Masz pasję, dzięki której tworzysz ciekawe wyroby? Marzysz o rozkręceniu własnego biznesu? Zgłoś się do programu sieci Rossmann „Stań na własnych nogach”!

„Stań na własnych nogach” – to nowy program stypendialny firmy Rossmann zachęcający kobiety do zakładania własnych biznesów. Zgłoszenia do akcji ruszyły 15 czerwca. Warto dać sobie szansę, bo do wygrania są granty o łącznej wartości 60 tys. złotych!

Wiele z nas hobbystycznie szyje dziecięce ubranka, wyrabia domowe kule do kąpieli i maseczki, zdobi świece, zaproszenia ślubne czy ramki na zdjęcia. Regularnie obdarowujemy nimi swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych z pracy. Akcja Rossmanna jest szansą na to, by przestać działać „po godzinach” i „na boku”. Wreszcie się ośmielić i rozpocząć działalność na większą skalę. Sprawić, by nasza pasja stała się źródłem utrzymania. Dowiedz się więcej!

stań na własnych nogach

mat. Rossmann

Masz pasję, dzięki której tworzysz ciekawe wyroby? Marzysz o rozkręceniu własnego biznesu? Zgłoś się do programu sieci Rossmann „Stań na własnych nogach”!

Akcja „Stań na własnych nogach” ma zachęcić kobiety do pochwalenia się swoimi wyrobami. Granty, jakie mogą dzięki temu zdobyć, umożliwią im udoskonalenie produktów, a w perspektywie rozwój własnego biznesu. Pomogą w tym członkowie Klubu Rossmann oraz Fundacja Mamo Pracuj, która od wielu lat wspiera aktywizację zawodową kobiet i właśnie dlatego została wybrana na partnera merytorycznego akcji.

Już od 15 czerwca posiadaczki aplikacji Rossmann PL, będące osobami fizycznymi bądź prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą, mogą zgłaszać swoje pomysły na biznes za pośrednictwem strony internetowej www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach. Aby to zrobić, należy: zaakceptować regulamin konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć fotografię lub filmik o produkcie, a także jego opis. Do zgłoszenia należy również dodać tzw. biznesplan. Ale uspokajamy: na stronie będzie dostępny specjalny dokument, który ułatwi jego samodzielne przygotowanie. Co ważne – biznesplan jest wyłącznie dla wiadomości jury i nie będzie publikowany – wiadomo: konkurencja nie śpi. Produkty można zgłaszać w pięciu kategoriach: uroda, zdrowie, moda i akcesoria, drobne artykuły wyposażenia wnętrz oraz artykuły dla dzieci. Na wysyłanie zgłoszeń klubowiczki mają czas do 20 lipca.

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie na jeden z (maksymalnie) 50 najlepszych, zdaniem jury, zgłoszonych projektów. W komisji zasiądą przedstawiciele firmy Rossmann oraz Fundacji Mamo Pracuj. Oceniane będą: oryginalność, innowacyjność, walory użytkowe i artystyczne produktów. Od 1 sierpnia do 5 września wszyscy posiadacze aplikacji Rossmann PL także będą mogli głosować na jeden z projektów. Każdy klubowicz może jednak oddać tylko jeden głos.

 

We wrześniu Rossmann ogłosi nazwiska trzech zwyciężczyń. Nagroda główna to 30 tys. zł., a dwa kolejne miejsca są wyróżnione grantami w wysokości 20. i 10. tys. zł. Pieniądze te, zgodnie z regulaminem, mają zostać przeznaczone na prace nad zgłoszonym produktem, a pośrednio – na rozwój własnej działalności.

Dlaczego to robimy? Brak funduszy to główny powód powstrzymujący kobiety przed założeniem własnego biznesu. Tak wynika z raportu firmy Deloitte z 2017 roku na temat aktywizacji zawodowej kobiet. Z drugiej strony, na liście amerykańskiego „Forbesa” z 60. najbardziej obiecującymi  start upami są aż trzy Polki! Wniosek? Jest potencjał i są chęci. Po prostu czasem brakuje pieniędzy na własną firmę. Akcja organizowana przez sieć Rossmann to doskonała okazja, żeby zaprezentować swój pomysł na biznes, a co więcej – zdobyć grant na jego ekspansję. Zapraszamy!

Zofia Kociołek

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (71 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. malinowaja  29 czerwca 2019 22:35

  Super akcja ! Osoby,które mają plany ale nie mają środków do jego zrealizowania , no po prostu genialna akcja ! Bardzo kogoś uszczęśliwi ! Szansa dla kogoś na swoją działalność, super 🙂

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  4 lipca 2019 14:00

  Świetny pomysł. Taka szansa od losu jest nieoceniona.

  Odpowiedz
 3. Erra Mood  10 lipca 2019 14:12

  A czy do konkursu można też zgłaszać ilustracje i grafiki?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany