Skuteczne sposoby na worki pod oczami + kosmetyki DIY!

Cienie i worki pod oczami to jedne z najbardziej irytujących problemów estetycznych. Jakie są przyczyny ich powstawania? Jak dbać o skórę okolic oczu? Jak pozbyć się kłopotu? Podpowiadamy!

Czy Twoją ogromną zmorą są worki pod oczami ? To problem nie tylko osób wyjątkowo zmęczonych, które nie mogą przespać całej nocy, lecz także wszystkich tych, które mają nierozpoznane schorzenia związane z krążeniem. Często również powodują je okoliczności, na które nie mamy zupełnie wpływu. U niektórych osób worki pod oczami to wynik budowy organizmu, bądź przemian metabolizmu. Niestety w większości jest to wynik starzenia się skóry.

Czy warto z tym walczyć, czy może lepiej pogodzić się ze swoimi workami, które przecież nie wyglądają tak tragicznie jeśli się do nich przyzwyczaimy. Jeżeli chcesz aby worki pod oczami stały się przeszłością możesz poradzić sobie z tym na własną rękę. Sposoby na worki pod oczami są różnorodne. Świetnym pomysłem są okłady z czarnej herbaty nakładane bezpośrednio pod oczy. Warto namoczyć wacik w naparze herbacianym, a następnie na około kwadrans przykryć nim oczy. Znakomicie na worki pod oczami działają także tak znane elementy naszego życia jak ogórek, czy zimny ziemniak, które powinniśmy przyłożyć do oka. Warto również zapoznać się z działaniem świetlika, który występuje na przykład w postaci żelu dostępnego w każdej aptece, czy lepiej zaopatrzonej drogerii. Możesz również wypróbować kremy pod oczy, które poprawiają krążenie krwi oraz limfy.

W naszym artykule piszemy o  źródłach problemu, pielęgnacji skóry, a także przedstawiamy skuteczne sposoby na worki pod oczami oraz kilka przepisów na domowe kosmetyki. Zapraszamy do lektury!

Skuteczne sposoby na worki pod oczami

pixabay.com

Skuteczne sposoby na worki pod oczami  przyczyny problemu

Opuchlizna dolnych powiek to najczęściej wynik zastoju limfy w tkankach podskórnych. Przyczyny tej przypadłości są bardzo różne. Najczęściej opuchlizna pod oczami pojawia się po nieprzespanej nocy, jednak to nie jedyne źródło jej powstawania. Często to problem genetyczny. Worki i cienie pod oczami może powodować również niewłaściwy, niehigieniczny tryb życia. Odwodnienie, nadmierna ekspozycja na słońce, palenie papierosów, przepracowanie, zbyt duża ilość soli w diecie, nadużywanie alkoholu… to wszystko może mieć wpływ na wygląd skóry pod oczami. Opuchliznę mogą powodować także kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, alergie (również pokarmowe) oraz niedobory składników odżywczych. W niektórych przypadkach, gdy worki i cienie utrzymują się stale, mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, lekkich stanach zapalnych lub poważnych chorobach (anemii, cukrzycy, problemach z nerkami, tarczycą).

Skuteczne sposoby na worki pod oczami

pixabay.com

Skuteczne sposoby na worki pod oczami: tryb życia, dieta, pielęgnacja

W dbaniu o skórę twarzy ważny jest odpowiedni tryb życia, a także dieta i pielęgnacja. Skuteczne sposoby na worki pod oczami to dbanie o aktywność fizyczną oraz relaks, dużo snu, zdrowa dieta, a także odpowiednia dbałość o wrażliwe powieki.

Tryb życia

Worki pod oczami często są skutkiem stresu, przepracowania, niewyspania oraz siedzącego trybu życia. Aby zapobiec ich powstawaniu warto zapewnić sobie odpowiednią ilość snu, zadbać o aktywność fizyczną (najlepiej na świeżym powietrzu) i znaleźć sposoby na relaks, odreagowanie napięcia.Warto spać 8 h, wieczorem wykonywać czynność, które są odprężające.

