysem wieku średniego to nie miłość tylko wybryk. Trzeba mierzyć siły na zamiary 😉

  Odpowiedz
 16. AnnStyl  21 października 2015 13:56

  Wszystko byłoby OK, gdybyśmy mogli sobie zmienić rok urodzenia w metryce, tak, aby wiek biologiczny był równy wiekowi metabolicznemu. I po kłopocie.

  Odpowiedz
 17. Anita  29 października 2015 22:58

  mam wujka, który po 70 może być szczęśliwy. I nie z 20 latką, tylko ze swoją rówieśniczką. Oby dwoje wdowcy – niech mają jeszcze coś z życia 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany