Squiggly Nails – wzorki na paznokcie z zawijasami, na punkcie których oszalał cały Instagram

Zdobienie paznokci to jedna z najbardziej kreatywnych dziedzin w branży beauty. Manikiurzystki mają tak wiele pomysłów, że ich stylizacje paznokci stają się czasem punktem wyjścia dla projektów modowych. I kiedy myślimy już, że widzieliśmy już wszystko, one znów czymś nas zaskakują! Tak było i tym razem, gdy zaproponowały miłośniczkom wzorków nowy trend – squiggly nails!

Squiggly Nails to oryginalna nazwa manicure, który stał się ostatnio jednym z najpopularniejszych hasztagów w dziedzinie stylizacji paznokci na Instagramie. Ma nawet swoje odmiany, jak klasyczny squiggly manicure czy squiggly french. Jesteście ciekawe, na czym polega szał na ten nowy wzorek na paznokciach i jak prezentują się jego rozmaite realizacje? Spieszymy z wyjaśnieniem, do którego dołączamy małą galerię inspiracji!

squiggly nails

www.unsplash.com; Ruan Richard

Squiggly Nails – paznokcie z zawijasami, na punkcie których oszalał cały Instagram

Squiggly Nails to nic innego jak barwne zawijasy i zygzaki z lakieru, składające się na ekscentryczne abstrakcje. Z całą pewnością jest to wzór dla odważnych kobiet, które nie boją się manifestować indywidualnego charakteru. Mogą one być zorientowane poziomo lub pionowo, zajmować całą płytkę lub tylko jej końcówkę. Co więcej, można nadać im postać wijących się jednokolorowych linii na przezroczystym tle bądź wypełnić wyznaczone przez nie pola kolorem. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Kolorowe esy-floresy to świetne rozwiązanie dla tych z Was, które pragną wykorzystać resztki lakierów o upływającym terminie trwałości. Ich niewielka ilość powinna wystarczyć do wykonania pojedynczych zawijasków. To również gratka dla wielbicielek paznokci przywodzących na myśl naturalne wzory na półszlachetnych kamieniach. Jeśli użyjemy złotej emalii jako konturówki do poszczególnych – lśniących i matowych segmentów, możemy zbudować motywy podobne do różowego kwarcu!

Pozytywnym aspektem tego trendu jest łatwość wykonania tej stylizacji, co nie zawsze jest oczywiste w przypadku nowych trendów w manicure. Wystarczy cienki pędzelek lub sonda do paznokci, dobrze komponujące się barwne lakiery i ciekawy pomysł.

Taki manicure dobrze prezentuje się w otoczeniu masywnej biżuterii, noszonej po kilka sztuk naraz. Jego barokowość sugeruje bowiem zabawę z tematem i celowo budowany przesyt. Jeśli utrzyma się jako tendencja do kolejnego sezonu, będzie doskonale współgrał z letnimi outfitami pełnymi wibrujących odcieni.

 

Zobaczcie, jak prezentują się Squiggly Nails w wykonaniu Instagramerek:

Co sądzicie o takich wzorkach na paznokcie? Czy chciałybyście zobaczyć je na swoich dłoniach? Dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (119 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...