Sposoby na rozstępy

To problem, który dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, jednak zdecydowanie częściej narażone są na nie kobiety – głównie w okresie  ciąży. Z takim problemem boryka się 90% ciężarnych. Rozstępy zwykle zaczynają być widoczne w 3 trymestrze ciąży, jednakże część kobiet dostrzega je, kiedy brzuch zaczyna się zaokrąglać. Na początku rozstępy mają blady kolor, mogą być swędzące, a skóra wokół wygląda na zwiotczałą i cienką. Z czasem zaczynają się powiększać, stają się ciemniejsze i bardziej wyraźne. Kiedy skóra przestaje być napięta, powstałe blizny stają się jaśniejsze i mniej widoczne. Mogą także przybierać nieregularne kształty na całej długości.

 

Najlepszą i najmniej inwazyjną metodą zapobiegania rozstępom jest właściwa, zapobiegawcza pielęgnacja i zapewnienie skórze maksymalnej elastyczności. Włókna kolagenu i elastyny pozwalają utrzymać właściwe napięcie szybko rozciągającej się w czasie ciąży skóry. Im są mocniejsze, tym trudniej je przerwać i zostawić bliznę w postaci rozstępu. Dlatego w tym czasie szczególnie należy zadbać o dobre nawilżenie i odżywienie skóry. Ważnym elementem profilaktyki jest dobrze zbilansowana dieta i picie odpowiedniej ilości wody (minimum 2 litry dziennie).

W zapobieganiu rozstępom pomaga także regularna aktywność fizyczna. W prawidłowo przebiegającej ciąży ćwiczenia nie tylko zapobiegają nadmiernemu przyrostowi masy ciała, ale także  poprawiają krążenie, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na rozciąganie.

 

Problem rozstępów dotyka również nastolatki w okresie dojrzewania (ze względu na nagły skok wzrostu i wagi), osoby z zaburzeniami hormonalnymi, osoby, które mają takie uwarunkowania genetyczne.

 

Dla zachowaniu pięknego i zdrowego wyglądu skóry wskazana jest regularna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami, które nawilżają i wzmacniają elastyczność skóry.

BIO-OIL_125_b+kWarto sięgnąć po olejek Bio-Oil, specjalistyczny produkt do pielęgnacji skóry z rozstępami i bliznami. W profilaktyce rozstępowej można go stosować już od II trymestru ciąży, wmasowując dwa razy dziennie w miejsca najbardziej narażone na powstawanie rozstępów.

Powinien być aplikowany na miejsca podatne na powstawanie rozstępów, takie jak brzuch, piersi, dolna część pleców, biodra, pośladki i uda.   Receptura Bio-Oil to połączenie starannie wyselekcjonowanych naturalnych olejków pozyskanych z ziół, znanych z właściwości regeneracyjnych i pielęgnacyjnych skóry (m. in. nagietek, lawenda, rozmaryn, rumianek) oraz witamin, mających istotny wpływ na stan skóry. Bezwodna forma olejku nie wymaga użycia konserwantów, a składniki aktywne zachowują swoje maksymalne właściwości. Receptura produktu zawiera także przełomowy składnik PurCellin Oil TM który zmienia konsystencję olejku, sprawiając, że jest on lekki i nietłusty dzięki czemu nie plami ubrań i pościeli bezpośrednio po nałożeniu. Jednocześnie  zapewnia dobre rozprowadzanie i wchłanianie się olejku w skórę oraz lepszą absorpcję kluczowych składników odżywczych.

 

Bio-Oil był poddany ocenienie bezpieczeństwa stosowania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) w sprawie produktów kosmetycznych. Oceniono profil toksyczności, budowę chemiczną, stężenie składników i całkowity poziom dziennego narażenia na każdy zastosowany składnik i uznano produkt za bezpieczny do stosowania (w tym do stosowania przez kobiety w ciąży).

 

Od wprowadzenia na światowe rynki w 2002 r., Bio‑Oil zdobył 222 nagród w kategorii produktów do pielęgnacji skóry. W 18 krajach zajmuje 1 miejsce w sprzedaży produktów poprawiających wygląd blizn i rozstępów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...