Sprawdź, czy masz cechy bizneswoman!

Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu? Sprawdź, czy masz w sobie cechy przedsiębiorcy!

Yves Rocher

Kobiety coraz częściej decydują się na zakładanie własnych firm. W Polsce przedsiębiorstwa płci pięknej stanowią niemały procent, dzięki czemu znajdujemy w czołówce rankingów europejskich. Poza tym polskie kobiety coraz częściej zajmują kierownicze stanowiska. Mówi się, że obecnie rodzimy biznes jest bardzo sfeminizowany. Dzięki temu możemy służyć za wzór dla wielu krajów. Jak wynika z badań, pozycja płci pięknej w polskim biznesie stale się umacnia. Jeśli i Ty myślisz nad własnym przedsiębiorstwem, sprawdź czy masz do tego predyspozycje. Zobacz, jaka powinna być kobieta, która marzy o karierze w biznesie. Sprawdź, czy masz cechy bizneswoman!

Sprawdź, czy masz cechy bizneswoman

pixabay.com

Kobiety sukcesu i ich porady – pomogą Ci zrobić karierę!

Kobiety sukcesu i ich porady – pomogą Ci zrobić karierę!

Marzysz o karierze? Chciałabyś dokonać czegoś wielkiego? A może zwyczajnie szukasz motywacji? Zainspiruj się poradami i nawykami kobiet, które dzięki wytrwałości, odwadze oraz podążaniu za marzeniami, wspięły się na szczyt. Jak mawia Michelle Obama: „Jeśli

Czy masz cechy bizneswoman?

Marzysz o własnej firmie? Myślisz o założeniu biznesu? Sprawdź, czy nadajesz się na przedsiębiorcę!

1) Nie boisz się ryzyka i niepewności

Prawdziwa bizneswomen nie boi się zmian i wie, że nigdy nie można być do końca pewnym sukcesu przedsiębiorstwa. Umie ponieść ryzyko. Cechuje ją zdolność do szybkiego podejmowania decyzji. Nie boi się rozwiązywać trudnych kwestii. Ważne jest dla niej przedsiębiorcze myślenie.

2) Wierzysz w siebie i swoje umiejętności

Kobieta sukcesu jest asertywna i odważna. Wierzy w swoje zdolności oraz skuteczność. Nie traci wiary nawet, gdy początkowo napotyka na swojej drodze trudności. Potrafi wyjść z inicjatywą, nie czekając na pomoc innych oraz wskazanie drogi. Umie motywować siebie i innych. Ma pomysł na własny biznes, kieruje się wiedzą oraz intuicją, dzięki czemu zawsze wie, jak trafić w gusta klientów.

3) Jesteś kreatywna

Bizneswomen na 100 pomysłów na minutę. To osoba otwarta na nowe doświadczenia, lubiąca się uczyć i poszerzać kwalifikacje. Chętnie bierze udział w kursach i szkoleniach. Potrafi wybiegać myślami poza schematy. Umie wyróżnić się spośród konkurencji, zdobyć uwagę i zainteresowanie potencjalnych klientów. Kobieta sukcesu jest otwarta na różnorodność.

4) Jesteś sumienna

Kobieta sukcesu wie, że ważne jest wytrwałe dążenie do celu i efektywne analizowanie wydarzeń oraz zjawisk zachodzących na rynku. Śledzi nowe trendy, tendencje, dzięki czemu umie tworzyć przemyślane strategie działania. Zna swoje słabe i mocne strony, dzięki czemu potrafi wszystko przekuć na sukces. Jest zaangażowana, wie, że prowadzenie firmy wymaga wiele czasu oraz energii. Umie dobrze zorganizować sobie pracę.

5) Umiesz zachować dystans

Bizneswomen jest rozsądna, potrafi jasno myśleć. Umie zachować dystans, powściągliwość w emocjach i sądach. Potrafi efektywnie dysponować czasem oraz wartościować codzienne sprawy. Kobieta sukcesu jest odporna na stres, umie zachować równowagę między pracą a domem. Wie, co zrobić, by się odciąć od wszystkiego i zrelaksować.

6) Zarażasz innych dobrym nastrojem

Kobietę sukcesu cechuje optymizm, uprzejmość i poczucie humoru. Zna swoją wartość, jest otwarta, łatwo nawiązuje kontakty. Dzięki temu udaje jej się zachować właściwe proporcje w codziennej pracy z zespołem oraz w relacjach biznesowych. Ludzie lubią z nią współpracować, bo cechuje ją empatia. Bizneswomen potrafi zrozumieć potrzeby klienta i właściwie dopasować do niego ofertę.

7) Potrafisz walczyć ze stereotypami

Kobieta sukcesu potrafi walczyć z utartymi schematami myślenia, stereotypami, szowinizmem. Umie być niezależna, potrafi podkreślić i udowodnić swoje kompetencje. Dąży do realizacji swoich celów, marzeń, nie zważając na przeciwności.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,16 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. MarciaMarcia  30 stycznia 2018 09:38

    Ciut mi do tego brakuje

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany