Sprawdzasz często pogodę? Zobacz aplikację pogodową Meteovista

Meteovista.pl przedstawia unikalny sposób prezentowania prognozy pogody – w jaki sposób oceniana jest pogoda?

Meteovista.pl przedstawia unikalny sposób prezentowania prognozy pogody: dziesięciostopniową skalę, według konkretnych aktywności. Bardzo korzystne warunki atmosferyczne oznaczane są liczbą 9 lub 10, natomiast mniej korzystne 3 lub 4, a te całkowicie złe –  1.

Pogoda

Użytkownicy odwiedzający meteovista.pl od razu widzą, czy warunki atmosferyczne danego dnia będą korzystne, czy nie. Ale to nie wszystko, ponieważ dostępna jest również prognoza pogody, przygotowana pod kątem różnych aktywności. Znajdziemy, między innymi prognozę warunków atmosferycznych: do biegania, spacerów, na rower, do gry w golfa czy tenisa, na grilla, na plażę czy na taras, a także dla pań, które rozważają ubranie krótkiej spódniczki.

Prognozowanie pogody jest złożone i wymaga wielopoziomowej interpretacji, czy dane warunki atmosferyczne można określić jako korzystne, czy nie. Aby ułatwić Użytkownikom ocenę warunków pogodowych, Meteovista opracowała dziesięciostopniową punktację, dzięki czemu, widać od razu czy warunki atmosferyczne będą dobre, czy też niekorzystne.

W jaki sposób oceniana jest pogoda?

Prognoza jest obiektywną oceną pogody, uzyskaną za pomocą automatycznej kalkulacji, metody opracowanej przez meteorologów pracujących dla Meteovista. Dzięki ocenie pogody za pomocą dziesięciostopniowej skali, widać od razu czy pogoda będzie korzystna, niekorzystna, czy może warunki atmosferyczne ocenione zostaną gdzieś pomiędzy. Ocena pogody od 1 do 10 dostępna jest każdego dnia. Wiatr, zachmurzenie, deszcz, niskie i bardzo wysokie temperatury oraz mgły to czynniki obniżające ocenę warunków pogodowych. Ale słoneczny, suchy dzień ze słabym wiatrem będzie oceniony już na 10 punktów!

Ocena pogody według aktywności: od pogody na krótką spodniczkę do pogody do gry w tenisa

Różne aktywności na świeżym powietrzu uzależnione są oczywiście od panujących warunków atmosferycznych. Dlatego, oprócz ogólnej oceny pogody, na meteovista.pl można znaleźć oceny pogodowe dla wielu różnych dyscyplin sportowych i innych aktywności na zewnątrz. Przy obliczeniach oceny pogody, brane są pod uwagę czynniki atmosferyczne, ważne dla danej aktywności. I tak dla przykładu, przy określaniu oceny pogody na rower, mniejsze znaczenie będzie miała wysokość temperatury niż opady czy wiatr, natomiast przy pogodzie na taras i na plażę, wysokość słupka rtęci będzie miała znaczenie zasadnicze.

Aby grillowanie było udane, wybierzemy popołudnie, kiedy będzie ciepło i sucho, natomiast piłkarze do rozgrywek zdecydowanie wolą chłodniejszą temperaturę. Dla kobiet, meteovista.pl przedstawia specjalną ocenę pogody, tzw. pogodę na krótką spódniczkę, aby panie nie miały dylematu, co na siebie włożyć w danym dniu. Dodatkowo, przeglądając 14-dniową prognozę, można zapoznać się prognozowanymi warunkami atmosferycznymi na najbliższe dni, według poszczególnych aktywności.

O Meteovista

Meteovista jest platformą prognozującą warunki pogodowe w Polsce. Prognoza pogody dostępna jest w bardzo przejrzysty sposób na stronie internetowej meteovista.pl oraz  za pomocą aplikacji na Ipad’a. Oprócz 14 – dniowej prognozy warunków atmosferycznych, na stronie oraz w aplikacji dostępne są szczegółowe informacje na kolejne 5 dni oraz 48 godzin. Meteovista powstała wiele lat temu w Holandii i do dnia dzisiejszego zdobyła wiele nagród i międzynarodowych wyróżnień dla swych unikalnych produktów. Kilka lat temu, Meteovista rozpoczęła ekspansję na rynki europejskie
i obecnie strona internetowa oraz aplikacja dostępne są w Belgii, Polsce, Francji, Niemczech oraz UK.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (138 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...