Sposoby na krótką szyję. Jak optycznie wydłużyć szyję?

Szyja jest często zaniedbywaną częścią ciała. Nie wszystkie pamiętamy o tym, że jej wygląd może wpłynąć na postrzeganie sylwetki, a nawet całkowicie zepsuć estetyczny obraz całej postaci! Krótka, dodatkowo „źle ubrana” szyja może dodać masywności i zniekształcić nawet najbardziej smukłą figurę. Ten mankament można jednak zręcznie zatuszować!

Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na krótką szyję. Sprawdźcie, jak ją optycznie wydłużyć i wyszczuplić! Wśród skutecznych metod warto wymienić: noszenie szerokich dekoltów, podniesionych kołnierzyków, długich kolczyków, a także upinanie wysoko włosów, co jest zawsze modną fryzurą damską … Co jeszcze? Podpowiadamy, co mieć w garderobie, o czym pamiętać i jak się stylizować, by optycznie wysmuklić szyję oraz dodać sobie powabu!

Sposoby na krótką szyję. Jak optycznie wydłużyć szyję?

pixabay.com

Sposoby na krótką szyję: dekolt

Jeśli masz krótką szyję, zrezygnuj z golfów, półgolfów oraz koszulek polo. Optycznie skracają sylwetkę, przyciągają uwagę do tej części ciała i uwydatniają mankamenty figury.

Postaw na dekolt szeroki, typu głęboki serek lub łódkowy – wydłużają i wysmuklają szyję, ładnie eksponując klatkę piersiową lub ramiona. Im więcej ciała odsłonisz między twarzą a biustem, tym dłuższa wydawać się będzie Twoja szyja. Postaw na bluzki z dekoltem carmen, dopasowane żakiety z trójkątnym dekoltem oraz kopertowe koszule.

Jak wydłużyć szyję: kołnierzyk

Pamiętaj, że wszystko, co ściśle przylega do szyi, skraca ją i przyciąga wzrok. Zrezygnuj ze stójką lub kołnierzy zapiętych szczelnie po ostatni guzik lub typu bebe. Te elementy stroju przytłaczają, zaburzają estetykę obrazu sylwetki.

Wybierz kołnierz podniesiony, wydłuża szyję, powodując, że ładnie wyłania się ona z fałd materiału. Dobry pomysł to też bluzka kopertowa z kołnierzykiem, która pogłębia efekt wysmuklenia lub klasyczna koszula z kilkoma rozpiętymi guzikami.

Krótka szyja: biżuteria

Masywnej szyi nie powinno się zdobić szerokimi opaskami, krótkimi koralami, obrożami i chokerami. Obciążają, pogrubiają, przytłaczają, pozbawiając tą część sylwetki uroku. Zrezygnuj także z ciężkich, bogato zdobionych naszyjników i kolii. Jeśli już ubierasz ozdobną apaszkę lub szal, nie zawiązuj materiału ściśle pod szyją, tylko nieco niżej.

Biżuteria powinna być minimalistyczna, drobna. Postaw na delikatny wisiorek, długi naszyjnik lub długie, zwisające kolczyki. Optycznie wydłużą szyję, odwracając uwagę od mankamentów.

Jak wyszczuplić szyję: fryzury

Zrezygnuj z fryzur ciężkich, wyglądających nienaturalnie, obciążających.

Najlepszą fryzurą będzie krótka, odsłaniająca całą szyję (np. pixie, fryzura na boba). Dobry pomysł to także długie włosy, sięgające za ramiona.  Pomóc wydłużyć szyję mogą również upięcia i wysoki koński ogon.

Sposoby na krótką szyję: kilka inspiracji

Poniżej przedstawiamy jeszcze kilka zdjęć – inspiracji, które mogą się przydać, przy komponowaniu stylizacji dla krótkiej szyi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...