Astrologiczne stare dusze są wśród nas. Oto 10 znaków, po których rozpoznasz je w tłumie i pośród swoich znajomych!

Na pewno zdarzyło Ci się słyszeć określenie „stara dusza”. Zwykle używa się go w odniesieniu do osób staromodnych w dobrym znaczeniu tego słowa. Wyróżnia je wysoki stopień emocjonalnej i intelektualnej dojrzałości, zamiłowanie do historii i jej dziedzictwa i twardy kręgosłup moralnych. Po czym jeszcze rozpoznać takie osoby? I skąd biorą się ich nietypowe zainteresowania? Nasza wróżka Fortunata zgodziła się to wyjaśnić!

Astrologia dopuszcza istnienie reinkarnacji, czyli wiecznego powrotu dusz do ziemskiego życia. Osoby, którym udało się ponownie narodzić określa mianem „starych dusz”. Czy jednak istnieją sposoby, by rozpoznać je w sobie lub w swoim najbliższym otoczeniu? Nasza wróżka Fortunata zaproponowała zestawienie cech charakteru i postaw poszczególnych jednostek z 10 symptomami, które przejawiają stare dusze. Odnieście każdą z nich do osoby, którą podejrzewacie o „karmiczne doświadczenia” z poprzednich żywotów!

stare dusze

źródło: www.unsplash.com

Astrologiczne stare dusze są wśród nas. Oto 10 znaków, po których rozpoznasz je w tłumie i pośród swoich znajomych!

 

1. Dojrzałość ponad wiek

stare dusze

www.pixabay.com

Stare dusze już od wczesnych lat dziecięcych wyróżniają się na tle rówieśników. Często nie chcą się bawić i nie rozumieją potrzeby zabawy, którą obserwują u innych dzieci. Najchętniej spędzają czas w gronie dorosłych, przysłuchując się ich rozmowom. Szybko uczą się mówić pełnymi zdaniami i używać wysublimowanych słów. Wcześnie zaczynają też czytać i pisać. Mentalnie wydają się dojrzałe ponad swój wiek, przez co bywają odrzucane przez inne dzieci i nie znajdują zrozumienia u rodziców.

 

2. Rozwinięta refleksyjność

stare dusze

www.pixabay.com

Stara dusza widzi świat i jego sprawy szerzej niż inni. Sprawia to, że nie potrafi powstrzymać się od myślenia i ciągłego analizowania rozmaitych kwestii. Pragnie dotrzeć do istoty rzeczy. Ceni sobie filozofię i nieustannie czegoś się uczy. Jest zdania, że nasz rozwój powinien trwać całe życie.

 

3. Wysoki poziom empatii

stare dusze

www.pixabay.com

Dusze, które kiedyś już żyły, są mniej nastawione na osiąganie własnych celów, szczególnie tych materialnych. Większą uwagą darzą innych ludzi, wykazując się wrażliwością i empatią wobec ich cierpienia czy problemów. Chcą pomagać i wskazywać drogę tym zagubionym. Łatwo przenikają emocje innych, domyślając się ich odczuć po drobnych sygnałach czy mimice.

 

4. Zamiłowanie do staroci

stare dusze

www.pixabay.com

Ponieważ stara dusza zetknęła się już ze światem materialnym, poszczególne przedmioty sprzed lat podświadomie budzą w niej sentymenty i wspomnienia. Nie umie uzasadnić swojego pociągu do antyków i ubrań w stylu vintage, ale odczuwa go w intensywny sposób. Będzie więc w naturalny sposób wybierać rzeczy „z epoki”, umieszczając je w swoim otoczeniu, kupować winyle, oglądać stare filmy i słuchać przebojów sprzed lat.

 

5. Wielka kreatywność

stare dusze

www.pixabay.com

Stara dusza wiele widziała i odwiedziła mnóstwo miejsc. Nic dziwnego, że jest ponadprzeciętnie kreatywna, co wyraża zarówno poprzez artystyczne, muzyczne bądź literackie pasje, jak i poprzez sposób bycia i styl ubioru. To osoba, której nie sposób przeoczyć w tłumie. Swoich przyjaciół wciąż zaskakuje oryginalnymi pomysłami.

 

6. Umiejętność słuchania

stara dusza

www.unsplash.com; Bewakoff

Tysiące odbytych z ludźmi rozmów czynią ze starej duszy wspaniałego słuchacza. W jej odbiorze innych pomaga rozbudowana empatia, a także szczerość i potrzeba współistnienia z ludźmi. Potrafi dogadać się z ludźmi o dowolnym statusie materialnym czy intelektualnym, jak również z reprezentantami różnych kultur i środowisk.

 

7. Celebrowanie małych szczęść

stara dusza

www.unsplash.com; Nathan Dumlao

Stara dusza brzydzi się konsumpcją. Nawet, jeśli na początkowym etapie dojrzewania na moment wpada w jej wir, dołączając do swoich rówieśników, szybko zmienia podejście, zdając sobie sprawę, jak zgubny jest to kierunek. Potrafi za to czerpać radość z drobnych przyjemności i celebrować je jak momenty największego szczęścia. Kolejne karmiczne wcielenia nauczyły ją, że w życiu liczą się tylko piękne chwile, a materialne dobra są jeszcze mniej trwałe niż ludzkie życia.

 

8. Niezawodna intuicja

stare dusze

www.unsplash.com; Jen Theodore

Starym duszom nie towarzyszy – tak jak wielu z nas – wrażenie zagubienia. Od początku wiedzą, jaką ścieżką chcą podążać i starają się pomóc innym w odnalezieniu własnej drogi. Intuicja rzadko je zawodzi, dlatego większość życiowych decyzji podejmują właśnie w oparciu o indywidualne przeczucia.

 

9. Poczucie nieprzystawania do epoki

starocie

www.pixabay.com

To coś, do czego wiele starych dusz często się przyznaje. Nawykłe do wyższego poziomu kultury, harmonii i świata bez Internetu, mają one poczucie dysonansu i nieprzystawania do współczesnego świata. Nie mogą odnaleźć się w pędzącej rzeczywistości gadżetów, mediów społecznościowych i kultu zmiany. Cenią sobie spokojne, stateczne życie, najlepiej w bliskości z przyrodą i stałym dostępem do kultury wysokiej. Dużo czytają, chętnie chodzą do teatru i opery.

 

10. Wewnętrzna potrzeba pozostawienia śladu

stare dusze

www.unsplash.com; Aaron Burden

Te niezwykłe osoby bardziej niż inni odczuwają upływ czasu i zdają sobie sprawę z kruchości życia. By nadać mu głębszy sens, starają się więc za wszelką cenę pozostawić po sobie jakiś ślad. Często prowadzą pamiętniki, piszą wiersze lub powieści, komponują piosenki lub malują. Jeśli zaś tego nie robią, oddają się innym zadaniom, dzięki którym mają szansę zmienić coś w świecie i zapisać się w pamięci potomnych. Mogą wówczas angażować się na przykład w wolontariat.

Jak sądzicie, czy w Waszym otoczeniu jest jakaś stara dusza? A może to Wy do nich należycie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (84 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  28 lutego 2021 12:11

  jakbym czytała o sobie…

  Odpowiedz
 2. Adam  20 maja 2022 17:44

  Bardzo pomocne
  Będąc dzieckiem wiele rzeczy rozumiałem a wtedy sam się temu dziwiłem i tego nie roumialem

  Odpowiedz
 3. raban  11 kwietnia 2023 18:25

  yo

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany