Sposoby na cienie pod oczami

Oczy w pierwszej kolejności zdradzają nasz wiek i ogólną kondycję. Przepracowanie, zmęczenie, senność, złe odżywianie… to wszystko odbija się na naszej twarzy. Jak radzić sobie z podkrążonymi i opuchniętymi oczami? Proponujemy kilka skutecznych metod. Oto sposoby na cienie pod oczami!

zielone oczy

pixabay.com

Zobacz także: Twarz jak u zombie – jak pozbyć się cieni pod oczami?

Sen i dieta

Zanim zobaczymy w lustrze, że nasze oczy są zmęczone, białka przekrwione, a skóra wokół oczu zapadnięta i ciemna, warto zapobiec problemowi,  dostarczając organizmowi odpowiednią dawkę snu, unikać przepracowania i przemęczenia. Ponadto należy stosować dietę, bogatą przede wszystkim produkty zawierające witaminę E, wzmacniającą naczynia krwionośne – zielone warzywa, zwłaszcza szpinak i kapustę.

Kremy i makijaż

Jeśli już borykamy się z problemem podkrążonych oczu, warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji skóry za pomocą kosmetyków upiększających. Dobry rozjaśniający i rozświetlający krem pod oczy powinien zawierać witaminę C, witaminę K lub takie składniki, jak kofeina, wyciąg z arniki, świetlika, zielonej herbaty czy bławatka. Jako uzupełnienie pielęgnacji można zatuszować cienie przy pomocy korektora. Jest to jeden z elementów codziennego makijażu . Najlepiej wybierać kolory, neutralizujące zasinienia, czyli odcienie morelowe i łososiowe. Jeśli zdecydujemy się na produkt zbliżony bardziej do naszego odcienia skóry, powinien być o ton jaśniejszy.

 

Sposoby na cienie pod oczami: szybki efekt – przetestuj zabiegi

kobieta, czerwone paznokcie i niebieskie oczy

Jeśli zależy Ci na szybkim, długotrwałym efekcie, skorzystaj z mocniejszych środków. Modne i skuteczne stały się ostatnio wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które rozświetlają oraz niwelują zasinienia pod oczami. Teosyal Redensity II® podany śródskórnie w miejsce zasinienia dosłownie wypełnia zapadnięcia pod oczami, niczym higroskopijna poduszka. Płynny żel nie pęcznieje po wstrzyknięciu i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma więc ryzyka grudek, nierówności. W dodatku dzięki konsystencji żelu Teosyal Redensity II® prawie w ogóle nie wywiera nacisku na tkanki limfatyczne, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku. Efekt jest szybki i skuteczny – spojrzenie staje się jasne i promienne, a zanikają objawy zmęczenia i starzenia się skóry.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (198 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...