Sposób na kolki u niemowląt

Gdy w pierwszych miesiącach życia dziecka pojawiają się bolesne kolkowe dolegliwości, rodzice robią wszystko, by złagodzić cierpienie dzidziusia. Niemowlę płaczące z powodu kolki trudno jest utulić więc mama i tata sięgają po różne, czasem niezwykłe sposoby. Do najbardziej oczywistych należy noszenie dziecka w nosidełku, kołysanie oraz masowanie po pleckach. Ale są też bardziej wyrafinowane i skuteczne metody jak uspokajanie przy pomocy odgłosu pracującej suszarki lub odkurzacza, czy przejażdżka samochodem dookoła domu.

Verco – wellness is our challenge

Kminek i koper włoski w herbatkach dla niemowląt

Tymczasem rozwiązanie, które sprawdza się u wielu dzieci znały już nasze babki – to stosowanie naparów z dodatkiem kminku . Kminek, znany jako środek wiatropędny i wspomagający w leczeniu biegunki, jest świetnym sposobem na łagodzenie kolki u niemowląt, ponieważ posiada właściwości przeciwskurczowe. Kminek działa wprost na mięśnie jelit i tym samym łagodzi kolki, wzdęcia i skurcze żołądkowe. Zawiera go m.in. Humana Herbatka z Kopru włoskiego z kminkiem.

Również owoc kopru włoskiego jest od dawna znany jako środek kojący, uspokajający i przynoszący ulgę we wzdęciach i kurczach jelit. Wspiera również pracę żołądka oraz wpływa na poprawę samopoczucia. Koper włoski znalazł zastosowanie również w naparach i herbatkach dla karmiących mam, gdyż działa korzystnie na laktację. Jedyna herbatka o udowodnionych klinicznie właściwościach laktacyjnych , czyli Herbatka Humana dla karmiących mam, zawiera w swoim składzie oprócz wielu ziół również Koper włoski .

W przykrych kolkowych dolegliwościach warto sięgnąć na przykład po Herbatkę Humana z kopru włoskiego z kminkiem. Jest to łagodny, lekkostrawny napój, a jej skład jest dostosowany do potrzeb dzieci powyżej 1. tygodnia życia. – „Dobroczynny kminek posiada także Herbatka na brzuszek Humana, która nie tylko działa kojąco na brzuszek, ale także wspomaga trawienie. Warto dodać, iż Herbatka na brzuszek Humana została nagrodzona w konkursie „HIT Mamo, to ja 2009 – Najlepsze dla dziecka”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (106 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  14 lipca 2013 13:44

    Na całe szczęście moja dwójka nie miała kolek.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany