Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Nie wiesz, jaki rozmiar pierścionka nosisz? A może masz zamiar zrobić komuś miły prezent i chcesz trafić z rozmiarem za pierwszym razem? Warto wiedzieć, jak sprawdzić rozmiar pierścionka!

pierścionek

fot. freepik

 

Wizyta u jubilera

Najlepszym i najoczywistszym rozwiązaniem jest wizyta u jubilera. Chyba każde miejsce, które zajmuje się sprzedażą biżuterii, posiada zestaw specjalnych miarek i trzpień jubilerski, który pozwoli precyzyjnie określić rozmiar. Powszechnie stosowane są trzy miary – europejska, brytyjska oraz amerykańska. Ta pierwsza, najczęściej stosowana w Polsce, zaczyna się na numerze 1, a kończy na rozmiarze 33. Odpowiadają one kolejno wewnętrznej średnicy pierścionka 12.67 mm (39.80 mm obwodu) oraz 23.33 mm średnicy (73.29 mm obwodu). Bardzo ważne jest, aby do jubilera udać się bez żadnych ozdób na palcach. Ręce powinny być suche.

Suwmiarka – idealna do mierzenia pierścionków

– W sytuacji, kiedy pójście do jubilera  nie jest możliwe, przyda się suwmiarka. Najlepiej zmierzyć nią wewnętrzny obwód pierścionka, który często nosimy i wiemy, że ma dobry rozmiar – twierdzi ekspert ze sklepu z biżuterią Viadem. Następnie wystarczy skorzystać z tabeli rozmiarów. Warto pamiętać o tym, że tabela obejmuje sobą pewien zakres, a nie jeden, konkretny obwód palca. W sytuacji, kiedy rozmiar znajduje się na pograniczu, należy wybierać wyższą wartość. W ciągu dnia palce często puchną i chociaż jest to na pierwszy rzut niezauważalne, to może utrudnić wkładanie i zdejmowanie pierścionków.

W sytuacji, kiedy nie dysponujemy suwmiarką, nada się także zwykła, szkolna linijka. Nie jest ona bardzo precyzyjna, ale mniej więcej pozwoli określić rozmiar.

Bez linijki też dasz radę!

Masz pierścionek, ale nie masz pod ręką linijki ani suwmiarki? Warto wykorzystać metodę, którą często wybierają panowie chcący wybrać pierścionek zaręczynowy dla swojej ukochanej. Wystarczy przymierzyć pasujący kobiecie pierścionek na swój palec i długopisem zaznaczyć miejsce, do którego swobodnie wchodzi. Następnie można skorzystać z poniżej przedstawionej metody lub udać się do jubilera i zmierzyć palec, w tym miejscu. Ta metoda daleka jest od precyzji, ale lepsze to niż nic.

Mierzenie palca wstążeczką

W sytuacji, kiedy nie mamy do dyspozycji żadnego pasującego pierścionka, można posłużyć się nieelastyczną nitką lub wstążeczką. Należy ściśle obwinąć tasiemkę wokół palca i przyciąć lub zawiązać. Następnie wystarczy zmierzyć jej długość, aby  poznać swój rozmiar pierścionka. Jeżeli chcesz poznać średnicę pierścionka, wystarczy długość miarki podzielić przez 3.14 mm.

Sprawdzenie rozmiaru pierścionka jest naprawdę łatwe!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...