Dieta

Cienie i worki mogą być przyczyną niewłaściwej diety. Należy zmniejszyć ilość soli w diecie, zminimalizować spożywanie alkoholu oraz kofeiny. Warto jeść dużo owoców i warzyw, bogatych w witaminy (szczególnie B, K) oraz żelazo. Należy pić dużo wody (co najmniej 8 szklanek dziennie) oraz zdrowych płynów (zielona herbata, świeże soki, bulion, napary ziołowe). Dobrze jest unikać smażonych potraw, margaryny. Warto wyeliminować z diety biały cukier, można zastąpić go miodem lub słodkim syropem roślinnym.

Pielęgnacja

W dbaniu o oczy ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto regularnie nawilżać skórę, sięgać po kosmetyki z witaminą K i C, retinolem, świetlikiem, wyciągiem z kasztanowca, arniki, bluszczu, miłorzębu japońskiego, kofeiną lub kwasem hialuronowym. Produkty warto trzymać w lodówce, bo chłodne lepiej zmniejszają obrzęki, obkurczają naczynia krwionośne. Pomóc w usunięciu worków pod oczami mogą także schłodzone żelowe okulary, specjalne płatki regenerujące. Warto stosować specjalne maseczki i kremy przeciwzmarszczkowe, ujędrniające  przeznaczone do wrażliwej, cienkiej skóry. Dobrze jest nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Powinno się stosować specjalne kremy pod oczy, które ochronią delikatną skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Należy pamiętać o codziennym, dokładnym zmywaniu makijażu, wieczornym oczyszczaniu skóry. Najlepiej do pielęgnacji okolic oczu stosować naturalne kosmetyki, produkty hipoalergiczne, delikatne, mające dobry skład, stworzone na bazie roślinnych esencji oraz wyciągów. Nie powinno się trzeć wrażliwej skóry, bo powoduje to jej podrażnienie, przyczynie się do powstawania opuchlizny, zaczerwienienia.

Worki pod oczami – jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Worki pod oczami – jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Worki pod oczami dodają nam lat i powodują, że sprawiamy wrażenie wiecznie zmęczonych. Co zatem robić, aby ich uniknąć? Podpowiadamy kilka domowych sposobów na worki pod oczami. Worki pod oczami - przyczyny Najcześciej worki pod
Skuteczne sposoby na worki pod oczami

pixabay.com

Skuteczne sposoby na worki pod oczami: zabiegi i kosmetyki DIY

Sposobów na radzenie sobie z cieniami i opuchlizną pod oczami jest bardzo wiele. Niektóre z nich można wykonać w domu za pomocą kosmetyków drogeryjnych lub produktów DIY, inne wymagają wizyty u kosmetyczki lub lekarza. Poniżej przedstawiamy kilka prostych zabiegów i przepisów na domowe kosmetyki. Oto skuteczne sposoby na worki pod oczami!

1) Oklepuj delikatnie skórę wokół oczu.

Poprawisz jej ukrwienie, przyspieszysz proces regeneracji. Wykonuj także masaż, np. kostkami lodu. Zmniejszy on obrzęk, poprawi krążenie skóry. Masaż powinien być energiczny, delikatny. Należy uciskać dane punkty i nie naciągać skóry.

2) Stosuj olejki jako serum pod oczy.

Przed snem nakładaj na dolne powieki odrobinę oleju różanego, delikatnie go wklepuj. Produkt ma właściwości nawilżające i odmładzające. Olejek różany jest źródłem przeciwutleniaczy. Możesz też wypróbować olejek migdałowy. Nakładaj go na skórę pod oczami przed snem i rano po przebudzeniu. Olejek jest bogaty w odżywcze, odmładzające substancje, w tym – kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Wypróbuj także olej kokosowy. Wklepuj do delikatnie i masuj skórę pod oczami tuż przed snem. Zabieg powtarzaj codziennie. Olejek jest świetną alternatywą dla kremów przeciwzmarszczkowych. Produkt bogaty jest w niezbędne kwasy tłuszczowe i witaminę E.

3) Rób chłodzące okłady z herbaty, warzyw, owoców, nawilżających kosmetyków.

