Jak sprawić by związek na odległość przetrwał?

Jesteście już po etapie tekstów na podryw, pierwszej randki i staliście się parą. niestety, wiele par boryka się z problemem związku na odległość. Czasami jest to kwestią mieszkania w znacznych odległościach, ale również coraz więcej małżeństw z powodu sytuacji materialnej musi żyć osobno przynajmniej przez pewien okres. Jak sprawić, by związek na odległość przetrwał próbę?

 

Jak sprawić by związek na odległość przetrwał? – Powiedzcie czego oczekujecie

Ustalcie jak długo sytuacja życia osobno będzie trwała. Oczywiście nie chodzi o dokładną datę. Raczej o to, czy będzie to okres studiów, roku, do czasu dopóki nie zmienimy pracy, która nas trzyma osobno. Oboje musicie wiedzieć na czym stoicie.

Zobacz także: Jak dbać o związek – lista rzeczy, które powinno się robić przynajmniej raz w roku!

 

 

Jak sprawić by związek na odległość przetrwał? – Ustalcie sposoby i czas komunikacji

Ustalcie czy będziecie wieczorem do siebie dzwonić, może spotykać na Skype, pisać, SMSować. Umawiajcie się na randki na odległość i spędzanie wspólnego czasu. Bycie fizycznie osobno nie można oznaczać utraty kontaktu!

Jak sprawić by związek na odległość przetrwał? – Planujcie spotkania z wyprzedzeniem

By obyć się bez przykrych niespodzianek zawczasu planujcie spotkania, podróże, urlopy, które spędzicie razem. Takie wyczekiwanie spotkanie nie tylko sprawi, ze będziecie mieli na co czekać z utęsknieniem, wyklaruje nieco Waszą sytuację, ale również pozwoli Wam zaplanować czas spędzany osobny, w którym przecież macie swoje zobowiązania w pracy, wobec rodziny i przyjaciół.

Polecamy również: Jak umocnić związek, szczególnie ten z długim stażem?

Jak sprawić by związek na odległość przetrwał? – Utrzymajcie romans

Miłe niespodzianki, flirt, niezapowiedziane wizyty, a może poczta kwiatowa? Na odległość również możecie dbać o romantyzm w Waszej relacji!

Jak sprawić by związek na odległość przetrwał? – Żyjcie własnym życiem

Nie ograniczajcie swojego życia do drugiej osoby – to nie sprawdza się w tradycyjnych związkach, a co dopiero tych, w których partnerzy są daleko. Nie odliczaj czasu do spotkania, nie licz każdej spóźnionej minuty do umówionego telefonu i koniecznie dbajcie o swoich bliskich, którzy czas osobno mogą uczynić bardziej znośnym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...