Sposoby na lepszą relację z partnerem – 5 wskazówek, dzięki którym wzmocnisz więź z ukochanym

To co łączy mężczyznę i kobietę to jedna z ważniejszych relacji międzyludzkich. Napisano o niej setki tysięcy, jeśli nie miliony książek, w tym także poradników. Bo więź ta tak szczególna, potrafi też być krucha. I jeśli nie dbamy o nią odpowiednio, po prostu więdnie i obumiera.

Każda z nas chciałaby stworzyć udany związek, który przetrwa wszelkie przeciwności i zawirowania w naszym życiu. Jednak to, co na początku przychodzi niejako intuicyjnie, wspierane ekscytacją i radością z każdej chwili spędzanej wspólnie, z czasem przeradza się w związek przepełniony wzajemną pretensją, w którym nic cię już nie zaskakuje. Poznaj sposoby na lepszą relację z partnerem, dzięki której wzmocnisz więź z ukochanym.

Sposoby na lepszą relację z partnerem

Źródło: www.pixabay.com

Sposoby na lepszą relację z partnerem – 5 wskazówek, dzięki którym wzmocnisz więź z ukochanym

 

Nie czekaj, aż partner wykona pierwszy krok

Bądź pierwsza. Nie myśl o tym w kategorii przegranej ani aktu dobrej woli. Po prostu zrób to, czego oczekujesz od swojej połówki. Chcesz więcej czułości – przytulaj się ile wlezie. Marzysz o romantycznej kolacji przy świecach – zorganizuj taką. Chcesz wyjechać razem na egzotyczną wycieczkę – zabukuj bilety. Weź sprawy w swoje ręce, nie czekaj aż ukochany wyjdzie z inicjatywą, domyśli się Twoich pragnień i oczekiwań. Nie czekaj, bo po prostu możesz się nie doczekać. Szkoda czasu na wyobrażanie sobie, jak by było między Wami, gdyby Twój partner domyślił się czego naprawdę potrzebujesz.

 

Bądź stale ciekawa swojego partnera

Czasami nam się wydaje, że znamy kogoś na wylot i nie podejmujemy już wysiłku, by poznać zdanie i opinię drugiej osoby. Zakładamy, że wiemy, jak ktoś zareaguje w danej sytuacji. Prawda jest taka, że poznajemy się przez całe życie i ciągle mamy „nieznane lądy” w osobowości bliskiej osoby do odkrycia. Pytaj więc stale, interesuj się tym, co sądzi na dany temat Twój partner, prowokuj dyskusje. Stawiaj Wasz związek w nowych sytuacjach – nieznane Wam wcześniej okoliczności mogą wyzwolić emocje, których wcześniej wspólnie nie doświadczaliście.

 

Sposoby na lepszą relację z partnerem

Źródło: Photo by Joel Overbeck on Unsplash

 

Słuchaj swojego partnera

 

Często bywamy tak bardzo skupione na tym, czego chcemy od związku i naszego mężczyzny, że poświęcamy dużo czasu na wyartykułowanie swoich potrzeb lub pretensji. Rzadko jednak słuchamy drugiej osoby. A jeśli słuchamy, to tak naprawdę nie chcemy zrozumieć racji drugiej strony, tylko szukamy potwierdzenia dla swoich przekonań. Dlatego warto zacząć słuchać uważnie – zapomnij o sobie, włącz empatię, postaraj się zrozumieć inny punkt widzenia. Bo przecież chodzi nie tylko o to, czego Ty chcesz – jesteście w tym związku oboje. Każde z Was ma inne potrzeby i inne sposoby wyrażania miłości.

 

Źródło: Photo by Everton Vila on Unsplash

 

 

Wyrażaj swoje uczucia i potrzeby

 

Czy potrafisz szczerze mówić o swoich uczuciach? Często mówimy do partnera, w formie zarzutu, czego nam brakuje i czego od niego nie dostajemy. Ale wiele z naszych uczuć, emocji zostaje gdzieś głęboko na dnie serca z obawy, że nasz ukochany nie zrozumie i zbagatelizuje nasze rozterki. Milczymy zatem, ale rośnie w nas poczucie krzywdy i niespełnienia. Mów do bliskiej osoby szczerze i otwarcie, ale w taki sposób, żeby nie poczuła się zaatakowana. Nie chodzi przecież o wytykanie winy, ale pogłębienie Waszej relacji. Być może druga osoba nawet się nie domyśla, co Tobie w duszy gra. Jeśli odważysz się odsłonić, masz szansę stworzyć głęboki, opaty na zaufaniu związek.

Mów o tym, co jest teraz

 

Nie koncentruj się na tym, co było, bo to już historia. Ważne jest tu i teraz. Nieważne co i kto, kiedyś zrobił – znacznie ważniejsze jest co zrobicie z chwilą obecną. Patrzenie wstecz i szukanie winowajcy to strata czasu i energii. Ciągłe wypominanie nie pozwala Waszemu związku iść na przód. Rodzi niepotrzebną frustrację i prowadzi do konfliktów, które osłabiają Waszą więź. Zadawajcie sobie pytanie: Co mogę zrobić, żeby było lepiej?

 

Sposoby na lepszą relację z partnerem

Źródło: Photo by taylor hernandez on Unsplash

 

A jakie sposoby działają u Was?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...