Dobrym sposobem jest nakładanie na oczy zaparzonych, a później schłodzonych torebek zielonej herbaty (lub rumiankowej). Pomóc mogą również okłady z plastrów ogórka, truskawek, jabłek, pomidorów lub surowych ziemniaków. Widoczność cieni i worków pod oczami zmniejsza też woda różana. Warto zwilżyć nią płatki kosmetyczne, a następnie położyć je na powiekach na 5-10 minut. Zabieg najlepiej powtarzać rano i wieczorem. Okłady nawilżają, odświeżają, działają przeciwzapalnie, przeciwzmarszczkowo, koją skórę.

4) Stosuj okłady ze schłodzonych łyżek.

Umieść 2 łyżeczki w lodowatej wodzie, potrzymaj je kilka minut. Następnie połóż je na zamkniętych oczach. Kiedy zimne łyżeczki ogrzeją się pod wpływem ciepła twojej skóry, znów włóż je do zimnej wody. Możesz wykonać kilka takich serii. Zabieg odświeża, działa ściągająco, odmładzająco na skórę.

5) Używaj maseczek ze składników, które można znaleźć w domu. To są sposoby, jak szybko pozbyć się worków pod oczami, opuchlizny i obrzęków

Wykorzystaj naturalne produkty do stworzenia kosmetyków DIY. Oto kilka przepisów:

Maseczka z kurkumą i miodem

Składniki: odrobina kurkumy i miodu

Przygotowanie: Wymieszać składniki. Nałożyć na okolicę oczu. Pozostawić na 10 minut, następnie spłukać letnią wodą. Powtarzać codziennie, najlepiej wieczorem, przed snem. Miód to bomba składników odżywczych i witamin. Kurkuma działa przeciwutleniająco, przeciwzapalnie, niweluje niedoskonałości skóry oraz niewielkie zmarszczki.

Maseczka z pietruszki

Składniki: natka pietruszki, 2 łyżeczki śmietany

Przygotowanie: Natkę posiekać, dodać 2 łyżki śmietany, wymieszać. Masę nałożyć pod oczy. Po 15 minutach zmyć letnią wodą. Maska zmniejsza opuchliznę, cienie, działa przeciwzmarszczkowo.

Maseczka z awokado i witaminą E

Składniki: pół dojrzałego awokado, 1 kapsułka z witaminą E

Przygotowanie: Wydobyć miąższ z awokado, wymieszać go z zawartością kapsułki. Mieszać do uzyskania jednolitej masy. Pastą smarować skórę pod oczami. Maseczkę trzymać 10-20 minut. Zmywać zimną wodą. Zabieg powtarzać codziennie, najlepiej wieczorem. Składniki maseczki odżywiają skórę, łagodzą, koją, zapobiegają zmarszczkom.

Maseczka z ogórka, płatków owsianych i wody różanej

Składniki: 2 plasterki ogórka, odrobina płatków owsianych, kilka kropel wody różanej

Przygotowanie: Zmiksować składniki. Masę nałożyć na skórę pod oczami na 10-15 minut. Zmyć letnią wodą. Maseczka odżywia, rozjaśnia, wygładza i odświeża.

Tonik różano-rumiankowy do okładów

Składniki: 3 łyżki kwiatów rumianku, 6 płatków róż, 1 szklanka wody

Przygotowanie: Składniki połączyć, zalać wodą w niewielkim garnku. Doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień, gotować przez około 5 minut. Odstawić do zaparzenia, następnie odczekać aż płyn ostygnie. Odcedzić, przelać do słoika, zamknąć. W toniku moczyć 2 płatki kosmetyczne, kłaść je na oczy na 10 minut. Zabieg powtarzać rano i wieczorem. Rumianek ma właściwości przeciwzapalne, kojące. Stymuluje regenerację komórek. Róża działa silnie nawilżająco, odmładzająco.

6) Jeśli domowe sposoby zawiodą: odwiedź kosmetyczkę lub lekarza medycyny estetycznej.

W usuwaniu worków pod oczami może pomóc drenaż limfatyczny lub zabieg medycyny estetycznej (np. mezoterapia, zabieg radiofrekwencji, lipoliza iniekcyjna, blepharoplastyka powiek dolnych). Kiedy problem opuchlizny pod oczami jest poważny i utrzymuje się stale konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą!

Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy – tutorial w 8 punktach

Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy – tutorial w 8 punktach

Powszechnie wiadomo, że skóra wokół oczu - zwana konturem oka - jest najcieńszą skórą na całym naszym ciele. W efekcie jest ona  najbardziej podatna na  zmarszczki, zwiotczenia, podpuchnięcia czy popularne worki i sińce pod oczami. Dlatego dedykowane temu obszarowi

Powyższe informacje są jedynie sugestią i nie powinny zastąpić wizyty u specjalisty, szczególnie gdy występuje problem worków pod oczami a tarczycą lub gdy występują one u dziecka. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem, należy skonsultować się z lekarzem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (237 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Leszczynka  30 listopada 2017 12:18

    Muszę wypróbować te domowe sposoby. Super sprawdza się również trzymanie kremu pod oczy w lodówce – natychmiastowe ukojenie i zmniejszenie sińców i opuchlizny pod oczami!

    Odpowiedz
  2. blogujemytestujemy  1 grudnia 2017 18:24

    Niestety z cieniami pod oczami borykam się od wielu lat,bezskutecznie wcierając wiele nowych kremów.
    Przetestuję chyba teraz domowe sposoby, być może jakiś sposób okaże się dla mnie skuteczny

    Odpowiedz
  3. nevermind9  23 stycznia 2018 15:30

    fajny artykuł

    Odpowiedz
  4. Zuzka  2 lipca 2021 12:26

    ja jak jestem zmęczona to nakładam torebki herbaty, a na co dzień to po prostu krem z wit. C i niacynamidem 😉

    Odpowiedz
    • Ania  5 lipca 2021 12:41

      i co, krem pomaga? ;)))

      Odpowiedz
      • Zuzka  8 lipca 2021 12:06

        oj taaaj, zdecydowanie. Jak pisałam, kremy z wit. C i niacynamidem są super, bo te składniki rozjaśniają skórę. Plus fajnie jak krem ma w sobie ekstrakt z arnik i kofeinę 😉

        Odpowiedz
  5. Olifka  8 października 2021 14:26

    Rozjaśnienie rozjaśnieniem, ale…. jak to wygląda w przypadku na przykład worków pod oczami. Maseczki są w porządku, ale jednak wydaje mi się, że nie to jednak Z rzeczy, ale jednak jeżeli chodzi o działanie antyobrzękowa w ciągu całego dnia to co jeszcze można zrobić?

    Odpowiedz
    • kozłowska  19 października 2021 09:32

      najlepiej by było zwyczajnie nakładać jakiś krem dobry który będzie usuwał obrzęki pod oczami, ale też będzie delikatny dla oczu i spojówek. zdecydowanie warto mieć na uwadze. jeżeli chodzi o moje polecajki to posmaruj się garisell eye i… uwaga!!! zacznij robić lekkie uciski palcami na opuchliznę. poza tym jeszcze warto robić masaże wałkiem jadeitowym schłodzonym.

      Odpowiedz
      • Iska  10 maja 2022 15:35

        Co robia te 'uciski’ bo nie rozumiem jak to ma dzialac. Wydaje sie to byc dosc inwazyjne.

        Odpowiedz
        • kozłowska  24 maja 2022 12:50

          chodzi o lekkie usiskanie koniuszkami palców skóry pod oczami by polepszyć przepływ limfy. nie chodzi o uderzanie worków pod oczami ^^ o ile nie rozciągasz skóry, a dotykasz sobie je lekko ugniatając to wszystko jest ok. składniki wtedy takie jak olej ze słodkich migdałów, skwalan, niacynamid, ekstrakt z arniki, ekstrakt z zielonej kawy, ekstrakt z zielonej herbaty czy ekstrakt z ruszczyka kolczastego lepiej się wchłaniają.

          Odpowiedz
  6. Anita  28 sierpnia 2022 22:25

    Osobiście płatki Efektimy seria Vege polecam, miły rytuał pielęgnacyjny i extra efekty

    Odpowiedz
  7. Lamparska  23 października 2022 21:32

    Ktoś wspominał o garisell eye i muszę się zgodzić 🙂 Jest na prawdę bardzo dobry ten krem na worki pod oczami. Myślałam, że tylko ja go znam a tutaj taka niespodzianka. Pozdrawiam!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany