Sposoby na młodą szyję i wyraźny owal twarzy – wypróbuj je już dziś!

Na zdjęciach zrobionych przez paparazzi często można zauważyć, że gwiazdy i celebrytki, które przez wiele lat dbały o młody wygląd skóry swojej twarzy poddając ją różnym zabiegom, nie poświęciły tyle samo uwagi delikatnej skórze szyi. Kontrast pomiędzy gładkim czołem i jędrnymi policzkami a szyją pokrytą siateczką zmarszczek, bezlitośnie przypomina przez to o ich wieku, zmuszając do zasłaniania szyi apaszkami lub dużymi naszyjnikami. Jeżeli chcecie uniknąć w przyszłości tego problemu albo przynajmniej go ograniczyć, sprawdźcie nasze sposoby na młodą szyję i wyraźny owal twarzy i zacznijcie wdrażać je już dziś

sposoby na młodą szyję

źródło: www.pixabay.com

Sposoby na młodą szyję i wyraźny owal twarzy – wypróbuj je już dziś!

Zobacz także: Sposoby na młody wygląd: pielęgnacja i makijaż

 

1. Masaż napinający skórę

Regularnie wykonywany prawidłowy masaż szyi ujędrnia jej delikatny naskórek, dlatego warto jest o nim pamiętać przynajmniej 2 razy w tygodniu. Wystarczy rozprowadzić w dłoniach odrobinę olejku do masażu, ewentualnie kremu do twarzy (jednak nie może być to błyskawicznie nawilżający krem, ponieważ wchłonie się zanim skończymy masaż). Delikatnie natłuszczonymi dłońmi należy głaskać szyję od klatki piersiowej w kierunku brody, a następnie przejść do masowania szyi kolistymi ruchami – od dołu ku żuchwie. Szyję można też masować od nasady w stronę szczęki, kierując się na skos do uszu. Na końcu energicznie poklepujemy szyję raz jedną, raz drugą dłonią.

Uwaga: Podczas masażu nie powinno się przejeżdżać dłonią przez środkową część szyi – znajduje się tam tarczyca!

 

2. Ćwiczenia twarzy i szyi

Ich wykonywanie pomoże wzmocnić mięśnie, a tym samym zapobiegnie ich szybkiemu wiotczeniu. Powinno się wykonywać je 3-4 razy dziennie przez około 5 minut.

Zacznij od logopedycznego ćwiczenia, polegającego na głośnym, wyraźnym, szybkim i wielokrotnym wypowiadaniu samogłosek: o,a, u, e, podczas którego należy napinać i rozluźniać mięśnie twarzy. Powstające podczas ćwiczenia skurcze przyspieszą krążenie krwi, dotleniając naskórek i zwiększając jego sprężystość. Zapobiegnie to tworzeniu się drugiego podbródka, będącego zmorą wielu z nas, a dodatkowo wysmukli szyję.

Drugim ćwiczeniem, które warto wdrożyć do codziennych nawyków jest unoszenie brody do góry i składanie ust w dzióbek. Ćwiczenie to podnosi owal twarzy i nadaje szyi sprężystości.

Sposoby na młodą szyję i wyraźny owal twarzy – wypróbuj je już dziś!

Polecamy również: Fotoodmładzanie: młody wygląd bez skalpela

 

3. Peeling enzymatyczny twarzy i szyi

To prosty domowy zabieg, który w okolicach szyi wykonuje naprawdę niewiele z nas. Czas to zmienić!

Aby wykonać peeling, zwilżamy twarz i szyję wodą, a następnie kolistymi ruchami rozprowadzamy na skórze enzymatyczny peeling do twarzy. Pozostawiamy go na skórze na ok. 10 minut, po czym usuwamy za pomocą wilgotnego gazika lub małej miękkiej ściereczki. Złuszczymy w ten sposób martwe komórki naskórka, odświeżając koloryt cery i przygotowując skórę na intensywne wchłanianie składników odżywczych zawartych w kremach.

Peeling warto powtarzać 2 razy w tygodniu.

 

4. Odpowiedni sposób aplikowania kremu

Wiele z nas nakłada krem na skórę twarzy zbyt energicznie, niechcący rozciągając jej cienki naskórek. Krem powinien być tymczasem bardzo delikatnie wklepywany opuszkami palców, począwszy od dołu szyi, a na jej górze skończywszy. Na końcu warto wmasować trochę kremu w kark, kierując się od jego nasady ku górze i na boki. Elastyczna i odpowiednio napięta skóra z tyłu szyi automatycznie naciąga bowiem skórę z jej przedniej części.

Sposoby na młodą szyję i wyraźny owal twarzy – wypróbuj je już dziś!

Zajrzyj także: Jak zachować młodość po 45 roku życia?

 

5. Rzeźbienie owalu twarzy

Ćwiczenie 1:

Oprzyj podbródek na wierzchu dłoni i przytrzymaj łokieć ręki, na której się opierasz, drugą ręką lub oprzyj go o blat. Napieraj podbródkiem na rękę, stawiając nią opór przez mniej więcej 3-4 oddechy. Rozluźnij się i powtórz ćwiczenie. Optymalna seria powinna składać się z 7-8 powtórzeń.

 

Ćwiczenie 2:

Weź głęboki oddech i nadmij policzki, tak jak robią to często dzieci podczas zabawy. Lekko uderzaj w nie naprzemiennie obiema dłońmi. Wypuść powietrze, napinając mocno mięśnie twarzy tak, jakbyś grała np. na puzonie. Powtarzaj ćwiczenie 20-30 razy.

 

6. Kremy z filtrem

Wychodząc domu w słoneczny dzień rzadko pamiętamy o smarowaniu szyi kremem z filtrem. Tymczasem latem potrzebuje ona ochrony przed fotostarzeniem nawet w postaci filtra 30 SPF. W pozostałe pory roku wystarczający będzie faktor SPF15. 

Sposoby na młodą szyję i wyraźny owal twarzy – wypróbuj je już dziś!

 

7. Spanie na płaskiej poduszce

Dzięki wybraniu odpowiednio „niskiej” poduszki, nasza szyja nie będzie w nocy podkurczona do klatki piersiowej (prowadzi to do kumulowania się komórek tłuszczu w okolicy podbródka i tworzenia się drugiego podbródka). Dobrze jest także postawić na gładką poszewkę, najlepiej z satyny, która nie odciska się na twarzy i szyi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...