Sposoby na zniszczone paznokcie – poznaj nawyki, które pomogą im się zregenerować!

Dłonie po lecie mogą być szorstkie, a paznokcie łamliwe od słońca, słonej wody, często malowanych paznokci. Przedstawiamy proste sposoby na zniszczone paznokcie. Wprowadź następujące  nawyki, a pomogą Ci zregenerować paznokcie i dłonie! Są one prostsze niż kunsztowny manicure japoński.

Zobacz także: Modne paznokcie jesień 2016

dłonie 2

Sposoby na zniszczone paznokcie  – Oleje naturalne

Jeśli nie przekonuje Cię smarowanie całego ciała naturalnymi olejami lub olejowanie włosów, to pamiętaj, że te są niezawodne w przypadku pozbywania się suchych skórek! Są lepsze niż kremy do rąk i niesamowicie wydajne! Żeby pozbyć się suchych skórek i wzmocnić paznokcie przynajmniej raz dziennie smaruj je olejem kokosowym. Możesz też poszukać w drogeriach i internecie oliwek do paznokci, które przypominają mazak zakończony gąbeczką lub pędzelkiem – w taki sposób dojeżdżając do pracy, czy na kawie z przyjaciółką będziesz mogła w wygodny, dyskretny i praktyczny sposób pielęgnować swoje dłonie!

Sposoby na zniszczone paznokcie  – Oszczędzaj się

Pamiętaj, że Twoje paznokcie nie zostały stworzone do otwierania puszek, podważania, zeskrobywania, etc. Nie są również stworzone do prania i namaczania przy użyciu detergentów, dlatego nawet podczas mycia naczyń płynem z balsamem zawsze zakładaj rękawiczki ochronne!

awokado 3

Sposoby na zniszczone paznokcie  – Biotyna

Postaraj się, by w Twojej diecie nie zabrakło produktów zawierających biotynę, ta wzmocni włosy i paznokcie. Znajdziesz ją w popularnym ostatnio awokado, wątróbce, szpinaku, orzechach włoskich i ziemnych, gotowanym żółtku, grzybach, mleku, czy migdałach.  Jeśli  jednak potrzebujesz jej więcej niż zapewnia dieta możesz kupić odpowiednie suplementy.

Sposoby na zniszczone paznokcie  – Masuj paznokcie

Jakkolwiek dziwnie to może zabrzmieć, to rada całkiem na serio. Podczas nakładania kremu lub olejku delikatnie masuj kolistymi ruchami paznokcie i okolice ich macierzy. To pobudzi krążenie a w dłuższej perspektywie również wzmocni paznokcie i sprawi, że będą szybciej rosły.

wypielęgnowane-dłonie

Sposoby na zniszczone paznokcie  – Unikaj zmywacza do paznokci

Pomalowane paznokcie wyglądają pięknie, jednak ani lakiery do paznokci, ani tym bardziej zmywacze nie poprawiają ich kondycji. Dlatego stara się robić to jak najrzadziej. W czasie kiedy starasz się zregenerować paznokcie postaraj się nie używać zmywacza więcej niż 2-3 razy w miesiącu. Pamiętaj by szukać zmywaczy nieposiadających w swoim składzie acetonu, który znacznie osłabia i wysusza paznokcie.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (236 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...