Sprawdzone sposoby na poprawę kondycji włosów

Rozdwojone końcówki, brak elastyczności, sprężystości i blasku – to oznacza, że pora zadbać o kondycję swoich włosów. Tylko jak to zrobić? Czy konieczne jest ścinanie kosmyków oraz drogie zabiegi w salonach fryzjerskich? Okazuje się, że wcale nie!

Sprawdzone sposoby na poprawę kondycji włosów

mat. pras.

O ile panowie rzadziej mają problemy z kondycją swoich włosów, to w przypadku pań – jest to dość powszechne. Nie ma co się dziwić, kobiety mają zazwyczaj dłuższe włosy, które dodatkowo narażone są na np. ściskanie gumkami, utrwalanie lakierami, farbowanie, prostowanie, używanie lokówki czy suszenie gorącym powietrzem suszarki. Nie ma co się dziwić, że pojawiają się np. rozdwojone końcówki, a fryzurę trudno jest ujarzmić. Jest to znak, że trzeba szybko zacząć działać.

 

Jak dbać o włosy?

W przypadku problemów z włosami dobrze jest zadbać o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. Każdą walkę o poprawę ich kondycji należy prowadzić bowiem i od wewnątrz, i od zewnątrz. Nieodpowiednia dieta i słaba kondycja fizyczna organizmu również bardzo niekorzystnie wpływają na włosy, o czym warto pamiętać.

Dobrze jest też zadbać o kilka nawyków – jeśli nie ma konieczności, warto darować sobie suszenie włosów suszarką, a jeśli już – to zimnym lub letnim nawiewem. Gorące powietrze wysusza bardzo włosy. Jeśli dołożyć do tego prostownicę, karbownicę czy lokówkę, to rozdwojone końcówki są gwarantowane.

 

Zadbaj o dobre kosmetyki

Jeśli kondycja włosów jest naprawdę słaba, to znak, że trzeba tu silnych kosmetyków, które będą działać skutecznie i szybko. Najlepiej, by oparte były na naturalnych składnikach, bez zbędnej chemii. Bardzo dobrym produktem, wartym przetestowania, jest serum Garnier Fructis Goodbye Damage Opatrunek na rozdwojone końcówki. Użytkowniczki doceniają serum za intensywną budowę oraz regenerację włosów. Okazuje się więc, że nie trzeba obcinać końcówek, bo takie produkty mogą je skutecznie scalić. Atutem tego kosmetyku jest z pewnością skład. Użyto tu olejku z amli (indyjskiego drzewa, który ma wiele leczniczych właściwości), który jest bardzo skuteczny. I oczywiście – zapach, który relaksuje i odpręża.

Specjaliści zalecają, by stosując różnego rodzaju preparaty, sięgać po te, które należą do tej samej gamy. Okazuje się bowiem, że powstałe w oparciu o takie same czy zbliżone formuły sprawiają, że szybciej można uzyskać pożądany efekt.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (63 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  6 listopada 2019 15:23

  Dobrze wiedzieć.

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  20 października 2020 20:31

  Przede wszystkim warto zadbać o odpowiedni tryb życia i aktywność.
  Regularna dbałość o włosy daje widoczne efekty, ale trzeba być cierpliwym.
  Na początku warto skupić się na skórze głowy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany